Steyr M9 A1

Glock a spol.


Rorschach
Příspěvky: 5

Příspěvek#31 » stř 15. čer 2022, 08:59

Mam ted noveho L9-A2, a jsem z neho krapet rozcarovany. Pri strelbe zaver nekdy zustane par milimetru posunuty vzadu a musim ho bud rukou dotuknout dopredu nebo poradne zmacknout spoust s velkym odporem a zaver se pak posune sam. To si rikam ze az se trochu ochodi tak by mohl prestat delat.

Druha vec je vule vnitrniho spoustoveho ustroji vuci ramu. Je tam asi 0.5mm horizontalni pohyb, takze kdyz je posunuty dopredu, tak pri mackani spouste kdyz dojde na odpor tak se cely vnitrek i se zaverem posune o ten kousek dozadu a pak teprve zacne zabirat spoust. Nevim jestli to ma vliv na funkci rostlinare, ale stve me to, cekal jsem lepsi zpracovani. Mozna to je jenom muj kousek.

Je to moje druha zbran po p10c, a cekal jsem teda vic.



stork
Příspěvky: 2

Příspěvek#32 » čtv 1. zář 2022, 22:33

Zdravím všechny. Po získání ZP vybírám svoji první samonabíjecí pistoli v ráži 9 mm Luger a při "zkoušení" různých zbraní v obchodě mi do ruky pocitově dobře padl i Steyr C9-A1 (triangulární mířidla mi vyhovovala). Bohužel jsem ho v okolí neobjevil nikde k reálnému vyzkoušení na střelnici. Tímto bych se zde, prosím, rád zeptal, zda ho někdo má (nebo případně jiný model) a byl by ochotný ho půjčit na střelnici k vyzkloušení? Optimálně v Praze či blízkém okolí. Nebo tip na nějakou střelnici, kde ho mají? Díky.



Rorschach
Příspěvky: 5

Příspěvek#33 » pon 5. zář 2022, 20:11

@stork, jestli chces tak ti pujcim v Praze L9-A2



stork
Příspěvky: 2

Příspěvek#34 » sob 10. zář 2022, 20:55

@Rorschach, děkuji. Poslána SZ.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#35 » stř 14. zář 2022, 18:31

Ahoj, je v ČR nějaký puškař co se specializuje na opravu Steyrů?



Tristan2
Příspěvky: 10

Příspěvek#36 » pát 23. zář 2022, 15:35

Zdravim vsechny, kteri tapou stejne, jako jsem tapal ja pri vyberu zbrane. Pred rokem jsem ziskal ZP a moje volba prvni zbrane byl L9 A2. Vyber pohledem, od srdce. To jsem jeste netusil, ze zbran bude takova, jaka je.
Mam vystrilench cca 3000 tovarnich SB.
Bez zavady. Jedine, co jsem resil bylo soustavnym nosenim uvolnene hledi a dokupovani munice....
Dnes mohu porovnat se zbranemi, ktere jsem prikoupil:
HK 45, W PDP C4.00, XDM 45 5.25, CZ 97 B.
Presel jsem na .45 ACP, ketrou bohuzel Steyr neumi.
Kdyby ano, mel bych zbrane jen dve. Steyr. HK jsem stejne jako PDP poslal do sveta. Mam tedy navic 97B a XDM s dlouhou hlavni.
Pokud si mohu dovolit posoudit dosavadni zkusenost a srovnani s ostatnimi zbranemi, byt jine raze, bez okolku tvrdim, ze Steyr je jednicka ve zpracovani i proti treba HK.
Uchop je bezdiskuze bezkonkurencni, tedy pro mne.
Zpracovani cele zbrane, vcetne kontejneru a povrchove upravy taktez. Chovani pri strelbe, byt je zbran polymerova srovnatelne s ocelovymi. Zbran je vyborne vyvazena.
Nevyhody mnou nactene: tuzsi vratna pruzina, zaver je ostrohranny, v textilnim pouzdre je citit.
Slabsi servis. Za mne ale neni nic, co lze zbrani vytknout.
Vrele doporucim kazdemu kdo vaha, zda koupit, ci nikoliv.
Pokud koupite, chybu neudelate. Krasna, kvalitne zpracovana zbran. A na nakup prvni zbrane: verte, ze budete ry dalsi srovnavat...

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#37 » čtv 10. lis 2022, 16:22

Tak já taky po čase něco přidám. Mám M9 A1 třetím rokem, zatím vystříleno ca 2500, naštěstí všechno jen na střelnici.

Své volby nelituju, navzdory tomu, že pravdu mají všichni, kdo si tu stěžovali; mizerný aftersale i výběr pouzder, žádné možnosti úpravy úchopu atd. Osobně mi asi nejvíc vadí nepřítomnost předních drážek na závěru, jinak o ergonomii se šířit nebudu, prostě platí, že lepší šunku ještě nikdo neudělal. Zapichuju od počátku bez korekce, zatímco u G19, kterého jsem zkoušel, jsem na první dobrou zapichoval do pojezdu terče. Triangulární mířidla považuju za geniální, vpodstatě na nich jedním pohledem kontrolujete jak výšku, tak usazení mušky na střed. Pouzdra (IWB i OWB) jsem si nakonec taky nechal poslat z US (Blade Tech), protože to, co se dalo tehdy (2019) sehnat u nás, mi nevyhovovalo.

Ze začátku jsem zaznamenával trochu mlsnotu na krmivo, občas zůstávala hilzna skřípnutá ve výhozním okénku. Kupodivu nejlíp mi vycházely náboje od STV; ale postupem času se prostě něco "ochodilo" (dost možná, že hlavně můj úchop) a teď žere všechno.

Udělal jsem jen dvě úpravy: Osadil jsem novou vratnou pružinu (vlastně sestavu pružin) včetně ocelového vodítka od DPM. Nevím, jak to, a ani to nechci vědět, ale od té doby můžu střílet i subsoniky bez nejmenších potíží. Druhou úpravou bylo, že jsem si z US od Ranger Point Precision nechal poslat za asi 30 USD + clo několikagramové mosazné závaží, které se montuje dopředu dovnitř rámu (jakoby nad lištu, je tam na to taková obdélníková kapsa. Nevěřili byste, co to udělá se zdvihem a jak to zrychlí dvoustřely; prostě pocitově to vůlbec nezaznamenáte, ale to závažíčko spolu s all-steel pružinou těmi pár gramy jednoduše čaruje. A vlastně, abych nezapomněl, po cca prvních 500 výstřelech jsem přeleštil náběh do komory.

Tahle pistole je pro mě potvrzením toho, že se vyplatí nejít s proudem a nepodlehnout pocitu, že "Glock prostě musí bejt nejlepší, když ho má skoro každej."

Vot těchnika.

PS: Moje druhá zbraň je Jericho, srovnávat se to nedá, protože je taky nejlepší :lol:

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#38 » úte 6. pro 2022, 08:18

Kontroloval jsem jejich eshop, ale už to závaží nemají v nabídce.
Naposledy upravil(a) Tomcat68 dne úte 6. pro 2022, 08:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#39 » úte 6. pro 2022, 08:20

Dělali to i pro jiné velikosti rámu, ale už asi ne...
Naposledy upravil(a) Tomcat68 dne úte 6. pro 2022, 08:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#40 » úte 6. pro 2022, 08:21

Pokud by někoho zajímalo, jak to "muzzle weight" vypadá:
https://photos.app.goo.gl/bowZ1Vtmt4znWjWk6

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#41 » úte 6. pro 2022, 09:08

Jen tak pro srovnání. Osobní zkušenost nemám.
https://www.youtube.com/watch?v=ASw-Bc7zugU



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#42 » úte 11. črc 2023, 18:48

Zdravím a po určité době chci také přispět.Měl jsem l9 A1,nyní jsem si koupil L9 A2 a je to jiný level.Hned jak jsem si ho přinesl domů tak jsem dal závěr na záchyt závěru a nechal ho tam dva dny a průběh tuhosti se docela upravil.Co mně ale překvapilo je u těchto pistolí nová botka zásobníků,pravděpodobně plus dva.Setkal jsem se s tím poprvé,nemám potřebu přidávat do zásobníku plus dva náboje.Pružina v zásobníku je o opruz,tak silnou jsem ještě nikdy u žádné pistole neměl.Takže vás prosím znalé,jak se tato botka sundává,vprostřed to dírku nemá po straně zadní části zásobníku je pravděpodobně jako uzávěra cosi jako pružinový plech.Jinak z pistole velmi příjemné střílení,mám klasická miřidla,vyhovují mi více.Ta spoušť je krásně čitelná,a co teprve až se zaběhne.Nemá to blokaci zápalníku,což kvituji.Vadí mi ale tyčka přítomnosti náboje v komoře,i když ničemu nepřekáží.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#43 » úte 11. črc 2023, 18:59

Tomcat68 píše:Kontroloval jsem jejich eshop, ale už to závaží nemají v nabídce.


To závaží je uvnitř nějak "aktivní" (pohyblivá kostička, pružiny..) nebo to je prostě pár gramů na předek? Pokud je to jenom pasivní závaží, tak přece obyčejná baterka je hmotností někde úplně jinde.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#44 » pát 14. črc 2023, 18:13

Opravdu mi nikdo neporadí,jak sundat zvýšenou patku zásobníku Steyr L9-A2?



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#45 » pát 14. črc 2023, 19:30

Zmáčkni a popotáhni ten plech nahoru a vysuň bodku dopředu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů