Glock 19 vs p10c

Glock a spol.


Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#1 » pon 27. dub 2020, 18:02

Zdravím,

opět jedno z "nejoblíbenějších" témat zde :D . Vybírám pistol na nošení, mezi favority patří Glock 19 gen 4 a P10c. Samozřejmě obě dvě vyzkouším, abych viděl, která mi více padne do ruky. Co mě spíš zajímá je, jaké máte názory na ostatní parametry zbraně, výhody, nevýhody, spolehlivost, životnost, bezúdržbovost atd.. případně majitele zbraní, jaké s nimi máte zkušenosti? Jak říkám-pistole na nošení -> bude v pouzdře, která má podle vás lepší povrchovou úpravu?

Jako výhodu p10 vidím, že se dá sehnat s tritiovými mířidly v základu, je to český výrobce..

Glock - pověstná bezúdržbovost, životnost, nepřeberné množství příslušenství..

Jaké jsou vaše názory? ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » pon 27. dub 2020, 18:17

Obě jsou stejně dobré. Kup si z čeho se ti bude prijemneji střílet a padne do ruky, nebo k čemu srdce táhne. Mozek za obě varianty bude pochvalen.

Ps: když glock, tak poslední generaci gen5 ne? Je li záměr menší cena gen4, tak prostě na gen5 ty dva litry nebo kolik dosetris.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#3 » pon 27. dub 2020, 18:31

Díky za feedback, o ty dva litry nejde, ale nejeden člověk mi řekl, že 5. generace je "odfláknutá" ale není to moje osobní zkušenost. Mě osobně se oproti gen 5 líbí tvarovaný úchop zbraně. :)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#4 » pon 27. dub 2020, 18:43

A proto si to musis ujasnit sam. Kazdy tady bude hajit tu svoji.
Musis si je obe vyzkouset na ostro a s kazdou aspon jednu krabicku naboju. Nejlepe v jeden den a na stridacku, abys mel okamzite srovnani. Venovat tomu cas a zamerit se na vsechny faktory. Pak se rozhodnout. Ani jedna nebude spatna volba.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#5 » pon 27. dub 2020, 18:48

Samozřejmě, ano je to podobný, jako s autama, každý má to nejlepší :D vyzkoušet určitě plánuji ;)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#6 » pon 27. dub 2020, 19:21

Strilel jsem obema, G19 4. gen rok vlastnil a zavcas prodal...tenhle styl zbrane typu “lopata” mi dlouhodobe obecne nevyhovuje. Ale z tech dvou rozhodne G19, proto jsem ho taky koupil oproti jeho klonu z Brodu



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#7 » pon 27. dub 2020, 19:28

Aspon to trochu rozepis, proc prave G19 a ne P10. Co konkretne je u ktere pistole + a -. Predpokladam, ze jsi mel obe a stejne dlouho.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#8 » pon 27. dub 2020, 19:55

To jsem sazmozrejme nemel. Protoze jednu jsem si koupil a tu druhou ne. Obe jsem mel vedle sebe asi na dvou predvadeckach a na zaklade primeho porovnani jsem vybral G19
Duvody ryze subjektivni-G19 mi po zmene vymenitelneho hrbetu za vetsi padnul do ruky naprosto dokonale. P10 zdaleka tak dobre ne.
Rovnez mi u P10 prislo prilis agresivni zdrsneni rukojeti, pry strelbe bez rukavic pro me neprijemne. Dale ma G19 pro moje prsty lepsi ergonomii ovladacich prvku.
A v neposledni rade jsem na nej dostal lepsi cenu.

Ovsem jak rikam, nikdy jsem si uplne nezvyknul na tu krumplovost pane Gastonovo PETky z proto sel G19 z baraku...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#9 » pon 27. dub 2020, 20:25

Hmmm, já mám G19 gen. 5 a zatím nic zvláštního nepozoruji. Mám z toho nastříleno cca 3000 převážně tovární S&B, něco málo přebíjený. Nikdy jsem s tím neměl jedinou závadu. Do ruky je to takový kopyto, někdo to není schopný zkousnout. Mě to třeba nevadí.

Když jsme byl na zbrojířském kurzu od Aegis, tak si gen. 5 dost chválili a naopak o gen. 4 moc chvály nezaznělo.

P10C jsem měl jenom v ruce u známého a nasucho si z toho párkrát "vystřelil". Do ruky příjemnější než Glock a spoušť mi taky přišla lepší (měkčí). Měli jsme je položené vedle sebe a subjektivně mi velikost a váha přišla stejná. Známý s tím má nastříleno údajně něco přes 5000 bez závady.

Ale na P10 tady máš cca 200 stránek zkušeností zdejších uživatelů. Ať tak nebo tak, ani s jednou asi chybu neuděláš.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » pon 27. dub 2020, 22:29

Tady neni o cem. Glock.
Je mensi, p10c je mezi g19 a g17. Ve skutecnosti je p10c na vysku s vlozenym zasobnikem jako fullsize 1911. Na noseni taky ocenis mensi hmotnost a kratsi konec zaveru,co trci nad strilejici ruku-to taky zlepsuje komfort skryteho noseni.
Na strelbu je to naopak. Protoze je p10c tezsi nez glock, chova se lip. Spoust je vec osobniho vkusu. Me na p10c nevyhovovala, protoze byla nekonzistentni-jednou jsi dosel na odpor, tlacil, spoust stala a pak nahle vystrelila. Jindy jsi promackaval celou drahu. Mel jsem komplet spoustak do zrcadla vylesteny a ani tak jsem se toho nezbavil. Delka chodu, odpor, reset, vse jinak super.
Me osobne ale vyhovuje vic spoust 5.gen Glocku, kde neni vyrazny bod odporu pred spustenim. Popravde jsou na noseni obe pistole zbytecne velke.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#11 » úte 28. dub 2020, 08:59

No, mezi G19 a P10C bych si vybral na nošení G43.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#12 » úte 28. dub 2020, 09:53

Já bych si vybral co mi líp sedne do ruky a z čeho se mi bude líp střílet. Tuhle volbu za tebe nikdo neudělá. G19 je velmi přesná, dobře se chová a gen.5 je fakt lepší než gen4. Jenže pro mě byla malá. Proto jsem si pořídil P10. Líp mi sedí a dva Glocky už doma mám. G má snad ještě výhodu ve větším sortimentu příslušenství a ladičských dílů, pokud to pro tebe hraje roli.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#13 » úte 28. dub 2020, 10:24

Těžko radit, mám obě :lol: obě se dají nosit v totožném vnitřním kydexu, takže je střídám. I když je P10C z té úplně první várky, tak je v pohodě. Spoušť mi přijde lepší a nastřílím s ní líp. G19 je podle všech kopyto, ale na mojí ruku je to ideální ergonomie. U slabších laborací se dcerám občas stávalo, že G19 závadil nebo jim házel vystřelené nábojnice do čela, u P10C jim to nedělalo - holčičí úchop :)

Kdybych měl mít jednu pistoli a ne XXX, tak si já vezmu G19.

Teď mám ale novou holku - P10M :geek: :geek:



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#14 » úte 28. dub 2020, 10:45

Když jsem před pár lety vybíral pistoli na střelnici a k případnému občasnému nošení, vybíral jsem také mezi těmito dvěma: CZ P10C a G19 gen5. V té době byla G19 gen5 pouze s tím výřezem vpředu dole na rukojeti, to mi vadilo dost. Spoušť u gen5 hodně dobrá, s P10c dle mého tak na stejno. Miřidla lepší u P10c, úchop pro moji ruku s M hřbetem také, ale stejně jsem nalepil TalonGrip. Pocit ze střelby malinko lepší u P10c, je těžší. Líbilo se mi řešení záchytu zásobníku a záchytu závěru v ose zbraně u P10C, cena byla také o něco lepší. No, mám ji, vyrobena 11/2017, a jsem s ní velice spokojen, vše drží a funguje jak má, žádné nadměrné opotřebení nevzniká. Kdybych si dnes vybíral znovu, mezi ní a G19 FS gen5, bylo by to tak 50/50, asi bych vzal tu, co se mi víc líbí (u mě P10c). A jako EDC mám G42.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#15 » úte 28. dub 2020, 10:53

Díky všem za reakce.

S podobnou cenovkou by se dalo přemýšlet i o HK SFP9, walther PPQ, beretta APX.. na glocku se mi líbí, že je ze všech variant nejmenší.

Letec 12: nejde mi o to, aby za mne někdo rozhodoval, spíš mi jde o poznatky a zkušenosti těch, kteří buď vlastní nebo měli možnost vyzkoušet obě pistole. Rozhodnu se podle toho, která se mi bude více líbit v ruce ;)

Indian: Ta už na mne bude asi hodně malá v každém případě vyzkouším, díky! :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů