Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1 » čtv 1. dub 2021, 23:48

Ahojte, som tu novy aby som ziskal akesi prvotne informacie o novej generacii Arex Delta 2 generacia.
Mate s nou niekto nejake skusenosti? Dost ma zaujala ale akosi ju neviem nikde zohnat.
Nemaju ju ani na SR ani na CR. Zato videii na youtube je plno ako keby uz tu bola mesiace.
Okrem toho na niektorych weboch (shopoch) v cudzine uz su napriklad aj vypredane niektore.
Usudzujem z toho ze uz je nejaky cas na trhu.
Kto by mal o nej nejake informacie budem rad za kazdu radu.
Ta zbran ma hodne zaujala a proste ju chcem!

Viac informacii
https://www.arex.si/delta-gen-2



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » pát 2. dub 2021, 20:55

Mam prvni generaci. Vnitrnosti jsou stejne. Proste levnejsi tenci glock, levnejsi zpracovanim. Spatna zbran to neni. Nektere veci to chce dobrousit z krabice-zasobniky maji moc velkou botku, takze jdou sotva dorazit, musel se dobrusovat zachyt zaveru, protoze rucne nesel zaver zachytit-zachyt se hranou zarazil za zaver a nesel vystavit.
Je to modularni kver, takze si ze stranek nechas poslat rucku a mas semikompakt nebo kver s ruznyma barvama. Cislo je na zamykacim bloku.
Vsechny necislovane dily ti poslou ze Slovinska, takze s dily neni problem. Pouzdro mam taky z jejich stranek a je super.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#3 » pát 2. dub 2021, 22:32

Honzajan dakujem za odoved, ale to "dobrusovanie" ma moc nepotesilo. Jakoze som zaciatocnik a akesi zasahy do zbrane typu brusenie si nedovolim. Budem dufat ze gen 2 to ma vsetko vyladene a nic nemusim upravovat (nemyslim upgradovat). Ak ano tak to proste vratim. pravdepodobne ked to zozeniem to budem kupovat z eshopu aj ked po to budem musiet ist osobne kvoli overeniu dokladov u predavajuceho, ale doma to poskusam naslepo intenzivne a pri problemoch ktore pises to hned radsej vratim. Ale naozaj dufam ze to teda bude v poriadku. celkom si ma vystrasil a neviem co si v zavere o tom mysliet.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » sob 3. dub 2021, 09:40

Jakékoliv DoDo zbrani bych se obloukem vyhnul, když v podobné cenové kategorii jsou zbraně, které jsou funkční, léty ověřené kvalitě a spolehlivosti. Pokud ale někoho baví práce s pilníkem, tak prosím. Na mě to ale působí jako závažné mínus. Vlastně se to týká nejen zbraně samotné, ale hlavně výrobce, když dokáže pustit něco takového na trh.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#5 » sob 3. dub 2021, 10:28

Střelec: to mi prosím uveď alespoň jednu funkční a v léty ověřené kvalitě striker-fired pistoli s podobnými parametry, v ráži 9L a ve stejné cenové relaci jako je zmiňovaná Arex Delta 2 generace.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » sob 3. dub 2021, 10:31

Psal jsem v podobné cenové relaci (rozdíl trošky střeliva) a uvedu třeba Glock. Prosím a rádo se stalo.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#7 » sob 3. dub 2021, 11:13

Aha. Tak že ty mu v podstatě říkáš: vykašli se na Arex Delta 2 gen. a kup si Glocka a na cenový rozdíl (rozdíl trošky střeliva) se vykašli. Jak inovativní. :lol:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#8 » sob 3. dub 2021, 13:18

Obdobny glock je gen4, tj. 17300,-. Rex se prodaval kolem 13000. To uz je sakra rozdil, zvlast kdyz gecko ma plastove miridla. Cz jsou zase vetsi kvery (a drahsi a tezsi).



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#9 » sob 3. dub 2021, 13:53

Gen 2 OR ve velikosti M se ve Slovinsku prodává za nějakých bratru 15,5 tisíce, to už ho výrazněji přiblížilo všem těm Glocků, MP9, PPQ atp...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#10 » sob 3. dub 2021, 14:34

Ale ja si nemyslim ze je to spatna zbran. viete od zaciatku vam kazdy povie "zbran sa ti musi pacit" u mna ani tak o cenu neide. i ked si premyslim dva krat co si kupim a zaco miniem tazko zarobene peniaze, tak ten cenovy rozdiel by mi nijak financne neublizil., takze ak by arex stal 1000 eur idem do neho. Cena je len plus. stoji vo verzii L s OR 600 EUR. je to super cena, ale mne hlavne slo o to ze sa mi paci. doslova je to takata vojenska zbran co sa mi designovo strasne lubi,
V spolahlivosti v tortura testoch su na tom AREX-i uzastne (kde sa zbran maca do vody piesku, hliny a bahna a stale striela bez jedinej zadrzky. takze fakt super.

Inak povodne som mal vybrane tieto
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/he ... 5231p.html
pouziva ju jedne z clenov HardTask, velm pekna, ale nepaci sa mi vypustanie zasobniku na luciku

potom tuto:
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/st ... 6397p.html
Bola mega favorit, ale bol to skor vyber z akehosi kompromisu...

a potom este tuto
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/wa ... 4441p.html
Lenze ta sa mi moc nepacila, bol to skor poodbne ako CZP, "fajn ale neco mi tam vadi"

a ked som videl Arex Delta Gen 2 srdce zaplesalo, Pozrel som si vsetky dostupne videa a bolo rozhodnute a hlavne aj spolahlivost Arex zero 01. povesadl som si ANO, to je moja buduca PRVA zbran.

Tuna je test priamo sice Slovinskych chlapov ale to ej tak ako ked robi recenziu na CeZetu cesky nadsenec. JE to ale pekne spracovane a aj miestami vtipne, neni to taky test o nicom
https://www.youtube.com/watch?v=zSUmwdyyX28&t=73s
a je ich viac samozrejme.

Ano a este dolezita vec ze ta zbran je najlahsia snad na svete. full size ma necelych 600 gramov bez zasobnika. SO zasobnikom oklolo 650. co je uplne skvela hodnota.

A nie nechcel som Glock. ja viem ze asi ako zaciatocnik nemam pravo ho nejak hodnotit urazlivo, ale proste ta pistol sa mi nepaci vobec. Za ruku drzajuc zenu ktora sa mi nepaci by som tiez nemohol kracat po ulici. tak preco by som si mal kupovat nieco co sa mi nepaci. Radsej budem mat "pevnu" 20ciatku (myslene vek zeny - alias Arex Delta Gen 2) ako neustale sa prezliekajucu ale stale rovnaku vyzerajucu 40ciatnicku (myslene Glock)

pekne sviatky vsetkym prajem.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#11 » sob 3. dub 2021, 15:18

Glock neber. To je obyčejný pracovní nástroj. První zbraň si kup srdcovku. Na kompromisy času dost.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#12 » sob 3. dub 2021, 19:33

To Eagg: Ono se k tomu Glocku stejně nejspíš dopracuješ, jen jde o to, kolik tě to mezitím bude stát...:-D Osobně bych spíš začal u něj, koupíš-když nepřiroste k tělu a srdci, tak bez problému prodáš dál... Když sedne, můžeš si ho mazlit a to i designově... Každopádně je dobrý si zbraň před koupí vyzkoušet...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#13 » sob 3. dub 2021, 19:37

Sarkafarka.Loupeznik píše:Gen 2 OR ve velikosti M se ve Slovinsku prodává za nějakých bratru 15,5 tisíce, to už ho výrazněji přiblížilo všem těm Glocků, MP9, PPQ atp...

Mp9 je sam bez vyrezu na kolimator je pres 19 litru. Core verze raci nevedet. Glock mos je pres 20k. Walther s vyrezem je tak 19k. Cz je skoro za 20k bez desticek.
Kdyby to nebylo jasne, tak ostatni kvery jsou o vice jak 25% drahsi. Jestli je to vyrazne blize, no, pro me ne. Zvlast kdyz si zapocitam cenu zasobniku(u rexe je to 450 vcetne +2extenze).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#14 » sob 3. dub 2021, 19:42

Jinak z krabice ma delta nesmyslny odpor spouste. Nic s tim neudelas. U gecka mas asi milion moznosti. Ja s tim sice neco udelal, ale ja vim, co delam.
Dalsi problem oproti konkurenci je blbe zdrsneni na zaveru. Fakt nefunguje a ve spojeni se silnejsi pruzinou zaveru, nez je zvykem, to neni ok.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#15 » sob 3. dub 2021, 19:45

Honzajan, myslis ze to bude problem aj u gen2? Mozno prave preto vysla gen 2 aby tieto neduhy boli odstranene pod zamienkou noveho modelu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů