Walther PDP

Glock a spol.


risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#736 » sob 11. úno 2023, 13:11

Sobiho: Já už si nepamatuji jak vypadal můj nový PDP, ale přistupuji takhle (jak píše Walther v návodu) v podstatě ke každé pistoli (pokud vyloženě výrobce neuvádí jinak). Teď jsem zrovna čistil novou P-01 Omegu, a z komory a hlavně šlo docela dost bordelu. Navíc, celý závěr byl zevnitř vystříkaný olejem, stejně jako hlaveň zvenku.

Jinak, chápu, že u některých zbraní nemusí být návod tak podrobný, nebo může doporučovat něco jiného, ale přijde mi, že zrovna v případě Walthera bude stačit, když se uživatel bude držet návodu (pokud si ho přečte :)).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#737 » sob 11. úno 2023, 14:32

JJ :-) Hlavně vše držet v rozumné míře :-D



swordbios
Příspěvky: 4

Příspěvek#738 » sob 11. úno 2023, 19:10

Koukam, tady se to rozjeli. Dnes jsem si precetl cely navod detailneji a jak bylo postovano vyse. Takze provedeme cisteni pred strelbou a bude klid :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#739 » sob 11. úno 2023, 19:30

No, Walther sice nevlastnim, ale akukolvek zbran zvyknem cistit po strelbe nie pred. Jedinych co cistia pred strelbou, pocas strelby aj po strelbe, su majitelia pistoli od GP :-D
Treba strielat a nie riesit blbosti. Jedine co sa moze stat ak je pistol zaolejovana je ze budete zasvineni od oleja co strelba bude vyhadzovat von zo zbrane.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#740 » čtv 16. úno 2023, 13:53

Chlapi, hledal jsem i v pravidlech losu, ale nenašel. Vejde se "Walther PDP PRO SD 5,1" Full Size" ,která je dlouhá 212 / 148 / 34 mm a hlaveň 130 mm do krabice podle pravidel Losu do kategorie Pi ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#741 » čtv 16. úno 2023, 15:40

V současných pravidlech ještě krabice nejsou. Každá pistole je Pi, pokud se ti nepovede ji prosadit jako MPi. A to buď hlavní do 90mm nebo výjimkou v příloze.

Až budou krabice, tak 5" se do žádné stejně nevleze, takže bude pořád Pi, protože na tu krabice stejně nebude.



Úderník
Příspěvky: 28

Příspěvek#742 » sob 18. úno 2023, 10:37

Sobiho píše:Jinak zítra to budu trochu více testovat.
Pak napíšu.
Kupoval jsem zde:
https://tactical-shop.cz/cze/dpm-system ... lide.xhtml


Tak jsem koupil! Ale nabídli mi ještě tedy o něco dražší zapouzdřenou verzi (kterou teď koukám ani nemají na e-shopu). Tedy je bez dalších dvou vyměnitelných pružin. Ale bylo mi řečeno, že pokud by tuhost nevyhovovala, dá se u nich vyměnit. Vzal jsem ji kvůli pohodlnější (snazší) sborce/rozborce. Ještě jsem si nestřelil, ale i při běžné manipulaci je patrný takový hladší (měkčí) chod závěru. Tak uvidíme.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#743 » pon 20. úno 2023, 12:15

Ukecali jste mě a ty DPM zázraky jsem pořídil též, pro PDP i PPQ. Nabyl jsem dojmu, že bych měl očekávat wow-efekt a zbraň začne mířit sama, ale dočkal jsem se spíše kurva-efektu, než jsem tu prokletou lesklou spirálku poprvé natlačil do závěru. Chce to grif a nemít v sobě tři píva. Chod závěru se změnil vcelku výrazně, v zásadě kompletně vymizely výtky, které jsem vznesl ve svých původních dojmech. PPQ mělo vždycky problém, že při kontrole komory bylo nutné závěr dobouchat zpátky, to s DPM pružinou vymizelo. Potud spokojený.

Podle návodu jsem se mr.. jeb... instaloval nejprve ty nejsilnější (nejdelší) pružiny a minulý pátek suverénně vyrazil na střelnici. Jako největší boss jsem si rozchystal svoje laděné PDP s kolimátorem, povýšeně odfrknul při pohled na zamilovaný pár s nějakým mrzkým glockem a připravil se na absolutní destrukci. První výstřel - WOW! Ty pružiny nědělají vůbec nic!

Stále žádný wow-efekt. Pistol míří, pistol střílí.. Lálá na to přišel - pružiny vyměnit! Když jsem po deseti ranách vyměnil za stock pružinu a pak zase zpět byl rozdíl poznat. Stejná pohádka u PPQ. Pravá radost nastane tehdy, kdy si ruce začnou uvykat na nový zpětný ráz. Ke konci návštěvy střelnice jsem pozoroval znatelné zrychlení a zpřesnění střelby (a silnou pokoru před zamilovanými páry s glocky).
Ostatní pružiny jsem zkoušel, ale pokud někdo nestaví sportovní speciál nebo nestřílí silně podsypaným střelivem, jsou vcelku zbytečné.

TLDR: je velmi jednoduché být zprvu zklamaný, ale kdo chce vylámat z PDP plný potenciál, tak jsou skoro povinnost. Je to jednoduchá úprava, za nemnoho peněz, která skutečně udělá rozdíl.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#744 » pon 20. úno 2023, 12:48

hmmmm :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#745 » pon 20. úno 2023, 18:49

Ano, nejvíce je poznat ten efekt, když tam vrátíš seriovou pružinu :-) a pak se dostaví teprve ten skutečný wow efekt :-D
Já jsem s DPM systémem na PDP maximálně spokojen :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#746 » stř 22. úno 2023, 13:16

heheh tak jste mě "ukecali". Objednal jsem tu zapouzdrenou pro PDP a tu skladačku pro Q5match. :)



Daa001
Příspěvky: 5

Příspěvek#747 » ned 12. bře 2023, 16:17

Ahoj, pořídil jsem si Walther PDP Full 5" a dnes jsem byl poprvé střílet. Nevím proč, ale z vystřílených 12 zásobníků se mi cca 9x nehodil závěr do zadní pozice po vyprázdnění zásobníku a následně šel úderník na prázdno. Do zásobníku jsem dával pokaždé 5 nábojů. Pro jistotu jsem udělal rozborku a následně se po vystřelení posledního náboje hodil závěr do zadní pozice, ale u dalšího zásobníku bylo vše při starém, opět se závěr neposunul do zadní pozice a po zmáčknutí spouště šel úderník na prázdno. Nevíte kde může být chyba? Je to na reklamaci? Díky Boris



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#748 » ned 12. bře 2023, 19:55

Jak myslis, ze udernik sel naprazdno? Tohle mi zni jako pridrzovani zachytu zaveru spatnym uchopem.



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#749 » ned 12. bře 2023, 19:57

Zdarec, co takhle úchop??
Příčina nezachycení závěru v 99 případech ze sta..



Pari777
Příspěvky: 35

Příspěvek#750 » ned 12. bře 2023, 19:58

:) :) Juraj byl rychlejší

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů