Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#706 » stř 11. led 2023, 12:04

Já si hrál se všemi hřbety a nejvíc mi sedí střed M, ten původně nasazení. Ruku mám velikosti 11-XL.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#707 » stř 11. led 2023, 13:13

JJ ja taky M, ale kamos co ma velky pracky si dal ten nej a je nadsen. v dlani mi asil lip sedi S hrebet, ale zase pak moc krcim prst na spoust :) Potreboval bych vzadu vetsi hrbet, ale zarovem mensi predni strana rukojeti, abyhc mel prst idealne na spousti.

Plati co bylo napsano. Je lehka, tak ma tendenci vic kopat, ale s dobrym uchopem je to v pohode.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#708 » úte 17. led 2023, 08:21

Tak tak je to v rukách :D
Sobiho: Jak se ti zatím žije s tím DPM zázrakem? Pozoruješ i nějaké negativní změny - nepodá/nevyhodí? Zkoušel jsi více druhů střeliva?



TomasL
Příspěvky: 12

Příspěvek#709 » ned 22. led 2023, 17:19

Zdravím ve spolek,
pořídil jsem nové "prostírání" pro čištění:
https://www.prodej-zbrani.cz/prislusens ... 7931p.html
cistici podlozka.jpg


Dorazily také objednané pouzdra od kydexovapouzdra.cz pro dva zásobníky a z konfigurátoru pro PDP 4,5 FS se svítilnou Fenix GL22.
Stále si nejsem jist, jestli mít svítilnu blíž, nebo dál od spouště. Konzultoval jsem s kydexovapouzdra.cz. Ti mi řekli, že si to mám rozmyslet, neb by zbraň při změně polohy svítilny na zbrani v pouzdře nedržela. Vybral jsem možnost se svítilnou dál od spouště s tím, že bych případně prostor před svítilnou něčím "vycpal".
Vyzkoušel jsem obě polohy svítilny na zbrani a v pouzdře sedí bez problému. Jištění proti vypadnutí je za svítilnu. V ruce se dobře zasouvá i vysouvá. Při zkoušce na opasku mi připadá, že drží až moc. Mám opasek KORE. Při vysouvání zbraně z pouzdra mi jde horní strana pouzdra k tělu a spodní strana pouzdra od těla a zbraň to "sevře" ještě víc. Když si levou rukou pouzdro přidržím, tahám zbraň pravou, tak jde zbraň vytáhnout dobře.
Poradíte, co s problémem s vysouváním? Přidržet levou rukou pouzdro? Na pouzdro pásek ke stehnu? Lehce pouzdro v bodě držení zbraně se s svítilnou "roztáhnout"? Nechat to a časem se to "oběhá"? Obrátit se na výrobce?

Děkuji za rady.

svitilna bliz spousti.jpg
svitilna bliz spousti bok.jpg
svitilna bliz spousti celo.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) TomasL dne ned 22. led 2023, 17:26, celkem upraveno 1 x.



TomasL
Příspěvky: 12

Příspěvek#710 » ned 22. led 2023, 17:21

svitilna dal od spouste.jpg
svitilna dal od spouste bok.jpg
svitilna dal od spouste celo.jpg
pouzdro na dva zasobniky celo.jpg
pouzdro na dva zasobniky zada.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



TomasL
Příspěvky: 12

Příspěvek#711 » ned 22. led 2023, 19:19

Ještě ke kydexovému pouzdru. Mám vnitřní i vnější kydexové pouzdro jen pro zbraň. Zkusil jsem je bez svítilny. Vytažení zbraně jde bez problému a dostatečně zbraň drží / svírají. Asi je nové pouzdro pro zbraň se svítilnou příliš sevřené. Zkusim kontaktovat prodejce.



Úderník
Příspěvky: 28

Příspěvek#712 » sob 28. led 2023, 14:52

Sobiho píše:Tak nainstalováno na doporučení kolegy. Zatím střední pružina a na první pocit celkem změna. Máte také někdo nainstalováno? A jaké máte s tím zkušenosti? :-)


Sobiho - Prosím tě, kde jsi péro pořídil?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#713 » sob 28. led 2023, 18:38

Jinak zítra to budu trochu více testovat.
Pak napíšu.
Kupoval jsem zde:
https://tactical-shop.cz/cze/dpm-system ... lide.xhtml

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#714 » pon 30. led 2023, 08:31

Včera proběhl test na střelnici. Zbraň PDP 4"FS - výměna pružiny a vedení pružiny za systém DPM MS-WA/2 a byla vložena nejsilnější pružina na základě předchozích výsledků testů kolegy (PDP 4"C). Venkovní střelnice -4°C, proto jsem nepřehazoval další pružiny.

Vystříleno cca 300 nábojů (SB FMJ 9L - 115/124) a výsledek je neuvěřitelná změna chování zbraně, klidnější, kultivovanější chod závěru. Opravdu mohu potvrdit výrazné snížení zpětného rázu, zklidnění a tím i vyšší přesnost. Půjčil jsem zbraň i kolegovi a jen toto mohl potvrdit. Jedinou "negativní" věcí je to, že jsem musel používat větší sílu na přetažení závěru při přebití, než s původní pružinou, což lze očekávat. Spuštění závěru tlačítkem blokování naprosto v pořádku. Během střelby žádná zádržka, žádný problém, vše v pořádku (jen jeden selhač-utopená zápalka).
Za mne investice 2tkč byla adekvátní, jsem za to rád a mohu jen doporučit.



Úderník
Příspěvky: 28

Příspěvek#715 » ned 5. úno 2023, 13:09

Sobiho: Děkuji za rychlý test! Beru. Já mám PDP 4" Compact.



swordbios
Příspěvky: 4

Příspěvek#716 » pát 10. úno 2023, 06:58

Ahoj, tak jsem jako první zbraň po všech úvahách, vybra PDP4C. Hledal jsem tady na fóru a nemůžu na to najít odpoveď. Než z ní budu střílet poprvé, je potřeba ji nějak promazat či pročistit, nebo můžu rovnou jít střílet?



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#717 » pát 10. úno 2023, 07:12

Nemusíš, pojede vcelku ochotně i nasucho, ale pokud ti to přinese duševní klid, tak pár kapek konkoru/balistolu/vyjetého mogulu na kluzné plochy nikdy neuškodí.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#718 » pát 10. úno 2023, 07:16

Já jí měl dobře promazanou z krabice, a bylo mi doporučeno 100 ran nic s tím nedělat. No jediné co jsem udělal, že jsem protáhl zbraň hadem a profouknul stlačeným vzduchem. Po vystřílení 300 ran bylo prvotní čištění. Používám k čištění výrobky Boretech a trn.



swordbios
Příspěvky: 4

Příspěvek#719 » pát 10. úno 2023, 09:19

Díky za odpověď, něco takového jsem si myslel, ze cca 100-200(300) s tím udělat a pak první čištění. Už se teším. V pondělí si jdu pro papiry od ni a hura strilet.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#720 » pát 10. úno 2023, 09:25

:) Urcite se toho neboj. PDP beru, jako podobnyho delnika jako G, jen má trosku vic sexy kabatek. Prostě se k tomu chovam "slusne", ale zase ne jak na narodni poklad. Proste valim, válím to v blatě, písek (zvenku :) ), déšť. Po střelbě vyčistim, promazu a jede se dál.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů