Nová FN HiPer

Glock a spol.


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#1 » stř 1. čer 2022, 16:56

FN představila novou služební pistoli https://fnherstal.com/en/security/handguns/fn-hiper/.

Dle mě vypadá super. Jen dostupnost je prý hodně špatná, dle CB servisu je jen pro LE.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » stř 1. čer 2022, 18:31

Mrd má hlaveň 5,86" :-) tomu rozumím.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » stř 1. čer 2022, 19:20

Jestli jsem si rikal, ze PDP ma divokej zaver, tak tohle je jeste vyssi level…

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#4 » stř 1. čer 2022, 20:38

To je tak když skřížíš Stayera s Waltrem a narveš to pak anaboliky :-D Jo, je to zajímavé, uvidíme jaké na to budou recenze. Ale Walthera jsem se také obával a ten závěr je v pohodě.



Ústřice
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » stř 1. čer 2022, 23:05

Béďa píše:FN představila novou služební pistoli https://fnherstal.com/en/security/handguns/fn-hiper/.

Dle mě vypadá super. Jen dostupnost je prý hodně špatná, dle CB servisu je jen pro LE.


To by mě zajímalo, proč to nechtějí vpustit mezi civilisty? Ráže je standard 9x19, pochopil bych to u třeba u ráže 5,7x28, jejíž vlastnosti běžný člověk asi ani nevyužije.
Tohle tvrzení výrobce je dosti odvážné vzhledem k tomu, že je na trhu poměrně pestrá nabídka služebních striker pistolí. :?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#6 » čtv 2. čer 2022, 06:14




Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#7 » čtv 2. čer 2022, 07:18

Aneb jak pridelat praci instruktorum. Ta zbran se ovlada uplne jinak jak vetsina pistoli. Jen 15 ran, ale je to vyssi jak ostatni 17r sluzebni kvery.
Tak asi proto se to na civilni trh nedava, protoze by to nikdo nekupoval.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#8 » čtv 2. čer 2022, 07:29

Ta kapacita bude spíš z důvodu odolnosti zásobníku, je celoplastovy...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » čtv 2. čer 2022, 09:32

Jj, proto ma Glock plastove zasobniky dublovane s ocelovyma vnitrnostma a i tak ma pri mensi delce 17r, vcetne celoplastoveho Magpulu.
Ta kapacita bude zrejme dana nevhodnym materialem pro zasobnik(tloustka sten), kontejnerovou konstrukci zbrane-nutnost zuzeni usti zadobniku, no a nakonec tenci rucka jak Glock. Tak jako tak je toto schopen prijmout necivilni trh, kde je pistole zalozni zbran a nezalezi na ni tolik.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#10 » sob 4. čer 2022, 17:33

Ústřice píše:To by mě zajímalo, proč to nechtějí vpustit mezi civilisty? Ráže je standard 9x19, pochopil bych to u třeba u ráže 5,7x28, jejíž vlastnosti běžný člověk asi ani nevyužije.
Tohle tvrzení výrobce je dosti odvážné vzhledem k tomu, že je na trhu poměrně pestrá nabídka služebních striker pistolí. :?


Primárně proto, že belgická vláda nechce, aby FN pouštěla věci na civilní trh. V podstatě všechny FN u nás jsou importované ze USA.

Jinak smysl téhle pistole taky nechápu, nenabízí nic, co by už nenabídl někdo jiný. Prostě asi snaha prodat to staromilcům...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#11 » ned 5. čer 2022, 07:32

Psali o ní i Rusové: https://www.kalashnikov.ru/naslednik-hi-power-fn-hiper/, ale je to další kompilát PR keců.
Vypouštění zásobníku posunutím hmatníku, no nevím. Tlačítko mi přijde rychlejší, zvlášť u služební zbraně. Jinak, jak psali jiní, hybrid mezi PDP a Steyerem. PDP mám, Steyer je mazel, HiPer se mi moc nelíbí. Jestli to má být ideový nástupce HiPower, tak se to imho moc nepovedlo. Další plasťák...
Zajímavé je, že se vyhnuli ITAR.
fn.png

fntab.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#12 » ned 26. čer 2022, 09:49


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt a 14 hostů