Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#781 » pát 24. bře 2023, 07:42

Ano musím potvrdit, návrat k nejmenší (což rady na toto jsem dostal již na počátku, ale člověk se musí přesvědčit sám :-) ) a DPM pružina dotáhla zbytek :-)



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#782 » pát 24. bře 2023, 08:04

No a mi naopak pomohl ke zlepšení úchopu ten největší hřbet (pružinu zatím neměním)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#783 » pát 24. bře 2023, 11:08

Velký by byl dobrý bez té boule... tedy pro mne a to mám tlapu. Zásahové rukavice 11-11,5 :-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#784 » pát 24. bře 2023, 14:23

Já ty hřbety nechápu. Mám velkou ruku, ale žádný mi nesedí. I ten největší udělá jen hrb, ale pod bobřákem je vykousnutý tak, že abych to chytl těsně, zase držím úzký krček, a navíc mě do dlaně tlačí ten hrb.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#785 » pát 24. bře 2023, 15:40

Kolega na "s"ku i ubrousil trochu dremelem tu bouli. Ale pozor je tam dutina, takže opatrně. Jinak ta boule na l je fakt moc.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#786 » pát 24. bře 2023, 19:19

Navnaděn pozitivními ohlasy zdejších majitelů pružin DPM jsem shlédl ještě nějaká ta videa na jutubu a došel k přesvědčení, že je můj Pidíp asi chce 8-)
A tak koukám na tactical-shop.cz a ejhle - ono je jich více :o

1) DPM Systems MS-WA/2 https://tactical-shop.cz/cze/dpm-system ... lide.xhtml - tato sestava má na výběr tři pružiny různé délky (dovozuju, že s různým výsledným odporem)
a) ta sestava se dává do pistole a zůstává "rozložená na součástky" (viz video - https://youtu.be/7i30G6kiXW0 )? Nebo po smontování zůstane celá jako jeden kus (jako tovární pružina), dokud se nerozhodnu ji zase rozebrat a vyměnit pružinu za jinou?
b) ten černý čudl vepředu je plastový? Jaká je šance, že při rozborce a výměně pružiny ustřelí do jiné dimenze? :lol:

2) DPM Systems MS-WA/11 - https://tactical-shop.cz/cze/dpm-system ... ured.xhtml
a) tato sestava je, pokud to správně chápu "smontovaná" jako jeden kus a prostě ji blbovzdorně vyměním za tovární, ano?
b) která pružina (z těch tří variant délky) je v té sestavě?

3) DPM Systems MS-WA/10 - https://tactical-shop.cz/cze/dpm-system ... ings.xhtml - tady jsou, pokud to správně chápu, tři varianty ke každé pružině...

Tu poslední sestavu si škrtám - počítám, že až budu (pokud vůbec někdy budu) schopen rozlišit chování pistole s každou z možných variant, bude Pidíp už po klinické smrti :lol: , takže hloubám, čím je "složená" sestava 2 s jednou pružinou o čtyři stovky lepší než "rozložená" sestava 1 se třemi pružinami... :? Pánové, pleas help! 8-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#787 » pát 24. bře 2023, 19:44

Já mám tu první WA/2 s nejtvrdší pružinou :-)



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#788 » pát 24. bře 2023, 20:15

A fakt se to montuje "rozložené" jako na tom videu? Nebo se ta pružina nějak zaaretuje a pak se to vloží jako jeden kus (jako ta tovární)?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#789 » pát 24. bře 2023, 20:51

Nandavání je trochu složitější to ano,ta pružina je volně nearetuje se. Ale pokud nejsi opravdu nemehlo :-D tak to problém nandat není.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#790 » pát 24. bře 2023, 22:45

mam captured a mala by byt takto: Slide on the Battery: 4.5Kgs / 10Lbs, Slide full open position: 10Kg / 22Lbs approx.
A když jsem ju kupoval, tak někde na netu jsem nasel i hodnoty uncaptured verze, ale ted to nemuzu najit...ale captured byla jenom o trosku pod hodnotami nejsilnější pružiny u uncaptured verze



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#791 » sob 25. bře 2023, 10:23

Lonestar: Taky jsem kupoval tu WA/2 variantu, tj. tři rozhozené pružiny, poskládej si sám.
ad a) Ta sestava se dává do pistole a zůstává rozložená na součástky, nezůstane po smontování celá. Ledaže bys to svařil, slepil nebo zatlačil do sebe tak herkulovskou silou, že bys elektrony pružiny vmáčknul do jader toho čudlu, ty se přeměnily na neutrony a trvale spojily součástky silami, které drží pohromadě hmotu v celém vesmíru.

ad b) Ten černý čudl vepředu je lisovaný z oceli a jeho šance na opuštění našho časoprostoru při rozborce je nezanedbatelná. Zeptej se mě jak to vím. Naštěstí sedí ve vybrání v závěru (lépe než origo pružina), takže pokud se nestaneš svědkem tunelového jevu na makroúrovni, tak by musel být skutečně nemehlo (Sobiho slova :D) abys mu udělil dost energie k úniku.

ad další příspěvek) Pružiny poprvé montuj sám, ideálně si k tomu zapal vonnou svíčku, pusť zenovou hudbu a uvař kotel zeleného čaje. Bydlím sice na domku, ale toho kurvování a pičování bylo tolik, že se na mě sousedi od té doby nějak divně koukají. Pružiny jsou totiž po vybalení velmi tuhé a musí si sednout. Celkem jsem čuměl, jak to tu nejtvrdší zkrátilo když jsem ji zaběhl v pistoli. Zprvu jsem myslel, že mám vadný kus pak jsem ale ve stejném gardu vyskoušel všechny tři a pak všechny tři ze sady pro PPQ se stejným výsledkem. I samotné uchycení v pistoli působí tak zvláštně vachrlatě, čudl do závěru zapadne pěkně, ale ten druhý konec co se opírá o hlaveň vypadá, že to nemůže fungovat. Ale funguje. A dost dobře.
To mj. odpovídá čím je sestava č. 2 o čtyři kilča lepší než sestava č. 1 - uchrání ti image před sousedy :D


Poznámka na závěr po asi tisícovce výstřelů. Svému křehkému děvčeti jsem do PPQ nakonec musel namontovat tu prostřední z trojice. Její cukrové pacičky už nedokázaly té nejtvrdší pružině posktynout dost opory a začala závadovat, cca 1/100 výstřelů nevyhodil nábojnici. Ale jakmile už máš nacvičený gryf, tak vyměnit kus za kus v poli není až takový problém. Jen pozor aby ti čudl nepřekonal únikovou rychlost sluneční soustavy :D


edit: doplněn rozdíl mezi sestavou 1 a 2.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#792 » sob 25. bře 2023, 10:35

Děkuji za vyčerpávající odpověď :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#793 » sob 25. bře 2023, 14:22

Teda ja vam nevim, ale me zabralo poskladat ty pruziny asik minutu. Juknul sem do navodu, vrazil tam tu zavlacku, nacpal to do zaveru, zavlacku vytahl a fertig.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#794 » sob 25. bře 2023, 22:42

JJ fakt chvilka.. max. minuta.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#795 » úte 28. bře 2023, 18:20

Tak jsou tam 8-)
Nebylo to tak zážitkové, jak píše Satanáš, ale taky to nebyla minuta a slovní zásobu jsem si trochu procvičil :lol:
žádná závlačka tam žádná nebyla...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů