Ruger LCP II

Glock a spol.
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#46 » úte 25. dub 2023, 08:12

Mám LCP Custom a manželka je celkem nespokojená se svám Svým S&W MP bodyguard. Hlavní důvod, proč si ho tenkrát vybrala. byl, že proti LCP Custom se jí na tom lépe natahoval závěr. Navíc u toho bodyguarda občas dochází k selhání, LCP Custom střílí spolehlivě. Možná to je částečně tím, že z Bodyguarda se střílelo málo, takže zatím není dost "zaběhaný" a částečně je asi trochu náchylnější na limp wristing.
Ale je fakt, že u toho Bodyguarda už mi po nějaké třetí ráně upadává prst, protože ta spoušť je extremně tuhá. Z LCP Custom se mám oboum střílí dobře. I když po takovém druhém zásobníku už také začíná trochu bolet ruka, protože celkem ostře kope. Ale na takovou malou kapesní pistolku, která není dělaná na to, aby z ní člověk vystířlel při návětěvě střelnice stovky ran, dobré.

Uvažuji tedy, že bych ženě přenechal své LCP custom a pořídil si LCP II, nebo naopak, pořídil jí LCP 2, kdyby jí vyhovoval.
Na druhou stranu, žena nosí málokdy, takže na to její občasné nošení by asi snesla svůj G43, kdežto já nosím téměř denně a něco tak velkého jako G43 bych pravidelně tahat nechtěl.
V civilizaci nosím většinou v originálním kapesním pouzdře v pravé přední kapse, na běhní v ledvince, na některé aktivity občas v opaskové brašničce. Takže pro tento způsob nošení by LCP II asi vyhovoval také.

Každopádně, pokud další kapesní pistolku pořizovat budeme, LCP II se mi jeví jako zajímavý kandidát.
Ta absence blokace zápalníku mě štve, ale asi to v praxi problémy nedělá. LCP Custom jí taky nemá, ale u té spouště u LCP custom mě to neznervozňuje tolik.

škoda, že jsem nikde na webu neobjevil, že by nějaké střelnice nabízela LCP II k vyzkoušení.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#47 » úte 25. dub 2023, 08:53

LCP II bývá na předváděčkách Ruger (+ Glock), které pořádá MPI. Teď o víkendu jedna zrovna skončila v Brně. Čili stačí sledovat MPI a nebo se jich zeptat, kdy bude další Ruger: https://www.mpicz.com



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#48 » úte 25. dub 2023, 20:00

LCP jde pořád koupit, není to daleko, proces dovozu je snadný
https://www.bwarms.sk/products/655-ruge ... -380-auto/



tomas.s
Příspěvky: 20

Příspěvek#49 » úte 20. úno 2024, 12:24

Prosím nevíte, co se děje ohledně LCP II? Všechny obchody mají "na objednání", příp. už nebudou prodávat. Měl jsem zájem o verzi .22, ale nerad bych něco, na co již pak neseženu díly a příslušenství. Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů