Zkušenosti s CERAKOTE nástřikem na pistole Glock

Glock a spol.


rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#1 » ned 29. srp 2021, 10:30

Ahoj,máte někdo zkušenosti s CERAKOTE nástřikem,myslím tím z dlouhodobého pohledu.
Udajně by měl být xkrát odolnější,než barva na zbraně. Některé kousky od pana Lazara se mi dost líbí.
Nepoužívám kydex,zájíma mi odolnost vuči tření s látkou a kuzi a také jak nastřik funguje s přípravky na čištění zbraní.
Díky ;)



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#2 » ned 29. srp 2021, 12:14

Cerakote určitě není odolnější než tenifer, který je na Glocku v základu.



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#3 » ned 29. srp 2021, 12:52

To mi je jasný...asi jsem se špatně vyjádřil,myslím npř. Krylon atd.
Prosím někoho z majitelu takto upravené zbraně jestli se podělí o zkušenosti. Díky

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#4 » ned 29. srp 2021, 17:19

Prosim Vas, trosku soudnosti a pripadne lepsi bryle na cteni, jestli povazujete ty sprejerske vytvory od slavneho dedy velmistra za kvalitni praci (kdyz tam toho naflaka takove vrstvy, ze to vsude stika v proudech, zastrika klidne i kominky na optice tim humusem a ma to na parku a montaze dava zasadne opacne na flinty a jsou to vetsinou udesny kyce a chce zato majlant) a jeho pripadne eskapady s pilnikem jsou na urovni mojeho 3,5 leteho synka...

Cerakot je nesmysl na zbrane, nic to nevydrzi, vyhozene penize. Sedre se okamzite o cokoliv.
A uz vubec ne u zminovaneho velmistra, to jsou prachy vyhozene do kanalu. Nedal bych mu do ruk ani hracku natoz ostrou.

Kdyz uz si chces napatlat gver, kup si krylony, je to levne a hrej si. Ale nechtej to pak cistit :-D.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#5 » ned 29. srp 2021, 17:40

Pokud vím, tak cerakote docela vydrží a rozhodně to není jako obyčejná akrylová barva ve spreji. Krylon se poměrně brzo začne odírat, ale někomu se to může líbit zbraň pak rychle chytne patinu.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#6 » ned 29. srp 2021, 18:31

Krylon je přece jen na maskování, rozhodně ne jako trvalá povrchovka.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#7 » ned 29. srp 2021, 19:53

:-D ze nechtej pak Krylon cistit. Umyval jsem komplet pusku s optikou, nozickami, lesenim od Krylonu a byla to uplna sranda. Redidlem C6000 to jde dolu uplne samo. Navic Krylon ma odolnost hodne mizernou.



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#8 » ned 29. srp 2021, 20:20

MKabar píše:Prosim Vas, trosku soudnosti a pripadne lepsi bryle na cteni, jestli povazujete ty sprejerske vytvory od slavneho dedy velmistra za kvalitni praci (kdyz tam toho naflaka takove vrstvy, ze to vsude stika v proudech, zastrika klidne i kominky na optice tim humusem a ma to na parku a montaze dava zasadne opacne na flinty a jsou to vetsinou udesny kyce a chce zato majlant) a jeho pripadne eskapady s pilnikem jsou na urovni mojeho 3,5 leteho synka...

Cerakot je nesmysl na zbrane, nic to nevydrzi, vyhozene penize. Sedre se okamzite o cokoliv.
A uz vubec ne u zminovaneho velmistra, to jsou prachy vyhozene do kanalu. Nedal bych mu do ruk ani hracku natoz ostrou.

Kdyz uz si chces napatlat gver, kup si krylony, je to levne a hrej si. Ale nechtej to pak cistit :-D.


To mluvíš z vlastní zkušenosti? Máš nebo měl si takto upravenou zbran od toho dotycneho cloveka?
Ja videl CZ 75 na strelnici u chlapika a moc se mi libila,mel ji asi 3mesice,vse bylo jako nove.
Jednu videorecenzi jsem nasel na YT od jednoho uzivatele,po roce se ho ptali lidi,jak jsou na tom zbrane s opotrebenim,psal ze je to porad ve stejnem stavu,jednalo se o G30 kazdodene noseny.

Jak si prisel na to,ze to nic nevydrzi?



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#9 » ned 29. srp 2021, 20:33

rifleman79 píše:
MKabar píše:Prosim Vas, trosku soudnosti a pripadne lepsi bryle na cteni, jestli povazujete ty sprejerske vytvory od slavneho dedy velmistra za kvalitni praci (kdyz tam toho naflaka takove vrstvy, ze to vsude stika v proudech, zastrika klidne i kominky na optice tim humusem a ma to na parku a montaze dava zasadne opacne na flinty a jsou to vetsinou udesny kyce a chce zato majlant) a jeho pripadne eskapady s pilnikem jsou na urovni mojeho 3,5 leteho synka...

Cerakot je nesmysl na zbrane, nic to nevydrzi, vyhozene penize. Sedre se okamzite o cokoliv.
A uz vubec ne u zminovaneho velmistra, to jsou prachy vyhozene do kanalu. Nedal bych mu do ruk ani hracku natoz ostrou.

Kdyz uz si chces napatlat gver, kup si krylony, je to levne a hrej si. Ale nechtej to pak cistit :-D.


To mluvíš z vlastní zkušenosti? Máš nebo měl si takto upravenou zbran od toho dotycneho cloveka?
Ja videl CZ 75 na strelnici u chlapika a moc se mi libila,mel ji asi 3mesice,vse bylo jako nove.
Jednu videorecenzi jsem nasel na YT od jednoho uzivatele,po roce se ho ptali lidi,jak jsou na tom zbrane s opotrebenim,psal ze je to porad ve stejnem stavu,jednalo se o G30 kazdodene noseny.

Jak si prisel na to,ze to nic nevydrzi?

edit: mam nastrik Norským EC Paint na flinte cca 5let a poměrně to drzi,je tedy velky rozdil mezi plastem a kovem,na kovu to drzi o dost mene,plochy ktere jsou v kontaku jsou spise vylestene,nez odrene.Kazdopadne flinta se nosi v polstrovanem pouzdru,takze neco jineho nez kazdodenni noseni a kontakt odevem atd.Proto mi zajima CERAKOTE nastrik,melo by to byz xxxkrat odolnejsi nez podobne barvy jako ec nebo krylon.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#10 » pon 30. srp 2021, 12:07

No ono cerakot vydrzi i 30 let nejen 3 mesice, kdyz se z te pistole nebude strilet a uz vubec ne susit taseni ... a klasicka stara CZ75 evokuje presne ten styl 186 nebo 224 ran rocne tudiz jasne ze to pak vydrzi... noseny v nake hadrove Daste taky neznamena, ze se omele...
Kdyby za ty tri mesice dal aspon tri tisice ran nebo nasusil aspon deset hodin, tak by to vypadalo jinac...
Jinac kamarad mel cerakot a olezlo to hodne rychle, protoze s tim strilel a casto. A mel jsem v ruce par dalsich dobitych s cerakotem a noze taky nevydrzi vubec nic cerakot natom. Aneb zlate DLC.

Velmistra dedu sprejera sleduju pro pobaveni pravidelne na FB, co za zverstva zas vypusti (fotek jsou mraky, muzes kuknout) a jak ztoho zas budou vsichni poloslepi fandove total hotovi, ale nic od neho nemam, protoze nejsem blazen vyhodit prachy do kanalu, ale kamarad si kdysi domluvil termin na 3/4 roku dopredu, jel z OV do Praglu a jak uz byl skoro na miste, tak mu tipnul mu telefon, ze nema cas a bylo :-D.
A dalsiho okamzite zablokoval na FB, ze si dovolil kritizovat udesne naverene heblo na klice, ktere ale nebylo jeho dilem, udelal to nekdo pred padesati lety. Ale cokoliv mimo provolavani chvaly a slavy je okamzite banan u neho - holt typicky velmi pratelsky a prijemny duchodce klasicky :-D. Proste sranda.

A taky znam lidi, co jim delal ruzne nesprejerske fuserinky a radoby ladeni no a pekla absolutni... v 8 letech bych to vypiloval pekneji, jako fakt fekaly absolutni... jestli to zprasil primo on, nebo naky jeho poskok nebo jeho dvorni puskar, ktery dela 2 mm RMR zarezy, bo hloubeji to prej nejde :-D... je uz asi jedno.

Kazdopadne jestli si dat nebo nedat cerakot je kazdeho vec, ale nechat si to za draho zprasit u velmistra dedy sprejera v Praglu neni moc dobrej napad, ale jen konstatuju... nekteri se musi spalit osobne, aby pochopili...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » pon 30. srp 2021, 12:35

Ok, po vystříelní tisíců ran se povrch opotřebí. Opotřebí se i u nenatřené zbraně. Otázka je jak moc se poškrábe a jestli to vlastně něčemmu vadí. Pokud bys mohl, hodilo by se dát sem odkazy na ty ošoupané zbraně. Blbé je, že cerakote má na Glocku spousta lidí, ale nikdo kdo by sem psal.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#12 » pon 30. srp 2021, 12:36

A dalsiho okamzite zablokoval na FB


Jo, tomuto docela věřím, s pánem zkušenost nemám, jen jsem jednou slušně poopravil faktografickou chybu u jednoho jeho díla (dokonce se to ani netýkalo provedení, čistě jsem jen upřesnil jeden fakt, který měl uvedený chybně ohledně výroby konkrétní zbraně) ve skupině Střelectví na FB. Hned jsem byl zablokovaný a od té doby jsem od něj nic neviděl. :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#13 » pon 30. srp 2021, 13:23

Tady je příklad asi 2 roky denně nošené pistole po několika tisící výstřlech
Obrázek
https://www.1911forum.com/threads/cerak ... 417/page-2
Myslím, že to vypadá nádherně. Celkově si tuto úpravu vélmi chválí a je spokojen i s korozní odolností.



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#14 » pon 30. srp 2021, 13:46

MKabar píše:No ono cerakot vydrzi i 30 let nejen 3 mesice, kdyz se z te pistole nebude strilet a uz vubec ne susit taseni ... a klasicka stara CZ75 evokuje presne ten styl 186 nebo 224 ran rocne tudiz jasne ze to pak vydrzi... noseny v nake hadrove Daste taky neznamena, ze se omele...
Kdyby za ty tri mesice dal aspon tri tisice ran nebo nasusil aspon deset hodin, tak by to vypadalo jinac...
Jinac kamarad mel cerakot a olezlo to hodne rychle, protoze s tim strilel a casto. A mel jsem v ruce par dalsich dobitych s cerakotem a noze taky nevydrzi vubec nic cerakot natom. Aneb zlate DLC.

Velmistra dedu sprejera sleduju pro pobaveni pravidelne na FB, co za zverstva zas vypusti (fotek jsou mraky, muzes kuknout) a jak ztoho zas budou vsichni poloslepi fandove total hotovi, ale nic od neho nemam, protoze nejsem blazen vyhodit prachy do kanalu, ale kamarad si kdysi domluvil termin na 3/4 roku dopredu, jel z OV do Praglu a jak uz byl skoro na miste, tak mu tipnul mu telefon, ze nema cas a bylo :-D.
A dalsiho okamzite zablokoval na FB, ze si dovolil kritizovat udesne naverene heblo na klice, ktere ale nebylo jeho dilem, udelal to nekdo pred padesati lety. Ale cokoliv mimo provolavani chvaly a slavy je okamzite banan u neho - holt typicky velmi pratelsky a prijemny duchodce klasicky :-D. Proste sranda.

A taky znam lidi, co jim delal ruzne nesprejerske fuserinky a radoby ladeni no a pekla absolutni... v 8 letech bych to vypiloval pekneji, jako fakt fekaly absolutni... jestli to zprasil primo on, nebo naky jeho poskok nebo jeho dvorni puskar, ktery dela 2 mm RMR zarezy, bo hloubeji to prej nejde :-D... je uz asi jedno.

Kazdopadne jestli si dat nebo nedat cerakot je kazdeho vec, ale nechat si to za draho zprasit u velmistra dedy sprejera v Praglu neni moc dobrej napad, ale jen konstatuju... nekteri se musi spalit osobne, aby pochopili...


Nevím proc,ale nejak se mi zda,ze jsi proti tomu dedovi tak trochu zaujaty :D
Kdybych necetl tve jine prispevke zde na foru,tak bych si z toho co si napsal vyse moc nevzal ;)



rifleman79
Příspěvky: 84

Příspěvek#15 » pon 30. srp 2021, 13:48

Letec 12 píše:Tady je příklad asi 2 roky denně nošené pistole po několika tisící výstřlech
Obrázek
https://www.1911forum.com/threads/cerak ... 417/page-2
Myslím, že to vypadá nádherně. Celkově si tuto úpravu vélmi chválí a je spokojen i s korozní odolností.


Díky,presne neco podobneho jsem chtel videt.Predpokladam,ze to bylo nosene v kydexu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nitram72 a 55 hostů