Walther PDP

Glock a spol.


risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#691 » stř 21. pro 2022, 22:59

Blacky: Dělá to 5. náboj, když nabiju 10. Myslím, si, že to, že nabiju 10 má na to vliv, protože to definuje, jaký tlak, nebo jaké uspořádání nábojů v zásobníku v ten moment je. Stejně by se možná dalo říci, že to dělá druhý, když nabiju 7 (ale to jsem nezkoušel). Nedělá to totiž pokaždé, ale jak jsem psal, když vystřílím 100 nábojů (tedy 10 x 10), tak se to stane tak 1-3 krát.

MRBLUE: Dalo by se říci, že to je mířenka, dávám si na výstřelu záležet a střílím z klidu, mezi výstřely čas na zamíření. Asi se budu muset podívat na ten zásobník, a taky zkusit jiný (mám ještě jeden).

Sobiho: Nejsem si jist, jestli jsem někdy střílel tovární střelivo, takže to budu muset napřed sehnat :).



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#692 » ned 25. pro 2022, 14:14

Zdar. Nemáte někdo zkušenosti s performance trigger?
Začíná mi vadit odskakování spouště při resetování s tovární spouští na Pdp c 4. Když jdu do resetu (udělá to "cvak" a je reset) tak mi spoušť odskočí dopředu a ja musím znova namáčknout do "steny". Někdy je to cca 1mm a někdy cca až 2mm. Je to běžné nebo to neumím ovládat? Uvažuji jestli by to performance trigger neodstranil... ale zas ta cena.
G17.5 a hellcat mají po resetu hned stěnu a nemusim domačkavat do stěny.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#693 » pon 2. led 2023, 08:14

Meconium: Odpovím jen na část tvého příspěvku, páč performance trigger nemám - tovární spoušť skutečně malinko odskočí po resetu, ale je to jak píšeš, sotva do 2mm, člověk to spíše cítí v deformaci masa ukazováku než, že by se spoušť nějak markantně posunula :D Nedělalo mi nějaký výrazný problém se s tím sžít.
Nejdříve bych se pustil do ladění (které je za cenu nářadí), dle mého je tovární nastavení spouště u PDP asi tak na 75% oproti tomu, co její konstrukce umožňuje.
Edit: A když to dokur... domr.. zkazíš, tak máš jednoduchý argument si před ženou odůvodnit investici do performance triggeru :D



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#694 » pon 2. led 2023, 09:23

Jelikož nevim jak doladit tovarni spoušť tak si na to asi radeji zvyknu. Škoda že ty argumenty docházejí a nefungují
Díky

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#695 » pon 2. led 2023, 11:17

Mnoo rozeberes to a začneš točit šroubkama a cvakáš si, jak to funguje :)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#696 » pon 2. led 2023, 13:34

Mel bych par dotazu na zkusenosti majitelu PDP 2. generace nebo idealne varianty PDP SD Pro.

Ktera desticka pod kolimator je nejlepsi? Nasel jsem tu od vyrobce zbrane za cca 1500,-, pak nejakou od polskeho vyrobce asi za 2000,- a pak od US vyrobce za cca 4500,-. Vsechny ma v nabidce CB-Servis (guns-trade.cz). Vim, ze dostupnost je vselijaka, ale na tu nejlepsi si klidne pockam.

Mate nekdo osobni zkusenost s kolimatorem Holosun 507C nebo 508 na teto zbrani? Je to dobra volba?

Je pri pouziti jednoho z vyse uvedenych kolimatoru mozny alespon castecny co-witness s tovarnimi pevnymi miridly? A pokud ne, jaka pevna miridla misto tech, se kterymi se zbran prodava, se daji pouzit jako alternativa?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#697 » pon 2. led 2023, 15:40

Mám PDP SD Pro. Kolim dávat nebudu. Mám a dával jsem na ruzny jiny kvery. Obecne je taková mizerie s destickama, ze vem jakoukoli, co sezenes a bude sedet. (i tak se ti stane, ze ji budes muset upravovat, převrtavat otvory, upilovavat čudly apod.) Pokud už destička sedne, tak je fuk, zda je z polska, nebo bangladéřže. To uz nic neudelá. Pozor bych dával na štoubky. Už sem videl hliníkové, které se hned strhaj.

zkusenost mám s
- micro RMS na W PPQ. Funguje hezky, pokud máš u 2-3G, kde opravili odlucovani sklicka od klece. Já to 2x reklamoval. Ted uz je klid.
- Trijicon SRO- nevím proč mě sral ten kulatej tvar.
- SIG Romeo 3 - spíše na pušku. Ujde, klikání oser.
- Steiner RiX - na pušku. Velká tezka mrcha, ale hranatej a dobra "televize :)
- Holosun AEMS - Božííííí. Mám na pušce a spokojenost.

Zbytek ti neporadím. Na tom PPQ s RMS CO-withness je, ale tam to sedi bez destičky rovnou v rámu, tj. origo miridla. :)



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#698 » pon 2. led 2023, 20:58

Mám PDP Gen.1 a na tom 407c x2 což je nižší verze 507c. Má to footprint jako Trijicon RMR a Holosun pasuje bez úprav.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#699 » pon 2. led 2023, 21:02

Mířidla jsou zvýšena original Walther.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#700 » pon 2. led 2023, 22:05

Já jen doplním, že zvýšená mířidla Walther (oficiálně značená jako pro použití s tlumičem) a originál destička od Waltheru (V2) se dají objednat na Frankonii. Do týdne vše bylo doma (destička 49 ecek, zvýšená mířidla 63 ecek, doprava 15 ecek). Co-witness s Trijiconem RMR je OK - jak foto výše.

Na ty poláky moc dobré reference po netu nebyly, když jsem to řešil. Za mě ta originál Walther destička je fajn a za rozumnej peníz.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#701 » čtv 5. led 2023, 18:15

Diky vsem, kteri napsali zkusenosti. Pujdu tedy cestou desticky od Waltheru a uvidi se…snad to nebude prilis velkej fail.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#702 » úte 10. led 2023, 20:41

Tak nainstalováno na doporučení kolegy. Zatím střední pružina a na první pocit celkem změna. Máte také někdo nainstalováno? A jaké máte s tím zkušenosti? :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#703 » úte 10. led 2023, 21:07

Četl jsem hodně názorů z Usa, tak čekám nějaký český názor. V jakém pdp to mas? Jaku změnu pozorujes?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#704 » úte 10. led 2023, 21:23

Kolega nastřílel s tím výrazně víc, takže nejprve budu citovat jeho: zklidnění zbraně, rychlý a přesný návrat na záměrnou a zbraň tolik nemlátí v zadní poloze závěru, zlepšení přesnosti. Zkoušel zatím nejlehčí a střední pružinu a bude testovat nejtěžší, já si zatím hrál jen se střední a opravdu závěr dojíždí výrazně klidněji a celkově mi připadá, že jak tu bylo psáno, že PDP kope jak splašená mula (autor výroku se pozná :-D ), tak bych to přirovnal ke změně ke klidné klisničce :-) Opravdu i při natažení tam není ten kovový koncový doraz, prostě to krásně dojede.
Kolega PDP4C já PDP4FS



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#705 » stř 11. led 2023, 11:48

Děvčata a chlapi neuvěříte, ale už jsem taky konečně poznal tu mýtickou ukopanost PDP jak se tady neustále omílá.
Když jsem ji v létě '22 donesl domů a vyběhal si papíry, chovala se kultivovaně, vše shrnuto v mém původním příspěvku. Jednoho krásného rána, když se na střelnici mlha líně zvedala nad špičky stromů aby ji sluníčko rozbilo jak Ikarova křídla se však pistolka rozhodla, že se špatně vyspala a ještě neměla kafe a včera byla dlouho v práci...
No ne, já vůl se v tom vrtal, zkoušel hřbety a zjistil, že se mi S hřbet drží lépe než z továrny nasazený M. U sušení super, práce se zpětným rázem za starou belu. PDP lítalo jak kdybych to držel v ruce poprvé u zkoušek a zkušebního komisaře mi dělal Major Borovička. Když jsem pak na příštích střelbách dal zpátky Mkový hřbet, bambitka byla v ruce jak přilepená a kopání jakoby zase bylo jen mýtus. A nebo si fakt stihla ten den ráno dát kafe :D
tl;dr: Jen u téhle pistole můžou být mířidla na křivo a střílí přesně a pažbička nesedět v ruce a chovat se kultivovaně :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů