Walther PDP

Glock a spol.


Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#886 » ned 4. čer 2023, 20:24

Walther má zkušenosti s výrobou plastových striker fire pistolí už od r. 97, kdy přišel na trh s mnohými milovaným P99 a od té doby na ní staví. Takže není třeba mít strach o kvalitu, ty zbraně vydrží nesmysl.
Jestli zvažuj, tak projeď celé tohle vlákno, bude ti to připadat jako reklama :D



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#887 » pon 5. čer 2023, 04:01

Super. Díky za vaše názory ;)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#888 » úte 6. čer 2023, 13:38

Kucí, jako nováčka a zcela čerstvého majitele ZP i PDP mě lehce překvapila jedna věc u mého compactního PDPéčka. Při sborce při nasazování závěru na tělo nejprve protáhnu závěr "lyžinami" v přední části těla naprosto snadno a hladce. Ale když ho chci protáhnout "lyžinami" v zadní části těla, TAK TO NEJDE BEZ TOHO, ŽE BYCH ZÁVĚR LEHCE PŘIMÁČKL K TĚLU. Jinak řečeno, pokud závěr nasadím vepředu a stáhnu dozadu, tak bez přimáčknutí k tělu ho prostě na lyžiny nenasadím! Jako začátečník jsem to neřešil, ale zbraň jsem teď ukazoval kamarádovi a toho to teda zaskočilo, že se s tím u žádné zbraně nesetkal. Máte to taky tak? (jako začátečnické ucho nevím, jestli to a) neřešit; b) skočit k puškaři c) skočit k prodejci v rámci záruky). K puškaři budu muset stejně se spouští, protože před zdí mám slušný hrbolek, který jsem přeleštěním ploch viz pár stránek zpět odstranil jen částečně)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#889 » úte 6. čer 2023, 13:53

Tak ten nevím. V zaveru jsou drazky po cele delce, ale v ramu jsou jen asik 15mm dlouhe kousky vpredu a vzadu. A jelikoz se zaver uz vzadu opirá a mechanismus, tak logicky lehounce tlacis dolu, resp proste musis navest zaver na zadni vedeni. Jinak ti to skoci nad a sekne se to.


A trochu me desi veta, ze jako zacatecnik uz lestis spoust a zreme si jsi to dojebal a musis stim sk puskari. :(



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#890 » úte 6. čer 2023, 13:54

Šaky, víš proč je Stopařův průvodce po galaxii nejprodávanější knihou ve známém vesmíru?
Protože má na přebalu velkými písmeny napsáno "Nepanikařte" :D

Mám to úplně stejně u svého PDP - závěr musíš trochu zmáčknout směrem k rámu aby zapadl do zadní kolejnice. A ten hrb na spoušti je od výroby, měl jsem ho na svém PDP i na prvním PPQ i na druhém PPQ a chce to jen více trpělivosti s pilníkem ;)



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#891 » úte 6. čer 2023, 15:11

Chlapi mě tady fascinuje,že máte ještě teplý ZP a už leštíte spoustě. Na mém PDP žadnej hrb nemám. Nikdy jsem u žádné své pistole nic neleštil. Po pár tisících ranách si vše sedlo a zajelo. Opravdu víc střilejte a trénujte a nemusíte řešit blbosti. Vylestená spoušť z vás dobrého střelce neudělá. Amen



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#892 » úte 6. čer 2023, 15:19

Přesně tak...
I proto jsem kupoval PDP Pro SD a ne (třeba) Glocka - abych nemusel nic leštit ani nahrazovat.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#893 » úte 6. čer 2023, 15:40

Aleshi zase si sedni a nech nás leštit co se nám zachce :D Je úplně parádní, že jsi spokojený s tím cos vytáhnul z krabice a žes našel ten dokonalý ostrůvek konzumní stability, kdy jsi perfektně smířený s tím co sis za svoje prachy koupil a nechceš z toho vytáhnout maximum, a tak když o nedělním večeru musí manželka koukat na Ulici, ty radši myslíš na to co budeš zase zítra střílet za úlohy a jak spotřebuješ další tisícovku nábojů, než že si rozložíš pilníčky a zkusíš si sám pro sebe udělat něco navíc, tu dopilováním spouště, tu vyčištěním a namazáním.

Ale co je špatně na tom, že někdo úplně jiný, s jeho vlastní zbraní, za kterou dal vlastní peníze a investoval do ní vlastní úsilí si chce přeleštit spoušť? Však ji neleští tobě :D Zkus být trochu konstruktivnější.
Naposledy upravil(a) Satanáš dne úte 6. čer 2023, 15:42, celkem upraveno 1 x.



LB171
Příspěvky: 37

Příspěvek#894 » úte 6. čer 2023, 17:15

Rozhodl jsem se, že je čas na radikální změnu a tak jsem si včera vzal v Camp Zero 3,5" Pidipíka. // mám hooooodně krátké prsty a museli mi dát Skový hřbet, aby to bylo ono.... //. Hned odpoledne jsem ho pořádně otestoval a jsem fakt spokojenej. Zpočátku sice pěkně kopal, ale stačilo trochu změnit úchop a bylo to super. Jednoruč střelba s tímto Pidipíkem je úplně v pohodě. Při zapíchnutí mi dokonce i občas překvapil, jakou má, z krabice, lehkou spoušť. Jen si budu muset zvyknout na delší potažení závěru při natahování.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#895 » úte 6. čer 2023, 17:28

Samozřejmě jsem to nemyslel zle. Ať si každý leští co chce a potřebuje. Jen doporučuji se se zbraní seznámit a naučit, pořádně jí zajet a pak řešit nedostatky atd..Je to jen můj názor, nikomu nic nenutím.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#896 » úte 6. čer 2023, 19:28

Šaky píše:Při sborce při nasazování závěru na tělo nejprve protáhnu závěr "lyžinami" v přední části těla naprosto snadno a hladce. Ale když ho chci protáhnout "lyžinami" v zadní části těla, TAK TO NEJDE BEZ TOHO, ŽE BYCH ZÁVĚR LEHCE PŘIMÁČKL K TĚLU. Jinak řečeno, pokud závěr nasadím vepředu a stáhnu dozadu, tak bez přimáčknutí k tělu ho prostě na lyžiny nenasadím!

Pokud na svém 4.5" PDP nasazuji závěr, tak těsně před zadní "lyžinou" musím překonat "zadrhnutí", které ale když překonám, tak mi závěr přesně sedne vodícím žlábkem na vodící výstupky vzadu. Možná, že u jiné verze/velikosti je to zadrhnutí později a pak si dovedu představit, že na "hrbolku" ten závěr trochu ční nahoru.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#897 » úte 6. čer 2023, 19:32

Zkuste si dát sborku na Ruger MKIII. A pak si stěžujte :)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#898 » stř 7. čer 2023, 07:17

Chlapci, všem uctivé díky ! Pomohlo. Opět! :-)



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#899 » stř 7. čer 2023, 17:37

Tak dnes vše vyřízeno. Mám miláška PDP Compact 4” FDE 2.gen :)

Nový, nestřílený za 17 900,- (2 000,- byla sleva za zkoušku zbraní s instruktorem (tehdy bez ZP)). Odečteno dnes z ceny 19 900,- po vydání ZP a nákupka. MC 20 500,- (600,- sleva standardní - asi za to, že ji zájemci omákávali, ale vyčistil jsem ji) :D

ZP na Sdružení 20 dní. Dámám jsem dnes dovezl dobroty. Skvělá atmosféra. Přišel i bývalý ministr vnitra Jan Hamáček, tak jsme krátce pokecali. Poté předváděčka před policistkami, jestli na té 15:00 OWB dobrý. Resumé: zbraň je pod tričkem skryta, print je, ale vše v souladu.

Pouzdro OWB RH Frogy. Kupoval jsem naslepo, ale paráda. Jasný cvak. I instruktor byl příjemně překvapen. Trochu jsme utáhli svor a dobrý. 2 hodiny jízda v autě na 3h bez problému. Několik dní jsem jezdil jen s pouzdrem a bylo to občas lehce bolestivé, kdy ta vnitřní strana při těle k závěru Vás tlačí do boku. Mám sportovní bočnice sedadel, tak se to trochu zarylo do boku pupku, ale nejsem metrouš, něco vydržím a zvyknu si. Se zbraní mnohem lepší. Délka závěru se rozloží a nic ostře netlačí do boku. Na první dobrou spokojenost, ale čas a zkušenosti uvidí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#900 » stř 7. čer 2023, 18:34

@Šaky: otestoval jsem několikrát, ano je tam překážka po nasazení a před-finálnímu ukotvení závěru, vyvinu jen lehkou sílu po překonání a jde to. Dle mého názoru je to záměr. Za mě žádný problém. Sice je to miláček, ale není to Tvoje stará!

@pro leštiče. Nakopat Vám ty Vaše prdelky holčičky. Dneska byl na střelnici debílek, co leštil dle rad zdejšího fóra a uleštil tak, že měl zbraň rozhrkanou a ještě to zprominutím zmrd sváděl na vadu a chtěl to řešit reklamací. Nakoukl jsem s instruktorem do zbraně a oba jsme měli jasno. Jen jsme nevěděli, jestli se smát nebo brečet. Nechápu, že se do toho pouštějí rádoby kutilové, co to zmrví a pak jim puškař řekne: “jsi ale kokot”. Pardon. Byť jsem lajk, už jsem za pár dní zažil dost praktických zkušeností, kdy jsem si řekl “to je dement”. Osobně bych dal zbraň pro úpravu pouze odborníkovi, byť mám ze zdejšího fóra a YT nastudováno…ale to ze mě nedělá zkušeného. Jakékoliv úpravy zbraně za mě odborníkovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů