Žebříček "1911" českého trhu

Původní i klony


Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#16 » ned 29. říj 2017, 11:03

A co takové 1911 od Dlask Arms? Je to u nás k dostání? Cenově to v dolarech není vůbec tak hrozný jak jsem is myslel, když jsem o jejich zbraních četl. https://dlaskarms.com/collections/dar-1911

Že to má moderní mířidla by mě teda vůbec nevadilo.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#17 » ned 29. říj 2017, 11:19

Když už jste tady zmínili Smith Wesson, máte někdo zkušenost s kvalitou těchto zbraní ? Slícování, materiály, chod spouště ? Stojí za to připlatit si za Performance center varianty ?
Např:
7923279.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#18 » ned 29. říj 2017, 12:21

Tak spousta lidí se pak rozhoduje taky podle toho k čemu konkrétně danou 1911 chtějí - nošení,ipsc,jen takové normální střílení nebo jen tak pro radost že ji prostě chcou apod :D



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#19 » ned 29. říj 2017, 12:57

tomas fuk, Rough boy: Pánové, klídek :) Právě proto, že rail je poměrně polarizující prvek, který ale na rozdíl od vnějšího vytahovače přináší dodatečnou (bonusovou) funkcionalitu, jsem v prvním příspěvku navrhl ty žebříčky dva. Já se hlásím k názoru "Kdyby za Johna Browninga existovalo Surefire X300, byl by rail na zbrani od začátku." Navíc, pokud je citlivě zakomponovaný do tvaru zbraně, rozhodně její vzhled nekazí tolik, jako když horní půlka vypadá jako přerostlý P220 ;)

Dick Metcalf píše:If I could only have one 1911, it’d have a rail because of the enhanced versatility. But the Classic 1911 still feels and balances better in my hand.


Klasiky jsou krásné zbraně, mít plné kapsy peněz, mám je všechny. Vnitřně ale nejsem úplně srovnaný s tím, že bych měl oba typy. Ten méně "funkční" by pak zákonitě skončil jako safe queen.

tomas fuk: Že nechci MIM, jsem určitě nenapsal. Pokud to tak vypadá, tak se omlouvám za špatnou formulaci. Chtěl jsem říct, že tak jako existují dva tábory klasika vs rail, existují tábory i tady. Já osobně na MIM nemám názor, ještě jsem neviděl, že by nějaký selhal...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#20 » ned 29. říj 2017, 15:11

Tak v tom pripade bych byt tebou volil v obou variantach neco od Kimberu. Je to asi zatim nejdostupnejsi 1911 u nas. Pokud mas obchod Prodej-zbrani v dosahu, tak si je tam muzes osahat. Obzvlast si vyzkousej Kimber Desert Warrior, ktery jak uz jsem napsal ma jinak tvarovane vybrani na dlanove pojistce. Vlastne, kdyz se podivas na nabidku, tak jen Kimber Desert Warrior, Kimber Grand Raptor a Kimber Warrior maji tyhle dlanove pojistky. Ostatni maji ty silne, moc vystupujici z rukojeti a to by ti nemuselo sedet. Ja si musel dokoupit dlanovku z Grand Raptoru.
Jinak k tve poznamce, ze zaver Sigu kazi vzhled a vypada horni pulka jak prerostla P220. Tak to ve skutecnosti neni tak dramaticke. Na obrazcich jsou asi tyhle detaily schvalne zdruraznovany, ale mel jsem ted nedavno Sig Sauer GSR v ruce a vim, ze kdyz jsem ho vzal do ruky, tak mi hned blesklo hlavou, vzdyt to ma klasicky zaver!? Az kdyz jsem se poradne podival, tak bylo videt linie Sigu. Hned jsem majiteli nabizel vymenu za Kimber, ale nechtel ani slyset.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#21 » ned 29. říj 2017, 15:52

Prodej-zbrani mám skoro za rohem... :)



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#22 » ned 29. říj 2017, 16:24

nemas zaujem o sig 1911 Scorpion... celkovo 4x zasobnik, puzdro owd + podpazne...

kuk fotku - posledny prispevok :
viewtopic.php?f=33&t=119&start=1680

zblaznil som sa ako som videl schmeisser AR15 u kamarata v predajni :lol: :lol: takze z financneho hladiska by toto muselo ist z domu :) ak by si mal zaujem napis spravu.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#23 » ned 29. říj 2017, 20:53

sided pleteš si mě s Viral Winterem, já nemám jako etalon DW... 8-)



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#24 » ned 29. říj 2017, 20:57

no a jinak když se budem bavit o tom co top se dá u nás sehnat tak je to asi tohle
http://shop.proarms.cz/782-pistole?manufacturer=865
http://shop.proarms.cz/782-pistole?manufacturer=866

taky tomu odpovídaj ceny...

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#25 » ned 29. říj 2017, 21:06

Viral Winter- díval ses třeba na Remington R1? Podle mě je to čistá klasika, navíc za relativně dobrou cenu. Jediná slabina je vratná pružina závěru, která "odejde" po max. 1000 ranách. Už mám třetí...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#26 » ned 29. říj 2017, 21:17

alkalic. Jenze Viral Winter dal jasny cenovy strop 50000 ,- Kc a v teto cenove hladine u obou variant povazuje za etalon DW. Takze dane navrhy by se mely pohybovat okolo 50000 ,- Kc.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#27 » ned 29. říj 2017, 21:30

tak kolem 50k mě přijde jako top STI rangemaster, jenže to není klasika 1911 má plnej rám, i lidi co s tím střílí ipsc si to musí nechat zkracovat, takže na našem trhu mi pořád vychází nejlíp KIMBER z těch běžně dostupných.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#28 » ned 29. říj 2017, 21:38

Ten status DW mám pouze načten. Ještě jsem neviděl US vlákno, kde by DW byly níže, než Kimbery. Obvykle je řazení Customy – DW – Ostatní sériová výroba včetně Kimber, RRA, Springfield atd. A koupit si Nighthawk Custom, tak už asi nemusím ani chodit domů. Leda pro kufr. Ale nebojte se mi tu představu o DW jako vzoru do 50K rozhodit ;)

Jak jsou na tom podle vás Colty ve srovnání s Kimbery?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#29 » pon 30. říj 2017, 08:08

Tady můžu jen dodat to, co vidím na zahraničních fórech. Colty jsou hodnoceny jako etalon své cenové hladiny. Co jsem viděl, tak Kimbery dávali lidi níž (velmi často kvůli výstupní kontrole, zdá se, že na americkém trhu je celkem časté koupit problematický Kimber).

Přišlo mi to že ve srovnání s DW si stojí lépe DW, ale u těch opravdu nejlepších Coltů (jako je třeba M45A1) se lidi většinou nedokázali dohodnout, co je lepší.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#30 » pon 30. říj 2017, 09:01

Rottwik píše:sided pleteš si mě s Viral Winterem, já nemám jako etalon DW... 8-)



Ooops nevšim jsem si že odpovídáš za něj. A opravdu by mě zajímalo proč DW jo a vzhledově i technicky podobná zbraně jiných značek ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů