Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 788

Příspěvek#796 » úte 28. bře 2023, 20:34

Podruhý už to půjde lip a potřetí už budeš mistr! :-D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#797 » úte 25. dub 2023, 07:17

Asi blbě hledám, ale prosím vás.

Co má W PDP za rozhrani v zaveru pro kolimce? Nejradsi bych tam posadil mikro kolim bez nejake dalsi montazni desticky. Takze po jakym typu montaze u kolimce se mám divat?

Důvodů je více. Chci ho mit nizko, abych mohl pouzit ev. standardni miridla a nemusel davat ty osklivy vysoky, usetrim 1500Kč za desticku a neco za vysky miridla, trosku hmotnosti, dalsi kurvitka (sroubky a desticku) a taky se mi to s destickou nelibi. :)


EDIT. Našel jsem aspon tohle. Mám G2.

Takže to bez destičky nepůjde???? hmmmm šroubky jsou koukám stejně, ale to vybraní se zámky (asik protoze v G1 to jen na sroubcích nedrzelo???) je tedy W ssytem?

rozhrani v zaveru.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Blacky dne úte 25. dub 2023, 07:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#798 » úte 25. dub 2023, 07:22

Pokud si pamatuju z doby, kdy jsem PDP měl, tak tam žádné rozhraní není. Na montáž čehokoliv je nutná destička. Mimochodem, v šuplíku jednu mám i s osazeným Vortexem, každopádně použití mířidel s (tímto) kolimátorem je možné, ale je to trochu potyči.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#799 » úte 25. dub 2023, 07:39

Vidím, že Gen 2 má to hledí ještě víc doprava :). Každopádně, ty destičky na Gen 1 se uvolňovaly údajně proto, že je tam lidi montovali bez toho, aniž by šroubky zakápli lepidlem, aspoň to mi říkal dovozce. Nicméně, podle toho jak vypadá Gen 2 to asi chtělo kvalitní lepidlo..



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#800 » úte 25. dub 2023, 07:43

PDP Gen.1 opravdu destička drží jen šroubkách. Jestli máš, ale gen.2 tak snad brzy bude Holosun SCS. Nic jiného tam bez destičky nedáš.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#801 » úte 25. dub 2023, 07:49

Ok díky. Mnoo mám od holosunu AEMS na pusku a zatím spokojenost. Tj. bych se SCS nebranil. Trosku drazsi, ale co uz. Jen ho zatím vidim jen pro Glocka a v zelene a to asik nechci. :)



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#802 » úte 25. dub 2023, 19:01




Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#803 » stř 26. dub 2023, 08:29

Ahoj, rád bych se přidal do klubu šťastných majitelu PDP. Mohu se k diskuzi výše zeptat, jak rozeznám, jestli mi v obchodě nabízejí GEN1 nebo GEN2?

Uvažuji o full size PDP 5 palcu OD GREEN. Nemůžu si pomoct, ale na první pohled se mi ta tmavě zelená a delší hlaveň strašně líbí. Ale vyzkouším si i kompakt... Na třetím místě mám PRO SD ve full size 4,5/5,1. Ale reálně asi tlumič nepořídím a to rozšíření pro zásobník se mi vizuálně moc nelíbí, ale hlavně tedy, je možný, že bych zbraň příležitostně chtěl skrytě nosit. Spíš opravdu výjimečně ve městě. Zatímco na chalupě na samotě bude v poho i (překryté) vnější pouzdro. Ale i tak se mi do toho SD moc nechce. Na druhou stranu jako čerstvý zelenáč teď opravdu nevím, jestli si budu chtít výhledově pořídit i kolimátor a tak bych raději sáhl po verzi, kde nebudu mít pak případný problém pořídit destičku a osadit ho. Určitě bych chtěl ale kdyžtak nějaký kolimátor, aby s ním šlo použít i samotný mířidla. Za tip a radu budu rád. Dík!

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#804 » stř 26. dub 2023, 08:44

Všechny PDP jsou OR takže kolimec časem pujde. Full v 5 palcích je stejne velky jako PRO SD. Sukne na sachte je fajn, o trochu zvetsuje, tak to chce zkusit jak se bude nosit. :)

Takže bych zajel do Armedu, nebo CB Servisu, pripadne na predvadecku a poradne si to osahal.
Podle tlapy bud Full, nebo compact (rozdíl je asik 2cm delky pazbicky a taky to ma vliv na typ zasobniku, resp jejich kapacitu).
Pak delku zaveru 4, 4,5, 5 palcu. Pro vetsinu bezne prace stím je 4palec ok. 4,5 je na urovni SD compact se 4,6palcovou hlavni. Tj. nevidim duvod si kupovat 4,5 zaver, kdyz SD ma 4 palce zaver a hlaven 4,6 a lepsi spoust a sukni na sachte. Ale zalezi na kazdem.
No a 5palec je fakt uz dost dlouhej. To chce mit na to fyzickou dispozici, aby to clovek unosil. :)

A barvy. Mnoo grenn je zajimava, ale jsou to Waltheri barvy, tj. nebude stejna jako ruzne doplnky jinych vyrobcu. Podobne jako ta piskova. Snad jen ta seda je nejaka uni. Moc hezká. Chtel sem ale SD se dela jen v cerne a nenasel sme nekoho, kdo by chtel zrovna 4 palec v cerne, ze bychom vymenili ramy. A kupovat dve zbrane a prezazovat to sem nechtel.

Zaver sedne i na PPQ, ale bacha zasobniky z PPQ/P99 nesedej. Maj jinde zachyt ( kurvy Watherovsky :) )



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#805 » stř 26. dub 2023, 09:25

No já bych ti doporučil Pro SD už jenom kvůli té DPT spoušti... A sukně je sundavací, takže to asi půjde i bez ní 8-)
Pro SD už je určitě Gen2, a tipnul bych si, že ty barevné varianty už taky - ale 100% asi jen v krámě odšroubovat a kouknout...

Jinak upřesnění - Pro SD Compact má 4" závěr a 4,6" hlaveň, Pro SD FullSize má 4,5" závěr a 5,1" hlaveň.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#806 » stř 26. dub 2023, 09:35

na USA fórech se řeší, ze to neni kompletní DPT, ale jen shoe a bar. :)



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#807 » stř 26. dub 2023, 09:59

Rozkopávat dětem bábovičky je nečestné a nesportovní!!! :lol: :P



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#808 » stř 26. dub 2023, 13:25

Tak fyzickou dispozici mam cca 182cm a 118kg :-). Ale myslím, že full size SD bych asi ani tak neschoval, pokud bych nehledal mezi "kabelkama" kvuli sukničce. Ale každopádně moc dík za radu. Rozhodně dává smysl tedy uvažovat buď o kompaktu 4... nebo o full size 5.... či o SD ve full a zcela vypustit 4,5.

Chápu to správně, že SD má navíc krom zásobníku jen tu sukni a lepší spoušť? Pokud by šla fakt sundat sukně a nevypadalo to bez ní divně, tak by mě to SDéčko lákalo. Na druhou stranu ta OD GREEN se mi fakt neskutečně líbí! Zajímalo by mě, jestli ta spoušť na SD je hodně znát? Případně jestli se dá pořídit a nechat si ji namontovat na full od green? Hádám, že černý kolim by pak na té green tak do očí snad nekřičel...

Pokud bychom se bavili o lepsi spousti, tak se v tom nevyznam, ale ještě malilinko pokukuju po Q5 (s PPQéčkovým tělem). Je to sice asi menší tělo - co do délky "rukojeti", ale kdyby byl nějak významně přesnější, asi bych nad tím chvilku koumal.

Zaleží, jak pak to i ono sedne v ruce a na střelinici. Zatím jen posuzuju argumety od stolu a za rady jsem moc rad. zatím mě to táhne k full size pro lepší komfort úchopu. Z full size se mi libi nejvic 5. SDecko bych vzal pokud by to bylo opravdu tak super ta spoust a nemelo vyznam si ji nechat davat na green full 5. Tlumic asi kupovat nebudu.

Dík za každý názor :-)



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#809 » stř 26. dub 2023, 13:44

Samotná DPT spoušť se pořídit dá - https://www.guns-trade.cz/spoust-walthe ... erformance
Jen za ni dáš osmičku, a v Pro SD ji máš (i se sukní a třetím zásobníkem s Alu patkou) za pětku (rozdíl proti běžné PDP). Akorát teda ProSD jsou u nás jenom v černé barvě :)



slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#810 » stř 26. dub 2023, 20:01

PDP druhé generace startují:

PDP 5" od výr. čísla FDM0001
PDP 4.5" od výr. čísla FDL9203.
PDP 4" od jara 2022

A dále pokud se nepletu, všechny extra barevné verze jsou jen Gen2.

Osobně vlastním PDP 4,5" FS, barva OD Green a ta barva je za mě Top, při různém světle se různě jakoby zabarvuje, až např. do lehce zelenohnědé, vypadá to moc dobře a stále to není nijak křiklavé.
4,5" je na denní nošení úplně OK, 5" je už celkem macek, ale záleží na každém, jakou má postavu, co mu vyhovuje, atd., ideálně, pokud je možnost si to někde zkusit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů