Nošení 1911?

Původní i klony


Rampa McKvak
Příspěvky: 27

Příspěvek#1 » úte 7. bře 2017, 10:39

Ahoj,

nosí tady někdo pravidelně 1911? Standartní velikosti?

Chtěl bych se zeptat, jak ji nosíte. Jaké používáte pouzdro, v jakém stavu ji nosíte - nenabitém, s nábojem v komoře a napojistku, s nábojem v komoře a vypuštěným kohotem, nebo jiném?

Je mi jasný, že to není ideální zbraň na každodenní nošení, ale uvítám jakékoliv postřehy. Díky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2 » úte 7. bře 2017, 11:08

1911 je stavěná na nošení C+L
jenže
musí jít o kus , jež má perfektně funkční pojistky



Rampa McKvak
Příspěvky: 27

Příspěvek#3 » úte 7. bře 2017, 11:28

Tím myslíš chamber + lock?



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#4 » úte 7. bře 2017, 11:30

Cocked + locked (nataženo + zajištěno)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » úte 7. bře 2017, 12:18

Původní 1911 není stavěná na Condition 1 (náboj v komoře, kohout v zadní poloze, aktivovaná pojistka). Ve skutečnosti je stavěná na Condition 3 (plný zásobník, prázdná komora, kohout v přední poloze) jakožto armádní zbraň, dokonce původně neměla mít ani pojistku. Ta byla přidána na žádost armády pro potřeby jízdy, aby šlo zbraň rychle zajistit a hodit bezpečně do pouzdra, když se splaší kůň a voják potřebuje obě ruce k jeho zvládnutí.

Toť historie. Praxe je podle všeho o dost jinde. Prakticky co jsem četl, tak drtivá většina lidí nosí v Condition 1 a důkladně hlídá stav obou pojistek a jejich opotřebení, v condition 3 to nosí jen ti, kteří to z nějakého důvodu potřebují nebo jim to usnadnuje život v nějakém praktickém ohledu (třeba chodí často do míst, kde musí vybíjet zbraň).

EDIT: Osobně si myslím, že zrovna konstrukce 1911 umožňuje nosit v Condition 1 naprosto bezpečně díky dvěma pojistkám. Dlaňovku mám prostě rád :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#6 » úte 7. bře 2017, 13:30

McKvak se asi nechystá cestovat časem a s US kavalerií honit Pancho Villu , tudíž ho tehdejší armádní předpisy trápit nebudou, ten dotaz byl podle mého mínění na současné 1911



Rampa McKvak
Příspěvky: 27

Příspěvek#7 » úte 7. bře 2017, 13:36

Jo to určitě, ale naopak, jsem rád za jakýkoliv postřeh. Člověk se rád něco přiučí :)

Mám Ruger SR1911, která má pojistky, dovolím si říct, na docela slušné úrovni. Takže o jejich funkčnosti bych nepochyboval. Na druhou stranu jsem držel v ruce Norinco co měla na dlaňovce vůle jak na důlním rypadlu (když člověk namířil do země, gravitace dlaňovku normálně odjistila), tam bych se asi trošku bál.

Každopádně díky za poznatky.

Ještě jeden, možná hloupý dotaz. Jak psal jhora výše, condition 1 je z hlediska legislativy OK?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » úte 7. bře 2017, 13:50

legislativa to neřeší

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » úte 7. bře 2017, 14:16

na to, že palcovka nezajišťovala v rámci výstupní kontroly otřepem, který už může být omačkaný bych nespoléhal, Ruger není hi-end ani hand fit, to jsou poskládaný odlitky, to není na barvu usazený oversize obrobek.
čili důvěřuj ale prověřuj
http://imgur.com/2cxS8X5



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#10 » úte 7. bře 2017, 15:11

Já psal tu historii jednak protože mi to přijde zajímavé pro případ třeba nějakého reenactmentu, jednak proto, že třeba u ex-armádního colta bych právě kvůli tomu věnoval zvýšenou pozornost těm pojistkám, aby náhodou nešlo o kus "pro vojáka dobrý, protože to nemá co nosit nadrcnutý". Jak říkám, prakticky je to dneska jinde, kvalitní produkce je stavěná na to, že se bude nosit v condition 1. Zrovna u Rugera bych jen důkladně odkontroloval, že všechno funguje jak má a není tam nějaká výrobní vada. Army surplus 1911 nebo Norinco bych asi takhle radši nenosil, protože bych těm pojistkám prostě tolik nevěřil.

Neberu teď do úvahy osobní preferenci, čistě jen technickou a historickou stránku věci.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#11 » úte 7. bře 2017, 15:22

když už zmiňuješ sběratelský veterány, ono záleží na tom, kdo je vyráběl
kámoš má WW2 Ithacu před kterou by neobstála většina současné produkce

krom toho, když do Norinca usadíš díly za cenu několika dalších Norinek, může být i bezpečný :lol:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#12 » úte 7. bře 2017, 15:37

No právě - záleží na výrobci, období apod. U moderních výrobků to bude většinou OK a kontrola je jen pro jistotu. u WW2 kusů je potřeba se podívat důkladně, co je to za kvalitu. Přiznávám že tady jen papouškuju názory lidí ze zahraničních fór, osobní srovnání nemám, tolik jsem jich v ruce neměl.

S tím Norincem to je taky pravda, ale to už bych spíš nazval například "STI obalené ve futrálu od Norinca" :D



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#13 » úte 7. bře 2017, 16:09

Zetam se bokem. Padlo tu, ze bez naboje v komore casto voli lidi, co chodi do mist,kde vybijeji. V cem je to lepsi? To jako takovy clovek jen vytahne zasobnik aniz by zkontroloval komoru a prohlasi vybito? Nebo jak tomu mam rozumet?



free_man
Příspěvky: 29

Příspěvek#14 » úte 7. bře 2017, 18:42

toz to asi nee.

trochu od tematu, kdyz zaviras naprazdno, tj nepodava se do komory, spousti se zaver rukou, ne ze stahnes zachyt a vratna ho zavre. retizek neni dimenzovany na zavirani naprazdno ve velkym stylu...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#15 » úte 7. bře 2017, 20:06

Mám Norinco a nosím často. Používám venkovní, nebo vnitřní pouzdro od Dasty a ani o něm nevím. Váha ani velikost mě neomezují. Na to vnitřní pouzdro jsem si našil kousek kůže tak, aby mě netlačil kohout do boku. Nosím bez náboje v komoře s nataženým kladívkem a na třech hodinách.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů