Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 27. srp 2014, 05:13

Chorvatská... ;) (Jugšská zní hrozně) Ono je fuk kde to vyrobí, ale jak to vyrobí..

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » stř 27. srp 2014, 19:13

Díky, ono je to i vevnitř vyrobené velice pěkně - žádné stopy po obráběcích nástrojích.
Po rozborce jsem si všiml pěkného detailu: důlek na komoře hlavně po měření tvrdosti. Opravdu si dali záležet.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#18 » čtv 28. srp 2014, 09:56

mám ji cca rok, pár tisíc ran za sebou a můžu s klidem říct, že neznám závadu u jakéhokoli střeliva, co mi prošlo rukama ;) ... přesnost dobrá, to je už ale i v rukách, zpracování na jedničku... ladit na ní není co, snad uvažuju jen o nových mířidlech...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 6. zář 2014, 12:46

Moje XDM střílí na 25m o 27cm nad záměrný bod. To v praxi znamená, že pokud mířím na spodní okraj černého středu na kulatém pistolovém terči, zasahuju čtyřku na 12 hodinách. Zkoušel jsem různé náboje (ZVS, Alsa a nakonec moje přebíjené 130grs teflonované olovo) a rozdíl ve výšce zásahu byl maximálně 10cm. Jelikož jsem zvyklý na POA=POI, budu to muset nějak řešit.
Jinak rozptyl pěti zásahů z volné ruky se mi povedl 8cm, což považuju za perfektní, takhle nastřílím s 1911.

PS: Zítra půjdu střílet tak nafotím výsledky pro lepší představu.



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#20 » sob 6. zář 2014, 19:08

Ahojte,som na fore novy ale snad prispejem aspom troškou :)
XDM 4,5 mam cca 3 roky a laufom prešlo cca 15 tis.mnou prebijanych celoplaštov.
Ako pišu kolegovia zbran nepozna zavady (poradi si aj zo strelivom biednejšej kvality
jedine čo nevystreli je naboj s naozaj vadnou zapalkou).
Čo sa tyka zamerneho bodu tak pokial viem tak strielaju všetky XDM.
Mušku som vymenil za TFO od Trugla a zbran striela tam kam namierim, ale nakolko trenujem IPCS na krytej strelinci kde tu TFO velmi zle vidim planujem vymenu za klasicku svetlovodnu.Okrem toho mam ešte HS-SC na nosenie a s tym nastrielam ešte lepšie ako s full size XDM :lol:
Keby som išiel teraz kupovat plastaka do Production tak beriem HS service.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » sob 6. zář 2014, 20:08

Takže tobě víc vyhovuje "obyčejné" HS, než XDm? Mimo svého XDm jsem zkoušel jen HS Tactical s mikrometry. Musím uznat, že Tactical nebyl vůbec špatný. Třeba časem budu mít možnost přímého srovnání.
Že jsou HS nastřelené nad záměrný bod jsem už někde četl, ale posun o půlku terče mi připadá moc.



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#22 » sob 6. zář 2014, 20:21

HS-ko sa mi rychlejšie vracia do zamernej pravdepodobne koli vahovemu rozdielu.
S tacticala by som si velmo rad strelil ale na SK nepoznam nikoho kto ho vlastni...
XDm mi z origo muchou nadstrelovalo cca 20cm na 20m.
HS-SC cca 5-10cm.Na nosenie by som ale vzal XDM compakt.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 8. zář 2014, 20:12

Koukám, že tady zatím není žádná fotka.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#24 » pon 8. zář 2014, 21:34

:thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » pon 8. zář 2014, 22:08

Koukám po téhle pistoli již delší dobu, otázka je, jak dlouho to vydržím nekoupit.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » pon 8. zář 2014, 23:17

S nerezovým závěrem vypadá snad ještě líp ;) . Já to říkám pořád, že přestože se jedná o "hnusný plasťák", je XDm docela hezké :D .

Potenciální problém vidím jen v poměrně komplikované rozborce nad rámec běžné údržby. Moc se například netěším, až bude potřeba vyčistit kanál zápalníku. Celkově mi konstrukce přijde trochu složitější, než by mohla být, ale jestliže to dohromady dává pistoli, ze které se takhle snadno dobře střílí, jsem ochotný tyhle mínusy akceptovat.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#27 » úte 9. zář 2014, 08:13

Je složitější, protože kdyby byla jednodušší, byl by to Glock. A právníci pana Glocka by si na výrobci pěkně smlsli. Ale vypadá fakt dobře, gratuluju.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » úte 9. zář 2014, 14:16

fixfokus: myslím, že důvod bude jinde. Například takový Walther PPS má s Glockem společného mnohem víc. Oproti tomu HS2000 je rakušákovi podobné jen v některých obecných rysech (polymerový rám, uzamčení hlavně...), které dnes sdílí spousta moderních pistolí.

Ještě jedna konstrukční zajímavost: zadní vedení závěru je součástí rámu. Je tedy taky plastové. Protože vím o případech, kdy u Glocku upadla právě zadní kovová kolejnička, dal jsem si práci a hledal, jestli je tohle řešení XDm dostatečně odolné. Ale nikde jsem nenarazil ani na zmínku, natož pak fotografii selhání, a musel jsem uznat, že moje obavy byly zbytečné.



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#29 » úte 9. zář 2014, 18:17

Tak,tak na mojej po 15 tis.žiadne stopy opotrebenia plastovych kolajnic vzadu.
Udernik som išiel pozriet po cca 10 tis.nabojoch a nebolo tam dokopy čo čistit.
na roborku pomohlo jotube :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » úte 9. zář 2014, 23:23

HS už nakoupila i Městská policie, v jednom městě, asi nebude špatná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů