HK P30 nebo SFP9, rada kterou?

Glock a spol.


PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » stř 29. pro 2021, 08:12

Zdravím vás přátelé,
předem se omlouvám za možnou duplicitu dotazu, ale rád bych se dobral k aktuálním informacím od potencionálních uživatelů.
Už delší dobu brouzdám po internetu a sháním informace o těchto dvou zbraních, konkrétně P30 a SFP9.
Nejprve byla jasná volba P30 z důvodu kohoutu a řekl bych lepší spouště.
Byl jsem si obě zbraně osahat na prodejně, obě jsou skvělé a padnou do ruky o tom žádná.
Prodejce mi také tvrdil, že zbraň z kohoutem bude mít vždycky lepší spoušť. :?:
Moje předchozí zbraň byla G19 gen5., nic proti glocku, ale táhne mě to víc k HK z hlediska ergonomie atd.
Zbraň budu využívat jak na nošení tak na střelnici.

Prosím vás uživatelé, odborníci, můžete mě trochu popíchnout :-) ze zkušeností kterou vzít?
Popř. která je náchylnější na problémy atp.
Teď jsem trošku na vážkách, 60procent pro P30 a 40procent pro SFP9 :-) asi tak. :geek:

Moc děkuji za rady.
P.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » stř 29. pro 2021, 08:34

sfp9 vsema deseti. Lepsi spoust, lepsi chovani pri strelbe. P30 je krumpac sluzebniho typu nejhrubsiho zrna.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3 » stř 29. pro 2021, 09:08

Ony jsou to služební krumpáče oba. Zpracování sice dobré, ale délka chodu spouště a reset nic moc u obou. Když jsem je testoval tak si pamatuju, že SFP se trochu míň zvedal. P30 je hezká, ale nudná, za mě ne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » stř 29. pro 2021, 09:19

Zrovna p30 ma i na pomery sa\da spis podprumernou spoust. I usp ze stejne rodiny ma o neco lepsi spoust. Co si budem, p10c by byla lepsi volba.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#5 » stř 29. pro 2021, 09:26

Mně na SFP neseděl chod spouště... Jinak na P30 jsem neměl nikdy žádnou závadu (na kurzu "sežrala" i lehce deformovanou nábojici, se kterou ostatní simulovali zádržku, já zase akorát selhač)..

Teď mám v plánu svou P30 prodat (kvůli obleku v "nové" práci nosím G48 a P30 zatím leží v sejfu) a chci koupit P30L se závitem na tlumič (mít 2 pistole se stejnou délkou hlavně mi přijde zbytečné a kupovat kvůli tlumiči hlaveň taky) a nechce se mi s P30 rozloučit... :angel:



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#6 » stř 29. pro 2021, 10:04

:-) No vy mi dáváte, ale jsem vděčný za jakékoliv postřehy.
To bude ještě slušné bádání :-)



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#7 » stř 29. pro 2021, 10:23

P 30 jsem neměl možnost zkoušet , ale spf ano . Perfektně mi padla do ruky . Vypouštění zásobníku páčkou je parádní , nelze si omylem vypustit zásobník. Jenom ori střelbě se mi zdá dost ostrý kopanec směrem dozadu . Je to jenom můj pocit oproti G17. Spoušť dobrá. Dost jsem o ní uvažoval

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#8 » stř 29. pro 2021, 10:58

Na podzim roku 2016 jsem si jel do Walther Tradingu pro P 30. Prodavač mi na ukázku přinesl i SFP9. Po porovnání ve všech směrech jsem odjel s SFP9. Hlavně spoušť na P třicítce byla strašně dlouhá, jak v SA, o DA ani nemluvě. Mám doma i HK 45C a na té je délka spouště poloviční. No a tak mám esefpéčko už 5let a nikdy jsem neuvažoval o výměně. Spolehlivá, všežeroucí (99,9% střeliva jsou přebíjené) skvělá ergonomie.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#9 » stř 29. pro 2021, 11:06

"Honzajan" že by byla P 10C lepší volba si nemyslím. Při střelbě jsou zbraně srovnatelné, ale když koukneš na vlákno, pořád tam řeší nějaké problémy: co prasklo, co upadlo, ulomilo se, nefunkční blokace, atd. atd.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#10 » stř 29. pro 2021, 11:17

@OP - strielal si z toho? Ja len ze osahanie ti prilis vela dojmu neda a moze klamat. Osobne sa mi P30ka strasne pacila, aj do ruky, akurat sa pri strelbe ukazalo ze mam prilis velke ruky a pri mojom uchope ma rail kope do palca lavej ruky. Prkotina ktora by ma nenapadla - ale nasledne som ju kupil - pre mladeho - ktory je s nou vrcholne spokojny. To ze SFP9 ma lepsiu spust je aj moj dojem (opakovane som mal v rukach co maju chalani v klube - aj subcompact, aj "normal" aj L).
Inak spolahlivost co mozem posudit (par tisic ks u nas, dtto rozne SFP u kolegov) rovnaka = vyborna. Ergo je to fakt len na tom ci chces kohut alebo striker. Ale fakt si z oboch vystrel.



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#11 » stř 29. pro 2021, 12:10

Díky za info,
neměl jsem možnost střílet ani z jedné a asi mít ani nebudu.
Takže to bude nakonec rozhodnutí a koupě vyloženě jen ze subjektivních pocitů na prodejně.
Jsem rád za názor na P30, převážná část tady stojí za SFP9, z čehož moc rád nejsem :-) protože
jsem preferoval klasiku s kohoutem.
Co se týká těch velkých rukou, tak to by u mě zase až tak velký problém být nemusel, mám vcelku
standartní ruku, spíše menší.
Každopádně bych se na to při nákupu více zaměřil, děkuji za postřeh.
Spoušt se mi nezdála až zase tak špatná, je trochu otázka co komu víc vyhovuje.
Ještě mě napadla P30L, myslím že bych jí s mou postavou také hravě unosil, ale nevím
jestli by tam byla nějaká větší výhoda.
Děkuji

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#12 » stř 29. pro 2021, 12:32

Pokial si z juznych Ciech (okolie CB), tak nie je problem sa po novom roku dohodnut a nechat ta par ran strelit. A na rovinu - pokial to nemas vyslovene obmedzene na krv ze len jednu, tak dost mozne ze dopadnes ako niektori kolegovia co zacali subkompaktom na nosenie a nasledne si pre radost na strelnicu kupovali Lka. Inak pri vacsej postave je standardny model myslim uplne v pohode nositelny.



PKorbis
Příspěvky: 12

Příspěvek#13 » stř 29. pro 2021, 12:52

:-) Tak to jsem přesně z druhé strany, Trutnov (Krkonoše), nevadí ale díky.
Já už subkompakt měl, G43, po čase jsem se zase vrátil k větší.



velkovezir
Příspěvky: 37

Příspěvek#14 » stř 29. pro 2021, 12:57

Odkud jsi? Zkoukni komerční střelnice ve svém okolí, někde si z nich určitě vystřelit půjde, třeba v Plzni v Leiku mají k zapůjčení sfp, a P30 by Ti mohl někdo půjčit (v Plzni třeba já), nebo vytvoř poptávku ve vlákně https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=5631
Jinak souhlasím s MM, je to především o všeobecné volbě mezi striker a kohoutem.
Spoušť na P30 se dá poladit v nocompromise.house



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#15 » stř 29. pro 2021, 13:58

V Brne v triggeru maji obe dve, P30 i SFP9. Kdybys byl v Brne tak klidne pujcim svou SFP.
Za me SFP jasna volba. Proc mit v dnesni dobe slozitejsi zbran v podobne kohoutu, kladiva atd. Je to tezsi (noseni?), mechanicky slozitejsi (tudiz teoreticky vic moznosti, aby se to rozbilo), mas na tom pojistku (pravdepodobne). Spoust P30 je nic moc.
Ja jsem pri vybirani volil mezi P10-C a SFP9 (tehdy nevim co jsem mel jeste dalsiho na stole, P30 mozna, P07?) a SFP9 vyhrala. Lepsi chovani pri strelbe, lepsi grip, lepsi spoust. To vsechno je samozrejme ciste subjektivni.
Nicmene jak rikam vsem, ze SFP9 uz bych si nekoupil znova jako prvni zbran, protoze vybrat cokoliv po ni je pomerne velikej problem :D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti