Glock 19 vs p10c

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#121 » pát 3. bře 2023, 15:15

Mezi G19 a P10c jsem vybíral (jako mnoho z nás) svoji první. Koupil jsem P10c. Dneska má cca 6 tisíc ran, čepy ven nelezou a nevšiml jsem si, že by jí něco bylo. Hlavní je, že se mi líbí víc než Glock, a padne mi do ruky lépe než Glock. Životnost neřeším. Jestli Glock vydrží 50 tisíc a ČZ 25 tisíc je úplně jedno. 50 tisíc nábojů stojí 400.000,- Kč, a bude mi trvat 10 let než je vystřelím. Je pod moji rozlišovací schopnost, jestli si k takové sumě za náboje musím koupit jednoho Glocka nebo dvě čezety. Rozdíl mezi 420 a 440 tisíc korun v délce deseti let člověk nepozná.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#122 » pát 3. bře 2023, 15:58

Aktuálně mám obě, P10c rv22, G19 gen5 rv 22. Pro CZ jednoznačně celková ergonomie, to je luxus. Spolehlivost, žádná závada (při střelbě), přesnost. Glock lepší spoušť, menší vůle všude, těsnější komora, takže není vnitřek tolik začouzenej, lepší vyhazování nábojnic, lepší chování při střelbě. Každá má svoje, P10c je přesná jen když se správně drží, G19 nastřílí i s nemožným úchopem, akorát se skupina zásahů posunuje po terči. Ale fakt nesedí v ruce. Na nošení bez debat G19, na střelnici už bych váhal.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#123 » pát 3. bře 2023, 17:33

Někde jsem četl, že Glock vydrží i 80.000(beru to s rezervou). Nemyslím si, že CZ na tom bude o tolik hůř. Celkově nemá smysl řešit výdrž:)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#124 » pát 3. bře 2023, 22:54

Jarda.Jezek píše:
On mi přednesl zajímavou teorii, kterou vyčíslil bitevní výhodu obranáře s takovouto pistolí na +1,5 sekundy díky předpokládanému zmatení útočníka, který v první chvíli překvapením nebude schopen rozpoznat, že se nejedná o hračku, ale o skutečnou pistoli.

Přestože jsem k tomu byl skeptický, musím uznat že na tom nápadu něco je. Detaily a spekulace o okolnostech a předpokladech rozvíjet nechci, jen to tu předkládám jako další argument, proč si někdo skutečný takovou pistoli může opravdu chtít koupit.


Omlouvam se za OT, ale jen doplnek:
Tahle "finta" je vlastne uz stara. Ale pouzivana byla, tak rikajic, druhou stranou.
Coz bych hodnotil, ze davalo velky smysl.
Napr v USA v +- 90.letech to bylo casto pouzivano Gangy. Kde si jednoduse sprejem, nastrikal strelnou zbran na ruzovou, zelenou, modrou, zlutou...Tak celkem bez povsimnuti, s tim mohl behat po ulici a nikomu to neprislo divne. Protoze v Gangu, casto byly nezletili ;) I policajti to slozite vyhodnocovaly, protoze to vypadalo na prvni pohled, jako hracka a v rukou treba 14 leteho kluka z Gangu, to bylo nerozeznatelne.
Takze nez to nekdo rozpoznal a nejak zacal reagovat, vetsinou uz bylo pro nej pozde ;)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 788

Příspěvek#125 » sob 4. bře 2023, 10:36

Myslím že byla cena k prodeji 30 000Kč



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#126 » sob 4. bře 2023, 10:47

Na Slovensku svojho casu mentalny atlet gen. Macko navrhoval aby sa airsoftove zbrane povinne farbili na zlto, aby sa obcania nebali ze sa stretli so zlocincom. Kazdemu veci znalemu cloveku bolo jasne ze v tej chvili by zlocinci mohli zbrane nosit verejne, stacilo by ich nafarbit. :-D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#127 » sob 4. bře 2023, 11:43

Sobiho píše:Myslím že byla cena k prodeji 30 000Kč
Pokud si vybavuji dobře, cenovka začínala 32. Jestli ale následovaly tři nuly nebo tři devítky, jsem už nezkoumal.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#128 » sob 4. bře 2023, 14:33

s tím bych se styděl chodit trénovat. Jaká jenna tom povrchovka? Cerakote?



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#129 » ned 19. bře 2023, 06:00

Včera jsem měl možnost si dát cca. 50 ran z Glocku 19x. Nosím CZp10c, nástřel cca. 2000. Glock má oproti CZ - dural spoušti, víc ostrou spoušť - řezala do prstu a byla celkově o kousek horší.
Mířidla moc humpolácký, hůř se mířilo - tím pádem nastříleno o kousek hůř.
Ergonomie - delší pažbička super, tvar nic moc.
Při presschecku se nám závěr nevracel do základní polohy a museli jsme ho pokaždé dorážet. To se u CZ neděje.
Úhel pažbičky a hlavně - nezvyk

CZ je težší,
ergonomie lepší, ale agresivnější,
tritiovky u CZ jsou lepší,
u CZ jsem musel epoxy zakápnout vylézající čep.

Celkově Glock ,,KOUSEK" horší :))
Takže celkově je to otázka vkusu:)



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#130 » ned 19. bře 2023, 09:46

Přesně je to o vkusu a prioritách, z CZ P10 se mě lépe střílelo (již psáno v minulém čase), více se mi líbí CZ P10, nicméně rozebrat CZ bez hrubý sily a kladiva je nemožný, dokola vylézající čepy a "recenze" na řešení reklamací a přístup od české zbrojovky mě odradil. Jinak ale osobně preferuju G19 před G19x.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#131 » ned 19. bře 2023, 12:01

To rozebírání a čepy vidím i jako vlastník CZP10 jako velké mínus. Ikdyž... rozebírat to není nutný - vystříkám zbraň sprejem na brzdový destičky, tím vyplavím veškerej bordel, takže úplná rozborka nemá pak smysl:)
Bohužel ten vylejzající čep je věc, kterou by měli chlapcí v ČZ vyřešit. Jelikož zbraň nerozebírám, tak jsem použil epoxy, ale taky to není dobrý řešení.



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#132 » ned 19. bře 2023, 16:33

Moje P10c má nástřel o něco vyšší. Pro srandu jsem měnil spoušť, takže bylo třeba ji trochu rozebrat, ale vylézající čep jsem teda zatím nezažil ani jednou.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#133 » ned 19. bře 2023, 16:43

Já vybíral mezi p10c a g19 gen5 a vyhrála p10. Výborná ergonomie, tovární duralová spoušť, celkově spokojenost. Žádná závada, přesnost luxusní na svou třídu. Po pár stech vyletl zadní čep a tak jsem byl naštvanej, že jsem nešel do glocka. Po roce jsem ho koupil a mám tedy obě. Po první střelbě z g19 taky vylezl kolík, jednou se nevrátila spoušť a ergonomie hrůza a na terči je to znát. Tovární plastová spoušť děsná, pojistka řeže do prstu. Ale je to prostě glock, nejlepší, nejspolehlivější, takže jsem střílel jen ho, ale terč se ani zdaleka neblížil nástřelu p10, navíc se opakoval problém s kolíkem i se spouští. Takže jsem po pár stovkách oprášil p10c a to byl wow efekt, nádherná spoušť, nástřel luxus, nula závad a problémú, v ruce sedí jako odlitek mojí dlaně, takže za mě jednoznačně cz p10c, image je na nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů