GLOCK 48

Glock a spol.


Roči
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » pát 17. črc 2020, 06:53

Zdarec

Myslíte že glock 48 je vhodná jako první zbraň ? Rozmýšlím se ještě nad glockem 19, ale vzhledem k tomu že mám menší ruce tak pořád váhám... Na druhou stranu si myslím že 48 je méně modifikovatelná. Zbraň u sebe pravděpodobně nosit nebudu. Budu rád za každý názor :)

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#17 » pát 17. črc 2020, 07:17

G48 je úplně ideální volba. Budeš překvapený jak přesná to je zbran. Asi jedna z nej spoušti co GLOCK v originálu vyrábí, zbraň která se dobře nosí. Vem černou s railem, nebudeš litovat!

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#18 » pát 17. črc 2020, 07:22

Jak Glock nemusím, tak 48 se mi drží příjemně (oproti 17,19..). Kvůli změně práce budu muset změnit styl obleční, tak jsem hledal něco placatého (jednořadý), co se líp schová než HK P30. Prcek typu Ruger LCP mi nesedí, dvouřadé ala P30SK mi moc se schováním pod sako nepomůže, takže nakonec jsem u Hawka (no.compromise.house) koupil G48 - stříbrný závěr se mi docela líbí. Rail mám na P30 , navíc na G je uzší,takže něco na to shánět.. O víkendu chci poprvé na střelnici (s kým se potkám v neděli dopo na Magnumu :angel:) a uvidím, jestli nechám poladit spoušť.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#19 » pát 17. črc 2020, 07:38

P.V. Výhoda stříbrného glocku je ze tam das streamlight TLR... výhoda černé s railem že má lepší spoušť s odporem 2kg a spoušť ladit nemusíš. Tak nějak jsem si myslel ze rozdíl nebude znatelný. Že ta spoušť bude podobná, ale nedávno jsem mohl porovnat oba modely a je to nebe a dudy. Střelba černou verzi s railem je příjemnější, přesnější a klidnější. Každopádně stříbrná se mi líbila více !



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#20 » pát 17. črc 2020, 09:31

To Roči: úplně nejlepší doporučení co ti můžeme dát je: běž na střelnici a vyzkoušej si ji, ideálně několik dalších podobně velikých pistolí k tomu a potom se rozhodnout, jestli sáhnout po Glocku nebo po něčem jiném.



Ústřice
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » pon 21. zář 2020, 22:18

Po váhání mezi Glockem 19 a 48 jsem se nakonec rozhodl jít právě do 48. Zvítězil lepší úchop a nižší hmotnost, hledal jsem zbraň pro skryté nošení, která ale bude zároveň příjemná na střelbu. Rozhodoval jsem se mezi standardní a černou verzí, nakonec jsem vzal černou. Zítra jdu otestovat, už se těším. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Borja
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 24. dub 2022, 20:55

Tady je to nějaké mrtvé, jako by víc lidi kupovali 43x :-) No, od 4.4. jsem taky majitelem G48. Ještě jsem z ní nevystřelil, ptže dovolená :-) Z 43x jsem střílel, tak to bude dost podobné. A mám podobný názor jako už tady byl napsaný - Glock taky moc nemusím, ale tenhle je na skryté nošení perfektní. Moje P09 je už nějaká těžká :D Ale stříbrná verze se mi moc nelíbí, černá vyhrála.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#23 » ned 24. dub 2022, 21:03

Ja minuly tyden strilel z obou a z 48 je to malinko klidnejsi.. Ale treba jsem si to jen namlouval. :) (a koupil jsem 43X :D)



Ústřice
Příspěvky: 14

Příspěvek#24 » pon 25. dub 2022, 09:16

Borja píše:Tady je to nějaké mrtvé, jako by víc lidi kupovali 43x :-) No, od 4.4. jsem taky majitelem G48. Ještě jsem z ní nevystřelil, ptže dovolená :-) Z 43x jsem střílel, tak to bude dost podobné. A mám podobný názor jako už tady byl napsaný - Glock taky moc nemusím, ale tenhle je na skryté nošení perfektní. Moje P09 je už nějaká těžká :D Ale stříbrná verze se mi moc nelíbí, černá vyhrála.


Jde o to, že spousta lidí už má nějakou “velkou” na střelnici a hledají něco na nošení, tudíž vyhrávají rozměry. Kdybych už měl například G19, tak určitě kupuju G43X. Já kupoval první zbraň 48, abych měl kompromis mezi nošením a pohodlnější střelbou (oproti 43X skoro žádný rozdíl, nicméně jsem chtěl na zbrani delší hlaveň).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#25 » pon 25. dub 2022, 09:30

Moje motivace pro výběr G43X oproti G48 (nebo nedej bože G19) byla:

1) střílí se z toho +- stejně jako z G48
2) míří se s tím taky +- stejně (teoreticky z G48 lépe, ale i G43X má delší sight radius než takový 3" revolver, což mě bohatě stačí)
3) délka závěru mi přijde flexibilnější - pokud by se mi někde lépe nosilo G48, můžu prostě dát G43X do delšího pouzdra, opačně ne.
4) Tohle je dost hloupej důvod, ale jak u G48 čumí ven ten závěr (a ještě ty dvě díry: na vratnou pružinu a instalaci mušky) se mi na pohled nelíbí :)
5) Oproti větším je to u G43X/48 jasné. Ten grip to má stejně dlouhý jak G19 a olepit ho (talon grip, páskou) můžu vžycky, kdyby to mi přišlo moc hubené, opačně těžko.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#26 » pon 25. dub 2022, 11:27

Vyhrávají rozměry? No asi ano, ale 43X má stejnou pažbu i zásobníky jako 48 a při nošení právě tento faktor (pažba a její tloušťka) dost ovlivňuje, jestli bude vidět nebo jak moc bude vidět...

U mě pod sakem rozdíl 48 vs 43X nula, P30 vs 48 sakra znatelný... Ale případnou střelbu mi spíš ovlivní délka hlavně, proto radši delší (nevidím důvod se připravit o delší), protože jestli je pistole o pár cm hlouběji v gatích, poznat není.. Proto pro nošení řeším hlavně tloušťku zbraně, nikoli délku, ta v gatích zmizí stejně..



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#27 » pon 25. dub 2022, 13:15

Souhlas. Myslel jsem tím čistě délku závěru, proto ta "flexibilita". Pokud je mi pohodlnější, že se míň viklá G48, můžu dát G43X do delšího pouzdra. Opačně, pokud by mi delší závěr víc vadil třeba na appendixu, to udělat nemůžu.

S tím střílením máš pravdu. Pro mně to moc znatelný rozdíl nebyl, ale teoreticky se s G48 musí mířit líp a střílí malilinko klidněji.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#28 » pon 25. dub 2022, 17:19

Já měl téměř rok g43x a pak jsem přešel na g48. Protože délka závěru nebyl problém pro skryté nošení a přesnost střelby je mnohem lepší. Alespoň v mém případě. Jasně, když se člověk hodně snaží, tak trefuje i s g43x, nicméně u opakované střelby jsem prostě osobně lepší s g48. Ale osobní zkušenosti se dost liší člověk od člověka...



Colek 1970
Příspěvky: 2

Příspěvek#29 » úte 28. bře 2023, 13:47

Má stříbrný opravdu horší spoušt ? Škoda stříbrná se mně líbí víc, nějak nechápu důvod proč...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#30 » úte 28. bře 2023, 19:17

S tou spustou je to urban legend. Spuste su identicke pre vsetky slim modely. Jediny rozdiel je kolko ma pistol nastrielane, ako je spust "sadnuta". Ale toto sa da riesit lestenim, A este jedna vec, prve modely sa dodavali so stojinou 2,5 kg a novsie uz su standardne so stojinou 2 Kg.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů