Bul 2011

Původní i klony


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#1 » pon 30. pro 2019, 14:48

Má s touto 2011 zkušenost? Zpracování co jsem měl v ruce bylo OK. Troucham si říct stejně nebo lepší než u STI, ale co kvalita materiálu, dal jí už někdo kouř.
Pokukuji po nějaké 2011 a zrovna Bul se dá snadno sehnat, ale ani na webu není moc informací.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2 » úte 31. pro 2019, 09:45

Béďa píše:...... Troucham si říct stejně nebo lepší než u STI..........

na základě čeho ?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#3 » úte 31. pro 2019, 10:28

Čistota zpracování a slicování mi přišlo hodně podobné u STI co jsme měl a verzi Bul SAW co jsem měl v ruce, ale nic to neříká o tom jak Bul funguje a jakou má výdrž, STI fungovala super, lituji že jsem ji prodal.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#4 » úte 31. pro 2019, 11:13

ono obrobky ze zušlechtěného kovaného pancíře budou blbě soupeřit se 416 pokud se soudí jen podle oka
a obráběný díly s MIM pokud soudí peněženka
ke všemu na STI se mnohdy podepsal importér , co je nakoupil coby díly a pak seskládal

za mne - lituj dál



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#5 » pát 3. led 2020, 10:05

Mlatim hlavou do zdi...
STI konci řadu DVC a od 2020 se zaměřují hlavně na LE sektor a tacticoolisty...
Dudou mít jeden sportovní model ale s hlavní 5,4 nevejde se asi do krabice...a druhý jednorady pro clasic(ale s plastovou rukojeti).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#6 » pát 3. led 2020, 11:36

5,4 vejde do krabice, obvykle se trošku okleští na bobřáku
podle mne s tím modulárním rámem bude ještě dost debat ohledně výkladu pravidel
".... This means a single-stack, one piece metal frame, ...."

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#7 » pát 3. led 2020, 16:57

Slyšel jsem, že patent na Bul Radical 5.4 koupilo STI a bude je dělat od roku 2020. Nevím, co je na tom pravdy.
Mám Bul SAS II STANDARD 2 měsíce. Před tím mi prošlo krátkodobě rukama asi 5 pistolí STI, kteou jsem chtěl původně koupit. Co se týká zpracování, Bul nezaostává z mého pohledu v ničem. Každá zbraň ale bude trošku individuální a stejně jako STI, SPS bude k lepšímu výsledku potřebovat puškaře. Slícování jsem měl už od výroby lepší, než na většině STI co jsem držel. Spoušť po výměně bicí pružiny za 15 lbs mám 1kg. Hladká, krátká, jasně čitelná, bodová. Díly spoušťáku jsou z nástrojové oceli (je to slyšet, cinkají). Základní model co mám Standard, by měl mít spoušť MIM, ale nemá. Mám spoušť z vyšší řady Saw a vyšší. Porovnával jsem i spoušť v jiném Bulu konkrétně měl Cilinder a Slide v setu a nepoznal jsem rozdíl. Mimochodem i Bul nejvyšší řada Extrem Engineering má třeba kladivo Cilinder a Slide, sear a disconector předpokládám taky. Zpracování ostatních dílů má čisté, pěkně opracované,rám a závěr CNC opracované. Vytahovač jsem vyměnil za ten jejich nový ala Aftec s pružinami. Zatím není jediný problém. Vystřeleno cca 1000 nábojů, různých střel, prachů a laborací, bez problému žere a vyhazuje všechno. Nejlépe mi zatím chodí Aresy a Losy. Nejsem mířenkář a moc to neumím, ale dostávám se na 6cm na 25m. Momentálně řeším ještě jak co nejlepší náboj, tak i pružiny a osobní preferenci. Zásobníky v základu 19 ran. Po výměně botky a zkrácení pružiny o jednu otočku se dostanu na 21 lugeru. Funkce bez problému. Ale kvalita zásobníků nebude úplně nejlepší. Tenký tvrdý plech. Nesedí v nich upgrade pružiny a podavače pro 2011. Zkoušel jsem Grams, SPS a dělají neplechu. Nejlepší řešení asi MBX zásobníky přímo pro Bul s jejich šílenou cenou (4800,- za kus) Ale zatím mi stačí co je. Bul má svoje uchycení rukojeti a z mého pohledu lepší než STI. Šrouby se uchycují přímo do rámu a né do matky jako u STI. Nová rukojeť stojí 3500,- a díly pasují z 2011. Většinu dílů, vlastně asi všechny má Cesar shop ze Slovinska. Plus plno lepších pro upgrade. Pošta cca 200,- a dodání dva pracovní dny. Protože jsem na zbraně punťa, nechal jsem hlaveň ještě vyvařit v uzamčení u zbrojíře. Ale to bych musel i u STI, SPS. Jediná co jsem viděl, která už byla custom z výroby s KKM hlavní je Loki od STP. Tam je ale cena už 75 tis. Pokud bych si mohl vybrat dnes, šel bych do Saw. Ty zuby z boku a vrchu úplně nahrazují griptape pro natahování vrchem dlaní. A možná bude závěr trošku lehčí a rychlejší. Já mám griptape a jde to krásně i s tím. Kvalitu materiálu z dlouhodobého hlediska nemůžu posoudit. Snad jen referenci od známého, co má na Bul M5 najeto cca 50 tis a neměl žádný problém. Nedávno si proto koupil Saw a je opět spokojený. Já jsem spokojený velice. Chování má jako 2011, díly dostupné, přesnost dobrá, zpracování taktéž.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#8 » pát 3. led 2020, 18:47

4mike: Radical 5.4 by měl být schválen do divize Standard pro rok 2020. Řešili to už na US fórech. Hlavní argument byl, že usťové zařízení (není to usťové zařízení) je pevnou součástí hlavně, tudíž není přídavným zařízením, nemá kompenzační účinek na základě plynů a vleze se do krabice.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » sob 4. led 2020, 11:42

do STD se neschvaluje, tam rozhoduje krabice a povolené úpravy
a 5,4 vleze do krabice jen díky okleštěnýmu bobřáku, jak jsem psal výše (a jak má i Radical)
závaží na laufu ani délka závěru není předmětem omezení úprav

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » pon 6. led 2020, 10:54

OndrasFM píše:
1/..... Spoušť po výměně bicí pružiny za 15 lbs mám 1kg......
2/..... Bul má svoje uchycení rukojeti a z mého pohledu lepší než STI. Šrouby se uchycují přímo do rámu a né do matky.....
3/..... nechal jsem hlaveň ještě vyvařit v uzamčení u zbrojíře.....


1/ výměna mainspring má minimální vliv na odpor spouště
u 15lb bez prodlouženýho úderníku to není 100% spolehlivý (stačí blbě zalisovaná zápalka či trochu unavená fir. pin spring)
2/ u ostatních výrobců to není matka ale funguje to jako příčný čep - přitažený šroubem
3/ a kolikátka je tam nyní řetízek ?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#11 » pon 6. led 2020, 11:18

Mě ta spoušť vyhovuje. Odpaluje spolehlivě vše, co jsem zatím vyzkoušel. Fiochi, SB, CCI zápalky. A spletl jsem se, je tam ISMI 17lb.
Bul má v plastové rukojeti pro vyztužení v místě uchycení ještě zalitý plech. Drží to velmi dobře.
K tomu řetízku nevím. Nevyznám se v tom tak detailně. Ale říkal, že jej musel vyměnit, protože původní nešel použít.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » pon 6. led 2020, 12:02

OndrasFM píše:........Bul má v plastové rukojeti pro vyztužení v místě uchycení ještě zalitý plech. Drží to velmi dobře....

tak to mají všichni a krček tý "matice" prochází výztuhou i rámem

3/ a kolikátka řetízek tam byl ?



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#13 » úte 7. led 2020, 21:37

STI už pistole s délkou hlavně 5,4 dělalo konkrétně DVC Classic. Viděl sem i pár infinity s touto délkou není to žádná velká novinka.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#14 » úte 7. led 2020, 22:48

To 4mike: nevím ani jaký tam byl, ani jaký je tam teď. Když mi řekneš, jak to zjistit, rád odpovím.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#15 » stř 8. led 2020, 09:13

snažím se dobrat k jádru toho co bylo tak špatně na uzamčení, že jste navařovali lauf

P.S. značkový řetízky mají vyražený číslo z boku, jinak lze číslo odvodit z rozteče dle rozměrový tabulky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů