Walther PDP

Glock a spol.


risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#721 » pát 10. úno 2023, 10:35

swordbios: No, tak já jsem přesně ten druhý případ, pokud mi někdo neřekne výslovně, že to čistit nemám (nebo, co čistit nemám), tak celou zbraň vyčistím a znova namažu. Třeba zrovna na čezetách je to mazivo občas zaschlé, nebo naopak vypadá, že s ním nešetřili.

Každopádně bych vyčistil hlaveň, minimálně šňůrou, ale pokud by ses na to cítil, tak klidně i patchem, i tam může být leccos zaschlého, pokud ta zbraň někde ležela dlouho v krabici.



Lonestar
Příspěvky: 194

Příspěvek#722 » pát 10. úno 2023, 10:58

No já jsem naopak po zakoupení rozložil a vytřel od skladovacího maziva (mám pocit, že mi to dokonce i poradili v obchodě). Pak jsem čistil po každé návštěvě střelnice (většinou +/- 100 ran) - takový večerní rituál ;)
Ale poslední dobou (jak těch zbraní v trezoru přibylo) to nějak flákám a čistím tak jednou měsíčně (tj. reálně po 2-3 návštěvách střelnice).



JYbour
Příspěvky: 225

Příspěvek#723 » pát 10. úno 2023, 11:27

selským rozumem bych to okamžitě vyčistil od maziva z fabriky a ošetřil podle mých zvyků, předpokládám, že to mazivo tam je pouze jako konzervant a bude chytat veškerej bordel. 100 prodavačů = 100 názorů :D



swordbios
Příspěvky: 4

Příspěvek#724 » pát 10. úno 2023, 11:40

Díky za názory a příspěvky. Zbraň nebyla zrovna v krabici, byl to aktuálně poslední kus co měli ve vitríně. Před střelbou protáhnu hlaveň šnůrou, a zbytek co jsem ji rozebral, tak nechám být, tak jak je.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#725 » pát 10. úno 2023, 12:08

Jak už tady zaznělo - PDP je pracant a pracuje za každého počasí a za každého politického režimu; osobně čistím jen když zbraň začne drhnout nebo závadovat. Takže od července ještě ani jednou :D Jen dávám pozor, abych nepoužíval mazivo s teflonem, svého času jsem se dočetl, že produkty tepelného rozkladu teflonu můžou být korozivní.

Swordbios: vítej do klubu! Věřím, že nadřazenost plynoucí z vlastnictví PDP si náležitě užiješ :D



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#726 » pát 10. úno 2023, 12:15

Na cisteni ma kazdy svuj zaruceny nazor (ja treba u novych zbrani max protahlnu hlaven snurou, ne kvuli cisteni, ale jako sanity check, ze v ni nic neni).

Kazdopadne tematicky k PDP - nekde jsem to tu uz psal, ale libilo se mi na ni, ze:
1) se fakt malinko spinila (ze vsech pistoli, co jsem zkousel, byla vzdy zarucene nejmene zasrana uvnitr)
2) i bez cisteni byl chod zaveru vzdy totalne hladky, nikde zadne drhnuti (ktere sice nema vliv na funkcnost u jinych, ale je to "prijemne" :) )

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#727 » pát 10. úno 2023, 15:39

Jasně, je to pracant a krásný, na rozdíl od G :-D A popravdě z krabice to bylo promazáno akorát a přitom ne nějak přemazáno. Naopak mi bylo vysvětleno, že je to namazáno způsobem, který zbraň potřebuje, aby si sedla. Takže to obecně chápu jako nový stroj, který má "záběhový olej" a jiný "pracovní" se dá s první výměnou. A opravdu tolik nešpiní, takže údržba je spíše chvilková zábava než práce na celý víkend.
Ono zase přemazávat zbraň, taky není dobré. Ale to už je obecný OT. :-)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#728 » pát 10. úno 2023, 17:36

Sobiho píše: Naopak mi bylo vysvětleno, že je to namazáno způsobem, který zbraň potřebuje, aby si sedla. Takže to obecně chápu jako nový stroj, který má "záběhový olej" a jiný "pracovní" se dá s první výměnou.


:clap: :crazy: :lol: No tvl, ocividne pohadky mas rad od malicka. Jinak si takove blaboly, opravdu nedovedu predstavit, ze tomu jeste nekdo uveri. Prodejce ti napovidal co jsi chtel slyset, a slepe tomu veris :twisted: To snad neni mozne :lol: Ty zbrane jsou nastrikane obycejnym konzervacnim ridkym olejem, ktery plni pouze tu funkci, ze to nechytne lisku, behem doby co to nekde lezi v kufru a ceka na budouciho majitele.

Ten az te priste uvidi, tak ti nabidne pro zacatek 3 druhy oleje. 1. Ktery budes pouzivat do 1000ran. Potom 2. olej, ktery budes pouzivat do 3000ran a dalsi do 7000ran. Pote prijdes na kozultaci a on rozhodne, ktery olej budes pouzivat dale :D Lahvicky ti popise, jako specialni mazivo pro PDP a naleje tam Mogul do sekacky :twisted: Ktery si necha XXX zaplatit.

Vyklidni se Pacičko! Kolega na kterýho reaguješ s Tebou husy nepásl a určitě jde napsat bez těch vcelku urážlivejch sarkasmů že mu napovídali blbosti. McFly

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#729 » sob 11. úno 2023, 00:53

No čemu věřím je věc druhá, ale takovou odpověď jsem dostal od různých prodejců od různých zbraní. No a nepřipadá mi to nelogické. Ono totiž se nám trochu posunuly technologie a i v oblasti chemie je posun (sám v tom oboru pracuji). Dnes maziva zvládnou to co dříve ne, u vojenských uloženek je konzervace prioritní, ale u spotřebního zboží jako jsou zbraně pro civilní trh, je spíše důležitější komfort zákazníka a s kvalitní chemií lze zvládnout obojí. Popravdě mi to připomíná mého souseda, který když jsem si koupil nové auto tak se se mnou přel že ho musím 20tkm zajíždět a max 50km/h. Prodejce mi řekl 2tkm opatrně do 90 a pak mu nakládejte, udělal jsem to, auto mám 6tým rokem a běhá jak Švýcary... No a co to znamená? On totiž ten soused jediný auto se kterým má zkušenosti je stará Š120 a nepochopil, že dnes už jsou technologie a kvalita jinde, takže celkem mi ho připomínáš. U všech zbraní jsem se takto zachoval jak řekli prodejci a nemám jediný problém, jestli ho máš ty, tak ten problém je jen tvůj.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#730 » sob 11. úno 2023, 02:30

No, tak abychom tady jen akademicky nediskutovali, podíval jsem se do manuálu PDP (https://carl-walther.com/_default_uploa ... nual_3.pdf), co o tom říká sám výrobce (pro zájemce je to z kapitoly 4.5 Cleaning the Pistol):
After each use of the pistol or after being subjected to extreme weather conditions, the pistol should be
cleaned and lubricated. Also, before using the pistol for the first time, it should be examined and cleaned.
The pistol has been treated with either a preservative or oil to protect it against corrosion. Before using it,
all excess oil should be wiped from the bore, chamber, and exposed areas using a clean swab or patch.

Pak je tam popis, jak to čistit a na konci je:
After cleaning, apply a light film of high quality gun
lubricant to all external metal surfaces and wipe clean.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#731 » sob 11. úno 2023, 10:00

JJ, přesně tak jsem to dělal, před prvním použití protáhl hlaveň a zlehka otřel zbytek. Ale že bych odstraňoval a čistil původní namazání to fakt ne. Po vystřelení cca 100 ran proběhlo už důkladné vyčištění. PDP bylo promazáno z krabice akorát. Ale např. SIG P322 byl podle mne až moc přemazaný a tam to dalo trochu víc práce.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#732 » sob 11. úno 2023, 10:05

Tady z českého manuálu.
PXL_20230211_090314473.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#733 » sob 11. úno 2023, 10:43

Sobiho: Já mám PDP taky a do českého překladu jsem se také díval, bohužel ta kritická pasáž je tam přeložená špatně.
Místo "Zbraň musí být chráněna oleji a prostředky proti korozi." je správně "Zbraň byla ošetřena konzervační látkou, nebo olejem proti korozi." (myšleno z výroby). A to je důvod, proč je potřeba ji před první střílením ze zbraně odstranit - uplně všude. Včetně hlavně (vývrtu a komory) a to pokud možno patchem. Což je taky jasné, protože šňůrou si vyčistíš tak maximálně zbytky prachu, nebo čerstvé spaliny, ale ne olej.
Naposledy upravil(a) risa2000 dne sob 11. úno 2023, 10:58, celkem upraveno 1 x.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#734 » sob 11. úno 2023, 10:49

Admin: Rozumim, uz jsem hodny.

Sobiho: Odbihat od tematu, ohledne zajizdeni nejake Skodule 120, je dosti trapne. Tohle jsou dosti odlisne stroje. Vzhledem k tomu, ze pracuji dlouhe roky jako automechanik, tak neco o tom vim ;)
A znovu upozornuji a tvrdim, ze tvoje pohadky o tom, jak je na pistoli PDP naneseny zabehovy olej a presne namazane konkretni mista pro idealni zejeti zbrane, je apsolutni nesmysl. Risa2000 tady pro tebe vlozil i jasnou odpoved primo vyrobce zbrani, co se ma udelat s tim KONZERVACNIM olejem, kterym je PDP doslova nasaknute.

Tak to prosim tebe vydychej, ze ac se snazis, pravdu v tomhle smeru nemas ;)

A nebudu dale tlachat o rozdilu, zajizdeni auta a zajizdeni sluzebni pistole, ktera ma vule jako kombajn :!: Doporucuji si nastudovat neco o mechanice...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 787

Příspěvek#735 » sob 11. úno 2023, 13:03

To risa2000: jasně komoru a hlaveň samozřejmě ano, stejně tam může být nachytaný bordel atd., takže určitě patchem+boretech a to i na to poprvé, to je snad jasný. Já spíše myslel, jako že kompletní "odkonzervování" jsem nedělal. Kompletní "servis" byl po těch cca 100 ranách, kdy si to sedlo. Prostě vše je v pořádku, s ničím problém není.
Jediné, jak jsem psal větší očištění potřebovala P322, tam toho bylo fakt dost, PDP bylo akorát a i jemným olejem. Jak to bylo u Tebe?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kalin a 26 hostů