HK P30 nebo SFP9, rada kterou?

Glock a spol.
Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#31 » čtv 30. pro 2021, 08:35

Proč se řeší spoušťový mechanismus? Zjednodušeně protože dobrá spoušť je základ. I s mizernou se dá nastřílet dobře, ale s výbornou to jde lépe a co jde dobře to víc baví.
A proč raději s přípravou na kolimátor, když ho teď nechceš? Když má zbraň přípravu, můžeš klidně nosit bez kolimátoru a nikdy si jej nepořídit. Obráceně to ale nelze a pak když náhodou jednou změníš názor... Takže pokud cenový rozdíl mezi jednotlivými verzemi není nesmysl (1/4-1/3 ceny) tak to potom dává smysl po všech stránkách.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#32 » čtv 30. pro 2021, 08:53

PKorbis píše:
koudak píše:
PKorbis píše:Já budu brát bez přípravy na optiku.


Konecna volba je samozrejme na tobe, ale za me tohle je jednoznacna chyba.



Proč chyba ? Já na tom nehodlám nosit kolimátor ;)
Nebo to bereš tak, že OR, je teď novější verze?


Protoze kdyz si vezmes OR, tak se porad muzes rozhodnout kolimator nemit a naprosto nic neztracis. Naopak jenom ziskas v momente kdy si reknes, ze ten kolimator chces.
Kdyz nevezmes OR a nakonec se rozhodnes pro kolimator tak je to mnohem slozitejsi. SFP se v horni casti zaveru zuzuje a jenom tak nekdo to neumi vybrousit na kolimator.

Za me mit kolimator na pistoli je budoucnost (ne, to kecam, podle me to je uz soucasnost).



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#33 » čtv 30. pro 2021, 08:55

jezekif píše:Proč se řeší spoušťový mechanismus? Zjednodušeně protože dobrá spoušť je základ. I s mizernou se dá nastřílet dobře, ale s výbornou to jde lépe a co jde dobře to víc baví.
A proč raději s přípravou na kolimátor, když ho teď nechceš? Když má zbraň přípravu, můžeš klidně nosit bez kolimátoru a nikdy si jej nepořídit. Obráceně to ale nelze a pak když náhodou jednou změníš názor... Takže pokud cenový rozdíl mezi jednotlivými verzemi není nesmysl (1/4-1/3 ceny) tak to potom dává smysl po všech stránkách.


Presne tak, ja jsem nechal svou SFP9 riznout. V dobe kdy jsem kupoval zbran tak OR verze nebyla takze nebylo na vyber. OR ready zaver je skoro cena nove zbrane. No pak je otazka jestli neni lepsi neprodat a nekoupit OR na misto rezani... No na to uz je u me pozde :).



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#34 » čtv 30. pro 2021, 09:16

PKorbis: Tak moje odpoved, byla kapanek nadsazena. Nic mene, uz tady mame nejake nazory, at si koupis misto kvalitniho HK, tu mrdku CZ P10 :lol: :wtf: Takze jsem nebyl tak daleko od pravdy :D

HK je sice robustnejsi, a pri strelbe trosku vic divoka. Ale neni to nic exta zasadniho.
Co se tyka kvalitou materialu a zpracovani i moznosti nastaveni dobreho uchopu, tak HK je na spisce kvality, coz ti musi potvrdit kazdy z majitelu ;)
Osobne mam vice let HK P30 a pomalu se blizim k hranici 20k vystrelu, a ta pistole o tom ani nevi. Slape jako hodinky. Kdyz porovnavam konkurentni pistole, co mam a strilim, tak HK je etalonem kvality a spolehlivosti.

Rozdil ve spousti uz tady byl probirany. Chce to protudovat a hlavne si ty zbrane osahat, idealne vystrelit. Kazdy mechanizmus ma svoje vyhody i nevyhody. Takze je to konkretne na kazdem, ktera spoust mu sedi lepe. Tohle ti nikdo nemuze poradit, ani vnutit svuj nazor a zkusenosti.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#35 » čtv 30. pro 2021, 09:21

jezekif píše:Proč se řeší spoušťový mechanismus? Zjednodušeně protože dobrá spoušť je základ. I s mizernou se dá nastřílet dobře, ale s výbornou to jde lépe a co jde dobře to víc baví.

Amen. Prave pre toto je treba zobrat obidva kusy do ruky a zastrielat si z toho. Ergnomia a spolahlivost je vyborna u oboch, samozrejme sa spravaju inak nez pomaly 2x tak tazky celokovovy sportovy special ;). Pokial OP chce HK a je ochotny si za to priplatit - mimo rozdielu medzi obomi nie je co riesit. Porovnanie s inymi zbranami je sice zaujimave ale OT (aktualne mam na stole vedla seba zrovnane rodinne plastove krompace a P30 je proste mimo dlzky rukovate kompakt :mrgreen: ).



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#36 » čtv 30. pro 2021, 09:28

KapitánPacička: :) jo však já to beru..
A spoušt původní ? Nebo proběhl nějaký upgrade?



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#37 » čtv 30. pro 2021, 09:32

MM píše:
jezekif píše:Proč se řeší spoušťový mechanismus? Zjednodušeně protože dobrá spoušť je základ. I s mizernou se dá nastřílet dobře, ale s výbornou to jde lépe a co jde dobře to víc baví.

Amen. Prave pre toto je treba zobrat obidva kusy do ruky a zastrielat si z toho. Ergnomia a spolahlivost je vyborna u oboch, samozrejme sa spravaju inak nez pomaly 2x tak tazky celokovovy sportovy special ;). Pokial OP chce HK a je ochotny si za to priplatit - mimo rozdielu medzi obomi nie je co riesit. Porovnanie s inymi zbranami je sice zaujimave ale OT (aktualne mam na stole vedla seba zrovnane rodinne plastove krompace a P30 je proste mimo dlzky rukovate kompakt :mrgreen: ).


Našel jsem ca. 30km od nás trošku komerčnější střelnici, kde mají zároveň i prodejnu.
Vypadá to, že tam oba modely mají, zkusím se s nimi domluvit a snad mě nechají z obou vystřelit.
Děkuji



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#38 » čtv 30. pro 2021, 18:01

PKorbis: Spoustak i veci kolem, mam origo. Za tu dobu jsem menil pouze vratnou pruzinu za silnejsi. Jinak na nic sahane nebylo. Fakt je, ze ten reset je dlouhy, ale po chvilce si clovek zvykne. Je to sluzebni zbran, takze je potreba ji takhle vnimat. Jinak chod spouste v SA je krasne hladky, az bych rekl maslove sametovy. Krasne se vse vyhladilo a odpor spouste v SA mam 2,1kg. Coz povazuji za uplne dostatecne, na sluzebni kver.

Je to az k neuvereni, ale za celou dobu, jsem nemel NIKDY zadnou zavadu, neodpaleni, ci spatne prebiti atp. A to ji krmim z 90% mojima prebijenkama vsemoznych tvaru strel, laboraci atp. Co v danou dobu jsem proste sehnal za komponenty na prebijeni. Takovehle skore s jinaci pistoli nemam, co se tyka spolehlivosti.

Osobne taky nemam frezovani pro kolimator, a nejak mi to vubec nevadi, protoze ho nepotrebuju. Co se tyka vypousteni zasobniku, tak ty padla jsou suprove. Je to intuitivni ovladani, ktere nema chybu a uplne vylucuje nechtene vyhozeni zasobniku. Ty padla ovladam vzdy strilejicim prsem, a neni treba vubec prehmatavat zbran, kdyz chci prebijet.

Az si je osahas znovu a nejlepe i vyzkousis na strelcnici, jedna z nich ti bude vice vyhovovat a to bude ta prava ;)



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#39 » pát 31. pro 2021, 12:05

KapitánPacička píše:PKorbis: Spoustak i veci kolem, mam origo. Za tu dobu jsem menil pouze vratnou pruzinu za silnejsi. Jinak na nic sahane nebylo. Fakt je, ze ten reset je dlouhy, ale po chvilce si clovek zvykne. Je to sluzebni zbran, takze je potreba ji takhle vnimat. Jinak chod spouste v SA je krasne hladky, az bych rekl maslove sametovy. Krasne se vse vyhladilo a odpor spouste v SA mam 2,1kg. Coz povazuji za uplne dostatecne, na sluzebni kver.

Je to az k neuvereni, ale za celou dobu, jsem nemel NIKDY zadnou zavadu, neodpaleni, ci spatne prebiti atp. A to ji krmim z 90% mojima prebijenkama vsemoznych tvaru strel, laboraci atp. Co v danou dobu jsem proste sehnal za komponenty na prebijeni. Takovehle skore s jinaci pistoli nemam, co se tyka spolehlivosti.

Osobne taky nemam frezovani pro kolimator, a nejak mi to vubec nevadi, protoze ho nepotrebuju. Co se tyka vypousteni zasobniku, tak ty padla jsou suprove. Je to intuitivni ovladani, ktere nema chybu a uplne vylucuje nechtene vyhozeni zasobniku. Ty padla ovladam vzdy strilejicim prsem, a neni treba vubec prehmatavat zbran, kdyz chci prebijet.

Az si je osahas znovu a nejlepe i vyzkousis na strelcnici, jedna z nich ti bude vice vyhovovat a to bude ta prava ;)


Super, díky za info :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů