Glock 43X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#421 » pát 7. dub 2023, 11:38

Pokud je to problém jen špatného složení, výborně. Byla to jedna z prvních myšlenek, ale nechce se mi věřit, že by se mu to stalo až v posední době, zatím co dřív problém po složení neměl. Napadlo mě tedy, jestli nemůže být problém v těch kolíčcích co drží spoušť..

A1-.jpg

A2-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#422 » pát 7. dub 2023, 11:55

Ten kolicek keby vyliezol ti znefunkcni spustovy mechanizmus, nestlacis spust. Tu podla popisu skor ide o to ze tiahlo z nejakeho dovodu stiahne dole skor ako zachyti udernik. Este ma napadlo ci nie je problem v blokacii udernika. Vtedy tiez nedojde k odpaleniu naboja.



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#423 » sob 8. dub 2023, 09:53

V týdnu jsem narazil na tento článek a zřejmě to není úplně ojedinělé.
https://www.craftholsters.com/4-problems-glock-43x
Vlastní zkušenost s tímto naštěstí nemám, protože se ve zbraních vrtám až je problém a u Glocků narozdíl od revolverů nebyl nikdy problém.
Taky bych chtěl upozornit potenciální zájemce ať nedají na názor, že 43X kope a střílet je za trest. Za mě je to velmi pohodové střílení a až s podivem velmi přesné. Zkuste si střílet plnotučné 38spec nebo ještě lépe 357mag z 2" revolveru, tam se můžeme začít bavit o částečně nekomfortní střelbě.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#424 » sob 8. dub 2023, 10:42

Co nie je ojedinele?
Ze malu zbran lepsie schovas ako velku? A ze ked mas velke ruky moze sa ti mala horsie drzat?
Alebo ze na zbran potrebujes vhodne puzdro? Ze ak poskladas zle spustak tak ti zbran nebude dobre fungovat? Ci ze na masovo vyrabanej seriovke nie je ladena spust?



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#425 » sob 8. dub 2023, 11:17

MRBLUE - kolega se tu ptá na problém s resetováním spoustě :D , zbytek jsou kraviny až na pomalé vyhazování náboje bez zásobníku, které se tu už také zmiňovalo. Jestli špatně složil spoušťák nebo co bylo za závadu se nám snad pochlubí po vyřešení problému.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#426 » sob 8. dub 2023, 14:14

to Foxrem: 43x je skvělá a osobně bych za větší neměnil. Nicméně v rámci objektivity nutno k tomu zmiňovanému kopání uvést, že při přímém porovnání s G19, popř.G17 je 43x fakt živoučká. V kombinaci s nevýraznou texturou gripu (Nexum nebo Talon za mě povinnost) to člověku s vlažnějším úchopem může chvilku trvat, než si zvykne. Na druhou stranu pro člověka s S/M velikostí ruky ta pistole maže pověstnou "hranatost" ergonomie Glocku a drží se perfektně. Nižší spolehlivost oproti G19 zatím nepozorována.



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#427 » sob 8. dub 2023, 18:57

Já jsem s 43x taktéž spokojený. Po etapě pistolí jsem byl zlákán na revolvery a teď se po pár letech vracím opět k pistoli, takže už mám něco za sebou a věděl jsem co chci. Jediné co mě na mojí 43x štve jsou mířidla. Po vytažení z ,,krabice" zásahy vlevo dole, takže vyšší hledí a úplně doprava, v podstatě na konec drážky. Na úzkém závěru to vypadá fakt hrozně a sehnat úzká mířidla se světlovodnou muškou s rozdílnou výškou je docela problém.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#428 » sob 8. dub 2023, 19:55

Mířidla jsem měl lehce šibnutý vpravo už z krabice a když nevygeneruju chybu já, tak to lítá na flek. Mouchu mám světlovodnoou Hiviz (je dobře vidět přes sklíčko kolimátoru). Osadil jsem zelenou (zkusil jsem červenou, ale zbytečně se tloukla s tečkou kolimu). Aftermarket zadní mířidla jsou na MOS verzi problém, ale jsou jen záložní a s původníma nemám potíž (neotáčel jsem/nezačerňoval), tak jsem neměnil.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#429 » ned 9. dub 2023, 15:42

Jak jsem psal. Spoušťák byl celou dobu, než se závada objevila, bez mého zásahu (rozebrání). Vše bylo na oko OK, tak jako teď. Tady mám fotky.
20230409_162829.jpg
20230409_162936.jpg
20230409_163027.jpg
20230409_163510.jpg


Nic špatně mi tam nepřijde. Spoušť jde hezky..
Blokace je taky v pořádku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#430 » ned 9. dub 2023, 16:45

Tady z těch fotek se zdá, že je všechno jak má. Možná jen, že máš kolíčky na spoušti víc utopené než já z výroby, ale to neberu za vadu.
Pružina spouště je v pořádku? Nedrhne, neklade malý odpor?

Možná bych to trochu víc máznul , složil a naposledy zkusil.



El_Pablo
Příspěvky: 14

Příspěvek#431 » ned 7. kvě 2023, 18:19

Dalish píše:A zkoušel jsi tyhle gripy? https://www.thecarry.store/nexum-pistol-grip-glock-g43/
Mám je na své G19 gen3 a maximální spokojenost.
141_nexum-pistol-grip-glock-g43.jpg



Zdravím, stále s gripem Nexum spokojen?



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#432 » stř 10. kvě 2023, 23:04

Rád bych položil asi přitroublou otázku, ale už jsem z těch všech doporučení a návodů, jak ladit spoušť G43X totálně zmatenej:-)
- jsem čerstvým a totálně nadšeným majitelem G43X
- jako první chci ladit spoušť
- nové G43X mají stojnu už 2kg, takže na ni nesahat
- u spouště stačí vyměnit spoušť samotnou nebo spoušť i s táhlem (tato druhá možnost mi nedává smysl, pokud jsem pochopil, jak spoušť funguje) - např. zde: https://www.redsix.cz/nahradni-dily-glo ... ry-jazycek
- jasně, vše vyleštit do zrcadlova
- po ladění pružinek a desetin gramu na spoušti netoužím, pořád z toho chci mít lopatu/kladivo/krumpáč/hever v jednom:-)
Díky!



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#433 » čtv 11. kvě 2023, 08:37

Já jsem vše vyleštil, a vyměnil spoušť i s táhlem od RR arms (musí se ale vyleštit i to táhlo).Jinak nic jsem neměnil a jsem moc spokojený. Spoušť mi vyhovuje, už s ní nic neplánuji dělat. Jinak je to super pistole, když ji u sebe mám tak na ni zapomínám. Je lehká, plochá, prostě skvělá

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#434 » čtv 11. kvě 2023, 10:23

Já měnil spoušť i s táhlem, abych nemusel nic kuchat a mohl ji v případě potřeby (třeba před prodejem) vrátit do původního stavu. Možná bych ještě popřemýšlel nad tuningovou stojnou spouště, která vymezí propad po výstřelu. Leštil jsem táhlo i blokaci úderníku. Neuškodí vyleštit i válcovou část úderníku - tam co tře pružina.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#435 » čtv 11. kvě 2023, 22:18

Letec 12: dobrý point s tím případným prodejem, díky!
hunter240: díky za recenzi na RR arms, taky do ní půjdu. A ano, 43x je na nošení naprosto dokonalá!

+ můžu přidat téma leštění? To jsem ještě nedělal... Máte jemný papír a ruční práce nebo malá bruska a leštící pasta?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů