Glock 19 vs p10c

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#91 » úte 4. říj 2022, 08:31

Nakonec to dopadne tak, že si hodíš korunou a bude :D :D . Průšvih není ani jedna. Jen s epak pochlub jak jsi dopadl a proč ses tak rozhodl. Může to být vodítko pro dalšího hledače.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#92 » úte 4. říj 2022, 11:57

P10S som mal 2 roky, za 8000 ran ma nesklamala ani raz. Po cca 1000 ranách mi vyliezol pin, vyriešené reklamáciou odvtedy pokoj. Sla z domu pretože spúšt mi drhla prst a pri nie uplne správnej polohe prstu na spúšti sa poistka zvykla zadrhnut, čo bol pri dynamickej streľbe problem. Inak to bola mimoriadne presná a príjemná zbraň. Prešiel som na G19 gen4, musel som si spraviť undercut, vymenit stojinu a mieridla. Aj napriek tomu ak by som si mal vyberat znova už by som šiel rovno do G19 prípadne G45. Lacnejšie zásobníky, viem si ho servisovať doma a nemusím sa báť že mi praskne rám. A nové Gen5 už majú vylepšenú spúšť.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#93 » čtv 13. říj 2022, 18:32

Pánové, díky za názory a zkušenosti. Zjistil jsem, že g19 mi nesedí v ruce, ten malíček balancuje na hraně gripu, přitom pod botku se taky pohodlně neschová. Naprosto skvěle mi sedí velký rám. Volba nakonec padla na g45 - má grip z g17 a závěr z g19. Zahraniční recenze velice pozitivní, doporučili mi ho i v glockshopu. Prý se v rukách začátečníků chová trošičku lépe oproti g17.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#94 » čtv 13. říj 2022, 19:38

Dobrá volba, taky jsem o něm uvažoval.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#95 » ned 12. úno 2023, 09:50

Já si koupil hned po získání ZP P10c, byl to pro mě nejjednodušší způsob jak získat zbraň, objednat v konfigurátoru a následně vyzvednout, navíc jsem levák, takže jsem si zvolil vypouštění zásobníku na levou ruku, duralovou spoušť. P10c vychvalovaná pro svoji ergonomii a hlavně spoušť. Sice jsem chtěl nějak automaticky Glock, ale nebyly skladem a nechtěl jsem objíždět republiku, abych si ho koupil. P10 dorazila do dvou týdnů, pěkná, v ruce sedí naprosto dokonale, ale trochu vadí agresivní grip, zvyknul jsem si na něj rychle a při střelbě ho hodnotím velice pozitivně. První návštěva střelnice a rozčarování, spoušť děsná, tvrdá, k prolomení potřeba značná síla a vše strženo do rohu. Čekat nějakých 1500 výstřelů a plýtvat střelivem se mi nechtělo, tak jsem velice zlehka něco málo poleštil a zapracoval na úchopu a dostavilo se fatální zlepšení, vše v černém u v terči jedna velká díra, zbraň naprosto přesná. Následovalo několi stovek nábojů a první problém v podobě vylézajícího čepu. Už to ve mně vzbudilo pochybnost o správném výběru zbraně. Čep opravili ve zbrojovce, ale když vidím ty ostatní vyosené, včetně čepu pojistky spouště, nemám z toho dobrej pocit. Ikdyž má spoušť celkem lehký chod, její průběh mi nevyhovuje, po domáčknutí skočí a hlavně je "náladová", někdy zeď a chce větší tlak, jindy střílí skoro bez zdi, bez prolamování. Takže jsem si začal půjčovat Glocky gen 5, sice v ruce je to takový nejistý, ale spoušť pro mě nádherná a v terči všechno v černém bez tréninku. Takže nyní jsem pořídil G19 gen5 a dostavil se wow efekt. Je to opravdu jiná liga co do kvality zpracování i provedení. Spoušť z krabice skvělá, po prolomení se zbraň ani nehne oproti P10. U P10 vodící tyč vratné pružiny plastová, její hrany se časem ožvýkají a je potřeba při skládání dávat pozor na její přesnou polohu, Glock má dvojitou s kovovým vedením, vždy přesně sedne jak má. P10 má vůle jak kráva, všechno v ní zvoní, což může být možná výhoda, Glock je po mech. stránce mnohem preciznější. Další výhoda je dostupnost ND a příslušenství, kdy na P10 stojí třeba čep 80Kč + 100Kč doprava a v prodejnách ho nekoupíte, na Glock seženete skoro všechno i ve vesnické prodejně, navíc za zlomek ceny. Z Glocka mám prostě radost a neřeším co z něho odpadne a je i větší radost a zábava ho používat. V okolí jsme 4, kteří jako první zbraň koupili p10c a zatím u ní zůstal jen jeden, ostatní Glock, takže tak.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#96 » ned 12. úno 2023, 09:59

Já jsem se rozhodl pro glock , hlavně kvůli problémům s čepy. Trochu mě zaráří že to zbrojovka stále nedokázala vyřešit a už z principu jsem si "nemohl" P10 pořídit. I když mě se z P10 C střílí (střílelo) mnohem lépe než z G19, ale na straně G19 je při mě ta jednoduchost konstrukce.
Po sušení doma jsem si zvykl i na spoušť a úchop G19.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#97 » ned 12. úno 2023, 10:57

Mně se asi taky střílí líp z P10c, jenže z toho střílení nemám radost a jelikož mám zbraně primárně pro zábavu, vůbec ne pro sport a na nošení velmi příležitostně, je pro mě lepší G19. Zatím mám obě a cca rok to tak nechám a pak jednu z nich vyměním za nějakou leštěnku.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#98 » ned 12. úno 2023, 12:25

Myslel jsem, že diskuse typu číza nebo glock skončily někdy před dvaceti lety, ale ony jsou tady pořád, jako kdyby nic jiného neexistovalo.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#99 » ned 12. úno 2023, 13:04

To jistě existuje, ale vlákno je jasně dané G19 vs P10c, tak sem OTnepatří a zrovna tenhle výběr řeší neustále spousta lidí.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#100 » ned 12. úno 2023, 19:23

Jybour: Přesně tvých zkušeností s p10 jsem se bál, ač se mi jinak moc líbila. Nevyvážená kvalita(čepy a další bolístky) + sice vychvalovaná spoušť, leč spouštějící ovšem pokaždé jinak. Taky přístup czub je u nás mírně řečeno protizákaznický. Proto jsem nakonec skončil u G45 mos. Pro glock hrála mimo jiné i delší záruka a výrobcem uváděný počet ran. Čepy běžné, možnost rozebrání obyčejným trnem narozdíl od svinutých čepů v anglických mírách u cz. Jako začátečník jsem se po čtyřech krabičkách nábojů dostal ze stavu honění po celém terči po vystřílenou velkou díru v černé.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#101 » pon 13. úno 2023, 14:19

Kdyz uz jsme u toho, podarilo CZ protlacit P10C nekde jako sluzebni zbran? Ptam se proto, ze Glock se chlubi kolik ruznych sboru, policejnich i vojenskych, ma ruzne Glocky, typicky G19 a G17 a preci jen to neco vypovida o kvalite a spolehlivosti tech zbrani. Jasne, muze tam byt neco v zakulisi, podseknuta cena, uplatky, lepsi servis atd. ale prece jen jsou to dobre reference.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#102 » pon 13. úno 2023, 15:43

Viděl jsem ji u měšťáků.



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#103 » pon 13. úno 2023, 16:41

cca od března p10 u ačr…nevím jestli všechny útvary…

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#104 » pon 13. úno 2023, 17:30

https://en.m.wikipedia.org/wiki/CZ_P-10_C

Podle wiki ještě něco v Polsku. Samozřejmě tam nemusí být všechno



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#105 » pon 13. úno 2023, 19:18

V Brne jsem videl jak P10C tak F u mestaku i statnich. Ale u statnich jsem videl i Glocky. Po dotazu, od kdy se fasujou Glocky mi policista rekl, ze zalezi na okrsku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů