Opakovaná špatná zkušenost při střelbě z glocka 17 a 19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#31 » čtv 20. pro 2012, 19:14

No... záchyt zásobníku byl ve všech případech obdélníkový, na rukojeti byly (tedy alespoň u jedné 17-tky si je vybavuji) drobné výstupky, které mi připadaly jako body po stříkání plastu do formy.
Jediné co vím zaručeně, tak to je to, že majitelé těch zbraní tvrdili, že je kupovali tenhle rok.
Videa na youtube samozřejmě sjíždím ;)
Nejsem a ani nehodlám být vrcholový střelec, ze zbraní střílím kvůli získání základních návyků a dále pro osobní potěšení, placení instruktora mi tedy přijde v mém případě jako zbytečnost, jedině že by se jednalo o kompletní výcvikový kurz pro sebeobranné situace, to by snad určitý smysl mělo.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#32 » čtv 20. pro 2012, 22:01

prave ze kvuli zakladum je to nevhodnejsi, clovek jeste neni tak zkazeny spatnymi navyky..

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#33 » pát 21. pro 2012, 07:31

Vojto: celou dobu mluvím o sebeobranné střelbě. S tím, že dokážeš zahryznout Glocka, bych na tvym místě vážně a rychle uvažoval o instruktorovi, protože vlastně nemáš vůbec žádnou jistotu, že vystřelíš, až to budeš fakt (přeju ti, aby nikdy) potřebovat.

Jak ti psal Kuba - a správné návyky se nenaučíš někde na LOSu, nebo z knížky.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#34 » pát 21. pro 2012, 20:11

Naco se učit abecedu,na to seru to je drahý a zbytečný. Mě stačí dívat se na obrázky a pochopím aj studenou fúzi v jaderným reaktoru.
Taky znám lidi (moc) co dokážou kvér před výstřelem přitáhnout k sobě,ajnšto to míň kopne.Proto se v Holešovské škole požadují prolomený lokty k sobě.
A jak říká kiťák, koho svrbí,ať se drbe. Pepa.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#35 » pát 21. pro 2012, 22:06

To Urdo: Jistě, pokud by můj faktor způsoboval selhání zbraně globálně u libovolné zbraně pak bych se opravdu zamýšlel nad nápravou.... nicméně já jsem tuto zkušenost uvedl právě proto, že se mi to u jiných zbraní zatím nepodařilo... a určitě z některých zbraní, zvláště z mých vlastních, mnohdy střílím jako imbecil, přesto dojde k selhání jen vzácně. (pravda, nestřílím nijak intenzivně a dlouho a samonabíjecí pistoli mám zatím jen jednu, ale také to není druh zbraně, který mi přijde z hlediska spolehlivosti nejideálnější pro sebeobranu).
Každopádně děkuji gastlymu za projev tolerance :) Souhlasím. Ať si ho každý drbe po svém... někdo drbe glocka někdo makarova.. proti gustu...
Myslím si, že tahle debata už nemá žádný podstatný význam a nejspíš už by se brzy jednalo jen o mlácení prázdné slámy, tedy mohu mluvit čistě jen za sebe.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#36 » pát 21. pro 2012, 23:40

Třeba nebude Glock opravdu tak dobrý, jak se o něm v celém světě mluví ?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#37 » sob 22. pro 2012, 01:49

S Glockem Gen4 je to stejne, jak s 1911...ale to radeji bez komentare.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#38 » pon 28. led 2013, 10:21

@Mkabar
o víkendu jsem se konečně dostal na střelnici s novým G17 Gen4. Vystřílel jsem cca 500 patron. Většina byla S&B, ale nezanedbatelné procento byla taková ta směs, kdy ti z krabky zbude pár nábojů a ty poctivě sesypáváš. Výrobci od Barnaulů, přes Wolfa k přebíjenkám.

- zádržka nula (co výstřel, to rána :) )
- TFO mířidla bezchybně usazený, není nutný nastřelovat
- vyhazování, konstatně stejný, při statické střelbě byly vyhozené nábojnice v hnízdě
- pružiny zásobníků jsou dost tvrdé. Nechal jsem napáskováno, za týden se podívám, jestli povolily
- grip je poměrně ostrý
- klidné chování při výstřelu, dvojitá pružina odvádí dobrou práci

Za sebe: nemám pocit marné investice, jsem spokojen

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#39 » pon 28. led 2013, 12:21

Pruziny se rozchodi za chvilu, grip si zvyknes a nebo rukavice nez se to ohladi trochu.
Tak zatim to vypada do zacatku na dobry kousek, jestli bude vse stejne v pohode i pri
5000 ranach, tak to bude celkove dobry bezproblemovy kus. Ne vsechny Gen4 jsou problemove, ale bohuzel pocet problemovych kusu je dost vysoky. Spousta majitelu to ani nevi, jelikoz strileji treba tech 500 rocne.
Nektere Gen4 haprujou od zacatku a nektere zacnou (bud nove nebo i po tovarni oprave po predchozich problemech uz zminovanych) blbnout po cca 5000 ranach.
Ted oznamili par novych Gen4, mimo jine i Glock 20 (ktery bych si chtel casem poridit, 10 mm Auto :-P) v Gen4, tak jsem zvedavy, jake budou zkusenosti majitelu s tou novou 20 treba, jelikoz mi osobne se Gen4 designove libi samozrejme vice nez 3.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#40 » pon 28. led 2013, 12:43

tak 5000 ran bych viděl, že budu mít splněno někdy v květnu/červnu. Tak jsem zvědavej.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » pon 28. led 2013, 13:58

I když ne úplně z první ruky, můžu potvrdit nezávadnost dalšího kusu G17 gen4. Vlastní ho kamarád, se kterým se pravidelně vídám na střelnici a pistoli si pro zpestření občas půjčuju. Zbraň má zatím odstříleno cca 2500 ran, od počátku bez jediné zádržky. K závadám jsme ji přinutili až extrémně slabým přebíjeným střelivem, se kterým se sekalo i moje Jericho (4,3gr BA9 + 124gr FMJ).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#42 » pon 28. led 2013, 14:44

Kamarad ma novy G19 Gen4 a taky zatim slape zcela bez problemu i nabojnice vyhazuje dobre, ale zatim nema najete tech cca 5k, tak se jeste uvidi, ale snad to bude OK.

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#43 » pon 28. led 2013, 14:49

Jí teda nemůžu asi moc hodnotit, ale mám Glock 19 Gen 1 zroku 1997 nebo 1998 (teď už nevim), ale nastříleno asi 8000 ks a nebyla jediná chyba. Mám střelnici za barákem, tak jsem se pokusil vystřelit pomalu bez toho, abych držel zbraň v ruce. :D Až na to, že jsem málem dostal na čelo, tak všechno OK nábojnice vylétla a přebito na další ránu. A je to dědeček. Ale sřílí fajn. :lol:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#44 » pon 28. led 2013, 14:52

Se starym Glockem natom budes uplne stejne dobre i pri 80000 :-).



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#45 » pon 28. led 2013, 19:12

Nethal: To už nebude gen 1 ale 2. Já mám glocka z roku 1991 a je to gen 2. A taky si nemůžu stěžovat :D Já bych si klidně koupil 3. nebo 4. generaci, ale ty se mi díky vybránní pro prsty blbě drží. Tak jsem zvědavej, kolik let a ran ten pracant vydrží :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů