GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#121 » úte 15. lis 2022, 08:36

Já už to psal vědle, v kolimátorrch vidím běžně flek, protože astigmatismus, ale v Aimpointu vidím dobrou tečku. Žádný flek. Syn toto podělil a v Aimpointu vidí flek. Tak si vyberte. Chce to zkusit, co komu vyhovuje.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#122 » stř 16. lis 2022, 12:41

Jo, je treba zkusit, kazdy to ma jinak, ja napriklad:
- cerveny bod: vidim hvezdu. Na pistoli to i jde, ale na pusku ne (presnejsi strelba)
- zeleny bod: vidim tu samou hvezdu
- Bod v kruhu (Holosun): vidim celkem ostre, obe barvy



ikeb
Příspěvky: 27

Příspěvek#123 » úte 10. led 2023, 11:09

ma nekdo zkusenosti s Docter Sight? osobne to pouzivam na G19 ale nebranim sa nejakemu vylepseni.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#124 » pát 13. led 2023, 12:11

Pokud bych chtel nekdy na Glocku kolim, tak rovnou jit do MOS verze, ze?



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#125 » pát 13. led 2023, 12:19

Rozhodně ano, MOS.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#126 » pát 13. led 2023, 12:51

V ČR ano. Najít tady někoho, kdo to vyfrézuje líp (nebo vůbec), bude nejspíš nadlidský úkol.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#127 » pát 13. led 2023, 13:22




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#128 » sob 14. led 2023, 07:31

Na frezovanie sa vyprdni, potom treba aj tak prenitridovat cely zaver co kvalitne u nas zvladne este menej ludi.
Ak chces kolim, kup si MOS verziu.
A kvalitnu platnicku, trebars CHPWS alebo Holosun SCS (rovno na zaver). Tie kvaziplatnicky co k MOS dodava Glock mozes rovno hodit do kosa



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#129 » sob 14. led 2023, 09:34

Holosun SCS se realne dodava pouze se zelenou osnovou, coz nemusi nekomu vyhovovat. Skoro se mi chce napsat vetsine :-)

Presto by me zajimaly informace z praxe k tomuto kolimu.
Hlavne jestli si automaticky rezim poradi s tim, kdyz strelec je ve "tme", ale miri na prosluneny terc. Tam klasictejsi kolimy od Holosunu totalne projedou.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#130 » sob 14. led 2023, 17:54

Poradi, odskusane na znameho Glock 19.
Zeleny bod mam aj na 508T a vyhovuje mi to viac nez cerveny.

Treba to skusit, kopa ludi si mysli ze zeleny bod nevidiet na trave ci snehu.
Opak je pravdou.

Naopak, kto trpi astigmatizmom, odporucal by som mu zeleny.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#131 » sob 14. led 2023, 20:05

ahh...existuje vicero druhů astigmatismů, resp. aberací a navzájem se kombinují ofc, každopádně žlutozelená frekvence světla (cca 550-580hz) u emetropického oka nejostřeji dopadá na sítnici, takže ano, procentuálně většina lidí by měli lépe vidět zelenou osnovu, ale neplatí to vždy..závisí na těch kombinacích..je to komplikovanější hehe

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#132 » sob 14. led 2023, 20:33

Mě třeba vyhovuje víc červená mež zelená. Holkosun vyrábí i červené tečky a to verzi:
EPS CARRY GR 6 MOA , která je vhodná pro slim G43X a G48
https://www.holosun.cz/produkt/uzavreny ... -carry-gr/

Nebo verzi EPS MRS RD vhodnou i pro dvouřadé verze Glocků
https://www.holosun.cz/produkt/uzavreny ... ps-mrs-rd/



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#133 » pon 16. led 2023, 07:19

Je to individualne, zial zelenych maju ludia pomalo takze skusit to moze byt problem.

EPS a EPS Carry su zatial nezmyselne drahe, cakam za rok na nejaku akciu, momentalne to nejak nesuri (HS-11). Minuly rok som tak kupil 508T asi o 100 eur lacnejsie



capo56
Příspěvky: 7

Příspěvek#134 » pon 1. led 2024, 17:43

Myslíte že je EPS v něčem lepší než SCS? Mám teď G17 a láká mě mít kolim co nejníže (což mluví pro SCS), ale je možné že pak za 1-2 roky přejdu na jinou zbraň a tam by mi SCS nešlo... Spíš to myslím tak zda mi kromě uzavřené konstrukce, možnosti volby barvy a velikosti tečky, přinese EPS nějakou další výhodu, při současné nevýhodě posazení EPS na G17 výše a nutnosti kupovat navíc nějakou destičku (pokud bych nepoužil na tu "dočasnou" dobu origo)......



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#135 » úte 2. led 2024, 12:08

@capo56: Nejsou EPS a SCS dva diametrálně odlišné koncepty? Trošku jabka a hrušky, ne?

capo56 píše:Spíš to myslím tak zda mi kromě uzavřené konstrukce, možnosti volby barvy a velikosti tečky, přinese EPS nějakou další výhodu...

Uzavřená konstrukce je doslova hlavní "výhoda" EPS. Buď chceš uzavřený (a víš proč) a je to pro tebe parametr číslo 1, nebo je pro tebe parametr číslo 1 jak nízko sedí kolim na závěru a pak jasně vede dedikovaný SCS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů