Glock19

Glock a spol.


Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#646 » úte 7. úno 2023, 11:21

No já když táhnu prázdný závěr (bez náboje) dozadu,tak to jde dobře, jen když se blížím ke konci a vykouknou na mě cca 3mm vyhazovače(při pohledu shora přes výhozní okenko)se odpor mírně zvýší, ale nijak dramaticky..
Táhnu-li s nábojem, tak v momentě, kdy vyhazovač narazí na dno nabojnice a ta by měla vyklouznout ven,tak se náboj začne jakoby šprajcovat a musím vyvinout fakt řádnou sílu, aby vyskočil ven. Bez rozjezdu - razance hned od začátku tažení závěru to prostě nejde..
Snad jsem to napsal pochopitelně, líp to už asi neumím :D :D



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#647 » úte 7. úno 2023, 11:43

Zaver musi chodit stejne bez rozdilu, jestli se jedna o nabijeni nebo vybijeni. Jediny rozdil muze byt zpusobem nekvalitnim strelivem, coz se mi parkrat stalo. Jake pouzivas strelivo?



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#648 » úte 7. úno 2023, 12:06

S&B



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#649 » úte 7. úno 2023, 12:37

Pari777: To co popisujes, je uplne normalni. SB nabojema to urcite neni. Je to proste tim, ze vytahovaci drapek, tlaci na okraj nabojnice a tim ho pridrzuje. Nabojnice je talcena proti vystupku v zaveru. Pokud ta zbran je jeste treba zanovni, tak plochy nejsou vylestene. Takze to muze trosku vic drhnout. Takze to co popisujes, je uplne normalni jev. Proste je tam nejaky narust odporu treni, pri tom vytazeni. Takze zaver nikdy nemuze jis uplne stejne, jak psal "juraj1" Protoze to neni z fyzikalniho hlediska mozne. Nehlede na to, ze samotny cyklus zbrane je dynamicky. Takze kdyz za zaver tahas opravdu pomalu, nabojnice klade odpor po delsi dobu a hlavne se neochotne vyhodi. Nez kdyz za zaver rychle zatahnes, tak nabojnice je rychle katapultovana.



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#650 » úte 7. úno 2023, 15:10

Díky moc, konečně lucidní odpověď, haleluja haleluja haleluja..
Trochu jsem si to myslel a taky doufal, že to tak je,ale ten obrovský rozdíl mezi mým G a kolegovou CZ,který popisuju výše, mě fakt překvapil..
Ještě jednou díky mocmocmoc

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#651 » úte 7. úno 2023, 15:53

vyvinout "fakt řádnou sílu" aby dostal náboj přes vyhazovač? Sorry, ale to mi fakt normální nepřijde.



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#652 » úte 7. úno 2023, 16:40

Řádná síla byla myšlena,když tahám závěr pomalu,tak potom po dotyku vyhazovače se dnem nabojnice. Když hned od začátku zátahnu rychle - dynamicky, tak náboj normálně vyskočí, ale tomu kolegovi to jde právě krásně lehce i když závěr pomalu,jen dvěma prsty,táhne dozadu a náboj mu prostě jen vklouzne do dlaně..



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#653 » úte 7. úno 2023, 17:12

Glock gen.4 a gen.5 ma zlozenu vratnu pruzinu, preto nie je odpor konzistentny. CZ ma pruzinu vinutu z
jedneho drotu. Tiez zalezi na odpore vratnej pruziny. Glock udava pri seriovej pruzine 17 lb. CZ dava na CZ 75 16 lb. Shadow 2 13 lb. Ale vacsina strelcov co poznam si dava 11, 10, 9 lb. vratne pruziny.
Mne osobne ta zlozena pruzina na G17 gen. vadila. Zaver sa tazko ovladal a zbran sa po vystrele "krutila". Dal som ocelove voditko a 11 lb. vratnu pruzinu. Takato zostava sa da kupit aj na G19. Od Toni System alebo Eeman Tech.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#654 » úte 7. úno 2023, 22:42

Pari777: Neni zac. MRBLUE ti to jeste vice osvetlil. Ta pruzina urcite udela hodne.
I samotny vytahovac, je podstatne jine konsrukce, i vse ostatni.
CZ 75 ma proste takovy ten maslovejsi chod zaveru, i samotne odemykani zaveru je jakoby plynulejsi. Oproti Glocku, kde to je u Gecka takove trosku syrove, cvak cvak. A u CZ 75 mlask mlask :mrgreen:

A ted asi na me vlitnou, moji odpurci :lol:



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#655 » stř 22. úno 2023, 07:03

Jedna informace, která by mohla někoho zajímat. V domnění, že je stále výhradním dovozce firma MPICZ, jsem u nich moje G chtěl registrovat kvůli prodloužení záruky (známí to takhle před pár lety dělali s jejich gen4) a myslel jsem, že zapomněli kartičku přibalit. Přišla mi odpověď, že oni ji nedovezli a žádnou záruku u nich nemám... Takže jsem celý nesvůj psal prodejci aby mi ověřil o co jde. No a informace je, že cca od půlky loňského roku je dovozcem i firma Cairo a záruka je 5 let.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#656 » stř 22. úno 2023, 11:22

Dobré vědět, díky za info.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#657 » stř 22. úno 2023, 16:24

Pari777 píše:Řádná síla byla myšlena,když tahám závěr pomalu...

Závěr bys měl stáhnout dynamicky, rychle a na konci ho pustit (nedoprovázet rukou), abysis nevyrobil závadu. Při pomalém stahování cítíš, jak postupně zabírá teleskopická pružina. To není na škodu, je to vlastnost a cílem je zklidnění zbraně.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#658 » čtv 23. úno 2023, 17:34

Nevíte někdo, jestli se do tohoto pouzdra vejde zásobník na G19?
1580053838pzp-mns-2000-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#659 » čtv 23. úno 2023, 17:37

Dnes se mi stalo na novém G19 gen 5, nastříleno cca 200 ran, že po výstřelu se zcela nevrátila spoušť a zůstala na zdi. Následné odpálení a pak už zase fungovala normálně, tuší někdo, co se mohlo stát a na co se mám podívat?



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#660 » sob 25. úno 2023, 13:43

Dnes konečně prvních 100 ran, měli jsme sebou s bráchou více zbraní a málo času :) Střelba naprosto bez problémů. Většina nábojů byla FMJ a pár JHP. Ať jsem střílel sebelíp, tak jde mírně doleva dolů ale to bude možná úchopem. Ošoupání hlavně po sto ranách není úplně vizuálně příjemné ale očekávané. Porovnával jsem spoušť s P10C a výrazně lepší není (nicméně se klukům z Brodu fakt povedla). A fakt pomalu přejdu na nontoxy, nechce se mi drbat okouření z každého zahybu... :D
IMG_20230225_133657.jpg

IMG_20230225_133713.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů