Springfield Hellcat

Glock a spol.


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#556 » stř 9. úno 2022, 23:11

Já jsem si k tomu dělal průzkum a tabulku pro a proti, tak vložím fotky co jsem našel.. TLR6 už tady je a zbytek takto:
Hellcat_TLR7sub.png
Hellcat_XSC.jpg
Hellcat_PL2MINI.png


Mě tedy žádné světlo na Hellcat zatím nenadchlo a prostě počkám, až přijde něco bez kompromisů. TLR6 jsem měl kdysi na G43 a už tehdy to byl chcípáček. PL2mini jsem na H11 zkoušel a bylo to hrozné .. je to široké, hnusné, neforemné a prostě se to tam nehodí. XSC je šíleně předražená a nelíbí se mi ani speciální baterie. TLR7 sub je skoro perfektní, ale na základním modelu na můj vkus přesahuje příliš. Ale s kompenzátorem myslím super kombinace.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#557 » ned 13. úno 2022, 09:11

Myslím, že to co hledáš, je Viridian C5l.
hellcat viridian.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#558 » úte 15. úno 2022, 14:55

Nejaka dlouhodobější zkušenost s kvalitou Hellcatu? Rozhoduji se ke koupi mezi H11 a Sigem případně G43X díky


Sent from my iPhone using Tapatalk



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#559 » úte 15. úno 2022, 15:15

Co znamená dlouhodobější? 848 ran bez potíží...vytažený z krabice, nahozený Holosun, zásobníky 11-15 ran. Spolehlivost absolutní. Zásobníky hodně, hodně tuhé pružiny. Na rozdíl od 43X je to z krabice hotový s pěknou kapacitou s dostupnými zásobníky za pár korun.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#560 » úte 15. úno 2022, 16:47

Cca 2k nástřel a zatím to žere všechno, co to dostalo, FMJ, JHP různé provenience.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#561 » úte 15. úno 2022, 19:23

Diky za postřehy. Je to peknej kver, za dobrý peníze, malej, super kapacita, v licenci to prodávají v USA, tak hledám nějaký háček, na čem se mohlo šetřit? Jestli je Sig P365 jen předražený a H11 tak dobrý…


Sent from my iPhone using Tapatalk



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#562 » úte 15. úno 2022, 19:59

Bulls.eye: co to je za typ bez.schranky pod tou zbrani?
Diky



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#563 » stř 16. úno 2022, 06:37

Těžko říct, kde se šetří. Možná výrobou na Balkáně? Když si projdeš historii a internety zjistíš, že někdo měl problém se zadrháváním spouště při spouštění malinko z úhlu. Nevím, mně to nedělá...jinak o žádných problémech jsem ani nečetl. Fakt je to dobrej "balíček". Chová se teda specificky, je to hodně živý v ruce a zmínil jsem ty pružiny v zásobnících. Díky té variaci zásobníků (11-13-15) máš na výběr z několika kapacit a tím i velikosti pažbičky - pro ladění gripu a skrytého nošení.

Výběr světla teda stále nic moc. TLR6 mi přijde asi nejlepší volba z pohledu integrace, je to ale světluška :) Ten Viridian výše nic neřeší, ne? Má to stejný výkon. Nejzajímavější by byl asi TLR7, který z fabriky nepasuje, ale je to jen otázka malé úpravy toho vymezovacího plastíku. Jenže z tak krásně krátké zbraně vznikne "v kalhotech" další G19, takže to podle mě není úplně ono...

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#564 » stř 16. úno 2022, 10:19

Streamlight 6 má 100 lm jestli se nepletu a to je na baterku za 5k opravdu bída. (Chápu, ze je to malinký)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#565 » pát 18. úno 2022, 10:29

KUL píše:Bulls.eye: co to je za typ bez.schranky pod tou zbrani?
Diky

Foto výše bylo převzaté z US fóra, je to nějaká spec. edice Hellcatu rovnou i se schránkou od Springfieldu.

Jinak s tím Viridianem je to pravda, zase jen nějakých 100 nebo 140lm. Ale když tazatel preferuje formu nad funkcí, není asi moc jiného na výběr.
Já mám na Hellcatu Olight mini Valkyrie 2, trčí to o cca 5 mm před ústí. Moje estetické cítění to nijak zvlášť neuráží, navíc to má jednu výhodu, a sice že svítilna dubluje funkci tzv. "stad-off device". Při suchém tréninku jsem to testoval - zatlačení ústí zbraně do břicha/žeber parťáka, kdy přesahující svítilna dobře brání pootevření závěru a aktivaci přerušovače (byť i tak hodně záleží na úhlu, zatlačení z horní strany od mušky stejně často pootevřelo). Bez svítilny je to jednoznačně o ničem - i lehké zatlačení ústí do těla = no bang :)
Poměr cena výkon je u toho malého Olightu myslím bezkonkurenční - za 2500kč 600lm peak výkon a nabíjecí akumulátor s cca hodinou výdrže, čili žádné další peníze za baterie. Na EDC ta hodina myslím bohatě stačí, pokud si po tréninku nezapomenu připojit napájecí konektor :oops:
20220218_101846.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#566 » pát 18. úno 2022, 13:39

Ji to vypadá fajn. Co ty problémy Olightu s hořením? Osobně jsem šel v případě ruční svitilny raději do Led Lenseru, ale na tu bambitku to papirove nemá konkurenci.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#567 » sob 19. úno 2022, 14:50

O hoření baterek nic nevím, měl jsem 2 a neshořela zatím ani jedna:)



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#568 » úte 22. úno 2022, 04:19

Už někdo zkoušel aspoň dvě krabičky Hornady Critical Defense 115GR FTX CD bez závady a nosí je?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#569 » úte 22. úno 2022, 10:17

Vyzkoušeno v rámci spolehlivosti několik krabiček a i ve verzi Lite, kterou v Hellcatu i nosím, je to příjemnější střelba.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#570 » čtv 24. úno 2022, 21:58

to:KUL
ta schranka sa vola lifepod

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů