Lebeděv PL-15 (MPL) / PL-15K (PLK) / SP1

Glock a spol.
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#31 » sob 14. srp 2021, 21:07

Tak hlavně Alien je pistole vyvíjena pro okamžité komerční využití. Leběděv je pistole vyvíjena pro Ruské ozbrojené složky, která musí projít hromadou testů a zlepšováním na základě podnětů, z které se až poté použije pro komerční využití. V Rusku ji mohla vidět (a viděla) i spousta novinářů na různých expo, takže zas taková manželka to nebude :) A problémem docela i jsou/budou sankce od soudruhů z Bruselu, takže to tu půjde složitější a tudíž i dražší cestou....předpokládám.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#32 » sob 14. srp 2021, 21:16

Tak, když už je tady z toho hra, kdo v tom co uvidí, tak já v tom vidím Walthera (záchyt závěru, záchyt zásobníku a s přimhouřením oka i ten čudlík uprostřed závěru co vypadá, jako pojistka pro rozborku). Pažbou to připomíná třeba Shadow 2 (dokonce i tou chybějící ergonomií po stranách). Ale přiznávám, že to může být tím, že mám Walthera a Shadowa, a nemám Glocka, nebo Aliena :).



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#33 » sob 14. srp 2021, 21:19

Já na té pistoli nějak nevidím nic unikátního. Prostě další "striker", jehož kvality se buď časem ukážou nebo potom po něm neštěkne ani pes. Ten Viking ostatně časem taky upadl v zapomnění. Když už posuzovat mezi Steyr a tímto, tak radši ověřenou pistoli. Laugo s tímto fakt nemožno porovnávat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#34 » ned 15. srp 2021, 10:40

Nic unikatniho? Hlinikovych strikeru a jeste navic s pojistkou zas tak moc neni.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#35 » ned 15. srp 2021, 11:11

Ještě bych dodal které zároveň prošly Ruskými testy pro ozbrojené složky (které jsou prý mnohem tvrdší než na západě).



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#36 » ned 15. srp 2021, 12:16

V čem je hliníkové tělo lepší než plast? Jestli není důvod spíš nezvladnutí technologie (viz jak dlouho to trvalo u CZUB). Pojistka na strikeru je také v dnešní době už nadbytečná (možné vysvětlení může být ale požadavek armády, viz P320 pro US složky).
Nevím, jaké jsou aktuálně metodiky zkoušení zbraní v RF, ale pokud porovnáme TP-VD-637-81 (což se používá u nás a vychází ze staré sovětské metodiky) a AC/225 (NATO), tak je to v podstatě hodně podobné (ne stejné, kdyby mě někdo chtěl chytit za slovo).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#37 » ned 15. srp 2021, 12:37

Jak už je z názvu vlákna patrné, tahle pistole má i sportovní variantu označovanou SP1 (Ekvivalent pistolí Walther Q5 Match, či CZ-Shadow). Oproti služebním modelům je vzhledově přitažlivější. Její plusy a mínusy se pak pokusil shrnout ve svém videu francouzský youtuber a bývalý střelec IPSC. Do ruky se mu dostal před produkční vzorek (z roku 2018) k otestování.

Zde je několik pohledů zvenku
Ex1.jpg


Zde pohled na vnitřní uspořádání. Zarazil mě zbytečně dlouhý závěr se zvláštní kostkou (možná se tam vkládá u služební zbraně mechanizmus pro samočinnou střelbu
Int2.jpg


Zde je detailní pohled na vnitřní ploch závěru. Ten je bohužel z pohledu západního zákazníka odfláknutý, ale může se to s finální verzí ještě změnit.
povrch.jpg


A nakonec porovnání vnitřku s G17.
G17-SP1a.jpg


Zbraň se prý chová příjemně a na videu je vidět nízký zdvih hlavně po výstřelu. Vývrt je polygonální a podle testu se zdá, že čím rychlejší střela tím je pistole přesnější. Na trh by měl tento sportovní model přijít asi příští rok a to za cenu zhruba 1200€. Jak se dalo čekat, bude i kvůli byrokratickým překážkám na evropském trhu přemrštěná. koncern Kalašnikov se proslavil svými dlouhými zbraněmi. Na poli pistolí se mu ale zatím moc nedařilo, tak se uvidí, jestli s tímto modelem prorazí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#38 » ned 15. srp 2021, 17:17

Upřímně, ty stopy po obrábění jsou jak můj Norek z roku 1992... A to původní cena rozhodně nebyla 1200 Eček.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#39 » ned 15. srp 2021, 20:15

Jsou to prototypy, tak se snad k sérii trochu posunou. Problém jsou přetrvávající sankce a ty z politických důvodů asi jen tak nezmizí. Spousta lidí kovové tělo upřednostňuje, tak ať si každý vybere co jemu se líbí. Zde je ještě jedno video poněkud zvláštní německé dvojky, ve které si pistoli až překvapivě chválí.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#40 » ned 15. srp 2021, 21:55

Tady na tom videu je videt, ze to jeste neni nejlepsi. Od 14te minuty videa, si vsimejte, jak pri strelbe se zacina nahoru vysunovat cep, ktery drzi vytahovaci drapek v zaveru. Jestli to tedy dobre vidim. Potom na videu pozdeji 18ta minuta, je uz hooodne vysunuty :lol: Ocividne ten strelec neni z nejbystrejsich, kdyz si toho nevsimnul...

Jestli ta pistole bude mit vice takovych konstrukcnich nedodelku, tak si asi novy majitele budou trhat vlasy :twisted: A ta cena, to je snad vysmech :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=Zv2oOdmbURw&t=972s



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#41 » ned 15. srp 2021, 23:38

KapitánPacička: Ten střelec ten vysunutý čep vytahovače komentuje přímo ve videu (https://youtu.be/Zv2oOdmbURw?t=966), že si napřed myslel, že to je indikátor náboje v komoře, ale pak zjistil, že to je jen čep, který leze ven.



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#42 » pon 16. srp 2021, 06:15

Cena reflektuje mimo dovozní náklady hlavně sankce, nevím, kolik pistole stojí v Rusku, ale je to vidět na puškách Sajga, kde ten rozdíl je mnohdy až 200 %.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#43 » pon 16. srp 2021, 08:28

risa2000: Ja koukal jen na video, a tomu jak tam kvakal, jsem nerozumnel ani slovo. Az ted, kdyz jsem si zapnul dole titulky :shifty: :lol:

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#44 » pon 30. srp 2021, 14:24


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů