GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.


Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#91 » stř 25. kvě 2022, 09:42

Garantuješ? Tak já to zrovna reklamuju :) Bez hřbetu mám natříleno s touhle pistolí určitě 10+ tisíc, pak jsem zkusil dát bobřák a je to lepší. Ruku mám velkou, prsty dlouhé, hubené zlodějské, proto mi to takto sedí. Nelíp mi do ruky padne velký rám G20.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#92 » stř 25. kvě 2022, 10:33

Tak mě Glock kouše, proto tam mám bobřák a kouše mě i přes něj, ale teda o hodně míň.
Každopádně, G19 s bobřákem+kolim+kompenzátor je pro mě asi ta nejsprávnější cesta - z téhle kombinace se mi zatím střílí nejlépe.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#93 » čtv 26. kvě 2022, 19:55

Tak jestli mas XXL tlapu tak je hrbet lepsi. Na S a M je nejlepsi flat grip mod. L/XL tovar. G20/21 je supr.
Btw budu zkouset konecne PMM kompik na 17 tedka. Tak jsem zvedavy oproti 19 ci neco poznam.
Kouse pres hrbet s bobrakem? A to jako jak?? :-D nechapu....

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#94 » čtv 26. kvě 2022, 19:56

Jo a mam Steinera MPS doma, luxusni televizka s libovym sklem.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#95 » pát 27. kvě 2022, 08:00

Bulls.eye píše:Garantuješ? Tak já to zrovna reklamuju :) Bez hřbetu mám natříleno s touhle pistolí určitě 10+ tisíc, pak jsem zkusil dát bobřák a je to lepší. Ruku mám velkou, prsty dlouhé, hubené zlodějské, proto mi to takto sedí. Nelíp mi do ruky padne velký rám G20.


Nevěřím, že si někdo na G19 strčí takovej naváděcí trychtýř (zasunutej 15ran) a navíc z toho vystřílí 10K+... tak leda na stavu a mířenečku s kávičkou. Já proti tomu nic nemám, je to každého věc a každého koníček či hračka.. také mám takový kousek, ale pokud by se "něco dělo", tak ta zůstane doma. Řekněme si to rovnou, to co je na obrázku je typická kráska pro trezor, vošmatlávání a tiktok.

A abych nebyl offtopik, tak zrovna ten kolimec SCS mě zajímá a proto toto vlákno čtu. Nicméně ho uvažuji právě na tu krásku, která by zůstala doma, abych nemusel řešit to co vidím na kurzech.. jé blato nic nevidím, jé vypadl šroupek, jé vypadla krytka i baterka, jé teď to zrovna přestalo svítit, jé to stalo deset, to nebudu drcat o opasek.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#96 » pát 27. kvě 2022, 21:35

Pro nás pomalejší...cože? Nějak nestíhám tvůj myšlenkový pochod. Jednak tahle G19 má už určitě 15 tisíc na hrbu (mám střelnicu za barákem a klíče no :)) a druhá věc, jak jsi prosímtě přišel na to, že magwell dělá z pistole trezorovou krásku?
Tahle G19 je moje primární pistole, ta je v range bagu skoro pokaždé. Ono je to i kvůli tomu kompíku tak pohodlné střílení, že 300 ran na jeden zátah vůbec necítím. To máš aspoň jednou do týdne 2-3 stovky, tisíc za měsíc, 12 tisíc za rok a kupoval jsem ho na jaře 2020...z čehož vyplývá, že ho trochu zanedbávám :lol:

Jinak ty Holosuny (508T a teď to SCS) jsem bral právě proto, že mají titanové tělo, člověk s tím sem tam holt štrejchne o zástěnu nebo o něco, ale ono to neva, vryp na ani jednom nemám žádný. Pokud nedrbneš přímo do skla tak se nic neděje.

Ale pokud chceš kolimátor na pistoli, co vytáhneš z trezoru svátečně, pač je ti líto jí tahat ven na kurzy, tak si tam dej klidně nějakýho číňana, třeba jsem zkoušel Vector optics Frenzy 1x12x26. Stojí to 3,5 tisíce, tečka fakt pěkně vykreslená a zrovna tenhle má footprint jako RMR/508T. Měl jsem ho zkusmo na Ultimaku na AKM, dal jsem s tím na 2 trénincích pár stovek a ustál to (a že se ten ultimak umí rozhicovat, dáš 3 rychlé zásobníky a neudržíš na tom ruku ani v rukavici). Akorát s tím někde praštit o zem tak bude asi po něm. Nakonec jsem ho prodal s jinou zbraní, ale fungoval dobře, a na příležitostné přeleštění hadrou při svátečním vytažení pistole z trezoru to službu udělá 100% stejnou, jako ten titanový holosun za trojnásobek.



Kevin
Příspěvky: 5

Příspěvek#97 » čtv 8. zář 2022, 16:29

Zdravím. Měl jsem na G17 gen 5 MOS kolimátor Holosun HE507C Elite X2 +tlumič A-TEC PMM-6 + zvýšená mířidla kvůli tlumiči. Absolutní spokojenost, ale kolimátor šel jinam a tak na G17 hledám nový. Buď stejný HE507 nebo pokukuji po Holosun SCS-MOS. Jaké s ním máte s SCS kdo zkušenosti? Jak moc by byl vidět tlumič v zorném poli kolimátoru? Asi bych musel sundat zvýšená mířidla a vrátit původní nízká. Je automatická regulace jasu opravdu tak spolehlivá? Na 507 jsem ji měl vypnutou a jas raději nastavoval ručně, např. při přesné střelbě na malý terč.
Byl by SCS-MOS nějaká zásadní výhra proti 507? Případně typ na jiný kolimátor?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#98 » pát 9. zář 2022, 15:22

Holosun SCS (zelený) mám někdy od července, Glock 17 gen5 MOS. Automatická regulace jasu většinou funguje ale ne vždy dokonale. Při šeru mi tečka přesvítí cíl. Nedávno jsem v podvečer střílel na 20 cm tmavý gong na tmavém pozadí na 25 m, ale když byla tečka přímo na gongu, tak jsem ho po chvilce přestal vidět a střílel už po paměti. Sice jsem trefoval, ale ocenil bych méně jasnou tečku. Ale asi záleží na oku konkrétního člověka. Stříleli jsme i z pušky, kde jsem si nastavil nízký jas a viděl jsem dobře, ale kolega nic neviděl a ten si musel jas naopak zvýšit na úroveň, která mi už cíl přesvítila.

Jinak vyzkoušeno i za podmínek, kdy se střílelo z tmavého prostoru pod střechou na terče při prudkém slunci a tam to fungovalo celkem dobře, tečka trochu slaběji ale pořád dobře viditelná.

Při namontování kolimátoru jsem měl problém. Kolimátor úplně nedosedl na spodek výřezu v závěru na zadní straně. Mám mezi kolimátorem a závěrem na straně u střelce mezeru, kam se dá například zasunout list papíru, což mě trochu štve, ale na funkci to zdá se zatím nemá vliv.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#99 » pát 9. zář 2022, 18:07

Kevin zeptám se:
- Drží ti ten laser náměr i po sundání a nandání?
- Překrývají se tečky laseru a kolimátoru na terči, když to zkusíš zapnout obojí?
- Jaká je podle tebe nevýhoda laseru, že používáš kolimátor



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#100 » pát 9. zář 2022, 19:23

Pokud nevadi odpoved ode me (nemam glock, ale otazky nejsou glock specific) :)

Problematika drzeni nastrelu u laseru bude stejna jako u optiky, pokud sundas, mel bys znova nastrelit. Laser mozna bude trochu benevolentnejsi nez kolimator/optika, ale vis jak

Ano prekryvaji se na te vzdalenosti na kterou si nastrelis laser. Laser je daleko pod hlavni. Tzn pri nastrelu na 10m na 5m bude laser pod teckou kolimatoru, na 15 bude uz docela daleko nad. Ja mam lasery nastreleny na 7-10m. Na nejakych 20m uz laserova tecka neni ani na papire (TLR-8, ale ted budu brzo na strelnici tak sebou vezmu i Olight Baldr, bude to ale +- to samy).

Rekl bych, ze je to trochu spatne polozena . Laser je podle me druhotna vec. Kolimator je naproti tomu primy upgrade zbrane bez nevyhod a je nesmysl ho nemit. U laseru to tak urcite neni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#101 » pát 9. zář 2022, 19:54

Díky za odpovědi.. to mě trochu překvapilo, že u TLR-8 je ten laser špatně vidět, čekal jsem, že bude silnější. Baldr náměr moc nedrží. Je vhodný spíš na domácí sebeobranu na pár metrů, tam mám jasno.

Ta poslední otázka byla spíš ve smyslu, co vede člověka k pořízení svítilny s laserem a kolimátoru na stejnou pistoli. Pokud by byla lampa jako první tak to pochopím a proto jsem položil tu otázku.



Kevin
Příspěvky: 5

Příspěvek#102 » úte 20. zář 2022, 14:15

Laser na svítilně je jen bonus navíc. Primárně jsme chtěl svítilnu. Ta funguje OK. Mám laser nastřelen s kolimátorem na 10 m, tečky jsou na sobě. Jde to flek. Nástřel po sundání laseru a novém nasazení jsem netestoval, jelikož svítilnu není nutné sundávat. Ale rozdíl tam určitě bude. Problematice nástřelu laseru se věnuje detailně vlákno https://www.rozpad.cz/viewtopic.php?t=5230&start=60
Laser mám pouze jako zálohu pro případ střelby jednou rukou bez možnosti klasicky mířit, sebeobrana cca do 10 m.
Na běžné střílení je dle mého laser diskutabilní, vyjma specifických situací (odstrašení útočníka, nemožnost standardně mířit kolimátorem/mířidly). Mám zelený laser, je vidět dobře. Záleží však na světelných podmínkách. Za snížené viditelnosti to ujde. Na větší vzdálenost se už tečka třepe. Problém je při přenášení, kdy tečka skáče mezi různě vzdáleným cílem a trochu se ztrácí. Laser se nepotkává s balistickou dráhou střely, viz uvedené vlákno. Primárně bych si laser nepořídil. Nakonec jsme si pořídil Holosun HE509T GR. Mám více kolimátorů od Holosunu, zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#103 » úte 20. zář 2022, 14:21

Díky za napsané, já zkoušel laser jen jednou a bylo to jak píšeš. Kombinaci jsem dosud nezkoušel.



dingo1
Příspěvky: 8

Příspěvek#104 » úte 1. lis 2022, 08:03

Ahoj já mám Holosun SCS teď chvíli a řeším jednu věc. Já vidím bod jako chlupatou hvězdičku a prý má být vidět jako ohraničené kolečko. Prý jde o oční vadu. Je to možné? Nebo jak vidíte bod Vy?

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#105 » úte 1. lis 2022, 08:52

Vygoogli si "astigmatismus". Potom se na tečku podívej přes foťák na mobilu ... pravděpodobně uvidíš jak má tečka vypadat. Na AR jsem kvůli tomu přecházel na LPVO.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů