Žebříček "1911" českého trhu

Původní i klony


ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#31 » pon 30. říj 2017, 11:55

sided: Protože jsem to psal už na začátku vlákna – většina line-upu STI a SIG pro mě příliš vystupuje mimo "klasický" design 1911. Jestli trváš na tom, že DW je na tom stejně, nebo že ten top do 50K má být STI, tak prosím. Sentinel Premier a Lawman (ne ta zelená hrůza) možná, ale kdo je u nás prodává?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#32 » pon 30. říj 2017, 12:32

DW měl suverénně nejlepší poměr cena výkon resp. Cena v USD vs CZK. Takový PM9 je lépe spasovaný než sériový STI Edge co jsem měl nový v ruce. Však neco také vypovídá že přesnost udává výrobce 50mm na 50m...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#33 » pon 30. říj 2017, 14:32

Wiral
mně připadá , že spíš než sortiment nabídky Tě limituje nejednoznačnost požadavků
postav si jasný kritéria co chceš a co rozhodně ne z evolučních výdobytků a pak se někam pohneš
poněvadž pokud to má být +- srovnatelný s DW, tak Ti do "srovnatelné evoluční výbavy"
spadne krom Sentinelu i Trojan či Lawman (vozí je alliancze.cz)
a určitě pár modelů Kimbera (od zbraně Dave)
jo DW měl nej poměr ceny a kvality - bývávalo před intervencemi ČNB
občas se nějakej mihne v burze (okolo 30kKč) od lidí co netušili, že bude snazší odstřílet rozpočet než pistoli od DW :-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#34 » pon 30. říj 2017, 14:54

4mike: Prosím Tě... Ono to tady trochu zapadlo,.. Máš nějakou zkušenost s 1911 od Smith&Wesson ?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#35 » pon 30. říj 2017, 15:02

ViralWinter píše:...... Já se hlásím k názoru "Kdyby za Johna Browninga existovalo Surefire X300, byl by rail na zbrani od začátku." ...

kdyby se v tý době poptávala pistole na mířenku , měla by současný miřidla
kdyby se v tý době učila střelba obouruč měla by i jinou palcovku a patrně i bobřák a plochý MSH
kdyby se tehdy nepožadovala životnost vyšší než 200 ran patrně by měla i rampu,............
KDYBY...........
https://imgur.com/a/xqqtN

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#36 » pon 30. říj 2017, 15:05

Albert
nezapadlo, beru to popořadě :-)
mám dvě zkušenosti, resp od dvou lidí a diametrálně odlišné
1/ performance 45acp - po dekádě rekreačního střílení furt přesná a žádný patrný opotřebení, omačkání apod. bohužel se za tu dobu ani spoušťák nezaběhl
2/ 9x19 s tak špatným rozptylem už jako nová, že životnost ani nikoho nezajímala a dostala padáka

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#37 » pon 30. říj 2017, 15:22

sided píše:........ kulisu místo řetízku nemá snad žádná protože to nedává moc smysl.......

dává a to sice že si něco přečetl ale nikdo mu to nedal do souvislostí

čili Rotwiku
to není volba jiného systému uzamčení jakože buď kulisou či řetízkem
ztopořeným řetízkem jsou uzamčený pistole , jež měly být uzamčeny kulisou ale výrobce si usnadnil usazování a nároky na výr. tolerance a prostě to ojebkal
čímž nedochází k tomu, že uzamčená sestava hlaveň/ závěr jede kulisou po rozborným čepu po dráze cca 1/8"
a pak teprve dojde k odemčení tahem rozbornýho čepu za řetízek
ale prostě při zákluzu závěru "spadne" po poloměru řetízku do odemčeného stavu což se týká cca 100% Norinek a podobných low-end 1911
a bohužel i nemalého procenta produktů "maďarského pěstitele kanadských vepřů"



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#38 » pon 30. říj 2017, 15:31

4mike: Neměl bys k tomuhle nějaký obrázek (případně odkaz)? Nedokážu si ten rozdíl ve fungování představit, rád bych to viděl vizuálně.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#39 » pon 30. říj 2017, 16:10

4mike píše:Wiral
mně připadá , že spíš než sortiment nabídky Tě limituje nejednoznačnost požadavků

Myslím, že mne nelimituje vůbec nic :) Sigy a STI se mi nelíbí a vím, že si je nikdy nekoupím, ale to není podstatné. Na začátku vlákna jsem požádal o pomoc se sestavením "toho nej" z české nabídky podle daných podmínek – jestli se chceš vlákna účastnit, zkus se nevázat na jednu jedinou větu a napiš své top 3 do 50K a hotovo. Klidně i 3 modely od STI :) Pomoc to bude velká a určitě nejen pro mne.

Nabídka STI na alliancze.cz nesplňuje kritérium ceny.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#40 » pon 30. říj 2017, 16:17

Jhora: Je to jednoduche. Cela vec se ma tak, ze kulisa hlavne musi pri uzamceni sedet na rozbornem cepu. Kdyz to vyrobce oje.be, tak to sedi pri uzamceni na retizku. To, jestli spravne uzamyka se da zjistit pohledem z hora na rozborny cep. Pokud jsou na nem 2 olestene drazky po krajich, zamyka kulisa. Pokud je tam 1 olestena drazka uprostred, zamyka retizek.
Tady si muzes najit, jak by to melo fungovat.
https://www.google.cz/search?q=1911+bar ... 60&bih=790
Jinak si myslim, ze Rotwik mel tou kulisou na mysli spis rampu.
Zkusim vlozit obrazek, jak zamyka muj Kimber. Ten zamyka kulisou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#41 » pon 30. říj 2017, 17:10

Panove zdravim.

Nedavno jsem koukal po DW. (Cena slusna a krasne kvery)
V Opletalce, kde jsem zrovna kupoval plastaka, jsem dostal (dnes potvrzene) echo, ze DW se sem prestanou vozit skrze CZ (coz je skoda) , tak mne to na chvili pustilo...
Az do momentu, kdy jsem videl na pultu naskladnenou 1911 Kimber Eclipse :)

@4Mike - to historicke seriove cislo 1. Mas doma v supliku???? ;)
Predpokladam, ze to je muzejni kousek, pac za to by asi leckdo prodal i svou tchyni... :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#42 » pon 30. říj 2017, 17:24

tomas fuk: Díky, to jsem přesně potřeboval, abych to pochopil :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#43 » úte 31. říj 2017, 08:00

Wiral
já to měl s kriterii jednodušší, nevybíral jsem kvér na koukání
- na "trošku víc střílení"
- rampovanou v 9x19
- zbytečně neplatit za značku ale za kvalitu
čili trio vhodných adeptů bylo SVI (utopie, nikdo to nevozí) STI a DW
takže jsem koupil STI-RM a později dokoupil i DW-PM9 (jako "zimáka" přeci jen nerez má v tomhle počasí neokecatelný plus)
P.S.
kecy o tom jak jediná správná 1911 je ve 45acp si rád přečtu ale od někoho, kdo těch pětašťour vymlátil pár set tisíc a má v cajku lokty a karpály

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#44 » úte 31. říj 2017, 09:29

https://imgur.com/iaPDzcO
https://imgur.com/PEUa68U

zkoušel jsem i springa ale nebyla to adekvátní záložka k RM

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#45 » úte 31. říj 2017, 09:50

Jedná OT otázečka, kdo je "maďarský pěstitel kanadských vepřů" ? :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů