Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#31 » pát 24. čer 2022, 16:29

To ne ale jde spíš o to že nemusíš jemnit spoušť aby si uměl rychle střílet, vše je o cviku a umu :-)

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#32 » pát 24. čer 2022, 16:36

Héfaistos píše:
Dominika píše:...proč by někdo prodával funkční a dobrou zbraň ? jedině z důvodu že je tam nějaký problém...

Tvl... :roll: za tu dobu, co se zbraním věnuji, jsem jich protočil desítky (možná by to bylo i přes sto, nepočítám to). Prostě se mi nějaká líbí, tak si ji koupím. A pak po letech zjistím, že už se mi tak nelíbí a leží jen v trezoru (a že jsem mezitím koupil dvě jiné), tak ji prostě prodám, ať dělá radost někomu jinému. A NIKDY jsem neprodával zbraň, že by s ní byl nějaký problém - pokud už jsem na ní dělal nějaké nevratné úpravy, tak jsem to vždy vše řádně uvedl a kupujícího s tím pečlivě seznámil. Nicméně naprostou většinu svých zbraní jsem prodal ve standardním továrním stavu, prostě jen proto, že jsem potřeboval "místo v trezoru" na novou hračku. Takže ta úvaha "proč by někdo prodával funkční a dobrou zbraň" je naprosto chybná.

Nicméně to už jsme OT, takže zpět ke spoušti Glock gen 5. Souhlasím s předřečníky, že 8 kg je naprostý nesmysl, je to blbě změřené. I kopyto, jako je Glock, má v Gen 5 z fabriky max 2,5 kg, většinou spíš 2,25 kg, po zaběhnutí či přeleštění ještě lehounce méně.


No vidíš já si to před koupí osahám vyzkouším a podobně a zbraň nemám důvod prodávat, mám 13 kousků a stačí. Stejně tak jsem se rok poohližela po brokovnici a noa koupila si za 60 K Bennelli M4 a nemám důvod a ani nebudu mít ji někdy prodávat. Pokud chci něco na chvilku tak si to půjčím od kolegů a nebudu vyhazovat peníze oknem, tedy to je můj názor. Zbroják mám od roku 2017 a za tu dobu jsem neměla důvod prodávat či něco ladit a to asi z důvodu že jsem si před koupí vše osahala a vyzkoušela a nedělala zbrklý nákup honem honem tohle chci :-) ladění beru u sportovních střelců na jiné úrovni :-)



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#33 » pát 24. čer 2022, 20:28

8 kg je nesmysl, ta spoušť je lehčí, než u předchozích generací.
Za mě je jakýkoli tuning, leštění, apod ztráta času a peněz, zvlášť u 5.gen, svou konstrukcí mi 17 dokonale sedla, myslím, že to zdaleka není jen o spoušti. Ppq mělo mít spoušť téměř dokonalou a přesto sem s nim nikdy nenastřílel tak, jak s předchozím 43x. Teď se sedmnactkou sem ten omyl napravil :-D



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#34 » ned 26. čer 2022, 17:37

to Dominika, je fajn radit když nebereš v potaz sociální rozdíly...ne každý může mít 13 zbraní, nebo si koupit brokovnici za 60t. Každý to má jinak a v zrovna v tomto bych si nedovolil nikomu radit a machrovat tady ohledně prodeje použitých zbraní.

To ladi777, G17 g5 mám taky, ohledně tuningu spoustě, bych rozhodně neříkal že nemá cenu, za a jako bývalý modelář mě lehká úprava prostě baví, nehledě na efekt, který je znatelný, tzn vyleštění spoustaku do zrcadla.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#35 » ned 26. čer 2022, 19:45

Béďa> uplny souhlas. Arogantni pristup od slecny ci pani Dominiky.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#36 » ned 26. čer 2022, 19:52

Béďo já přeci nemachruji, jen říkám že si raději našetřím jako na ti Benelli M4, šetřila jsem na ní rok a mezi tím jsem zkoušela jiné. Vyhazování peněz je podle mě to kupovat každý měsíc jednu jetou pušku a pak jí prodat, mezitím ji bude ladit spoušť 10 lidí a jak si myslíš že to dopadne ? Přeci když chci dobrou zbraň tak si na ni našetřím i když stojí hodně a nemusím pak vynakládat další tisíce na doplňky a nebo to ladit. koupím přeci pušku hotovou, vyladěnou jako mám třeba BCM MK12 a u ní jsem taky nemusela nic ladit. A peněz takto moc není neboj, mám tři děti takže je to s penězi složitější než si myslíš ale pokud něco chceš a jdeš jsi za svým tak toho dosáhneš, nikdy nebudeš mít kvalitní zbraň pokud budeš kupovat levné krámy, za mě stačí pár dražších a máš to dá se říci na pořád ne ?

Jinak radit určitě nechci, ale vidím sama jak to kolo vypadá s použitými zbraněmi z bazarhuntingu a podobně od vykuků ladičů a o to hlavně šlo. Pokud jsem se Tě nějak dotkla, nebylo to tak myšleno, omlouvám se.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#37 » ned 26. čer 2022, 21:46

To ladi777, G17 g5 mám taky, ohledně tuningu spoustě, bych rozhodně neříkal že nemá cenu, za a jako bývalý modelář mě lehká úprava prostě baví, nehledě na efekt, který je znatelný, tzn vyleštění spoustaku do zrcadla.[/quote]

Béďa: v mým textu ohl ladění a doplňků najdeš “za mě”, tzn, že je to můj názor, nic proti ničemu dalšímu, pokud to pro zbraň neznamená poškození, či likvidaci.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#38 » ned 26. čer 2022, 22:07

Dominiko, ohledně tuniungu a přístupu k nákupu zbraní jsem na tom stejně, jenom nemám 13 kusů jen několik jako třeba JP-15...tam není pro mě co ladit nebo SP5 tam se zase bez tuningu neobejdeš, pokud chceš MP5 přiblížit modernímu pojetí PCC... abych ji mohl koupit musel jsem prodat jiné zbraně a třeba došetřit. Glocka mám zas pro jeho jednoduchost a snadnou rozborku spoušťového mechanizmu. Jindy jsem zvolil ekonomickou variantu šlapající třeba tvé M4 na paty (Beretta 1301 za třetinu ceny, byla v akci). Rozhodně bych prodejce jetých zbraní neházel do jednoho pytle! Osobně jsem vždy prodával zbraně dle mě v absolutním pořádku...stejně jsem to viděl i u známých.
Když jdu na střelnici tak vidím, že každý si nemůže dovolit to co Ty nebo já nebo prostě nechce. Rozhodně bych tady nešířil paniku ohledně huntingbazaru, je ale pravda, že člověk musí být hodně obezřetný při koupě takové zbraně a mít nějaké zkušenosti. Na druhou stranu, právě na HT lze občas narazit na prodej skvostů za velmi zajímavé peníze (prodej nestřílené DT 11 atd.).
Stejně tak řada lidí co vidím na střelnici nekupuje levnější zbraně zbrkle, třeba i na tu levnější musí došetřit. A není pravidlem vždy jde cestou bezhlavého tuningu...
Spíše možná díky tomu že navštěvuji klubovou střelnici, nebo i venkovskou brokovou, vidím podstatně širší sociální vzorek střelců než co člověk potká na komerčních střelnicích Praze nebo na kurzech. Snad je trochu srozumitelné co jsem chtěl říci a omluva za OT.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#39 » ned 26. čer 2022, 23:26

Dominika píše:No vidíš já si to před koupí osahám vyzkouším a podobně a zbraň nemám důvod prodávat, mám 13 kousků a stačí...

Je vidět, že jsi absolutně nepochopila, co jsem chtěl svým příspěvkem říct. Ale od tebe mě to už ani nějak neudivuje...

Zpět ke spoušti - kupte si lidi alespoň ten https://www.strobl.cz/meric-vaha-odporu-spouste-wheeler-engineering_p7662, abyste tady nepácali osmikilama...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#40 » pon 27. čer 2022, 11:52

Ještě upřesním - není to o tom, každý měsíc si něco koupit a něco jiného prodat. Ale čas od času prostě přibyde něco nového a protože trezory nejsou nafukovací, tak holt zase něco jiného musí z domu...

A abych nebyl OT - Ohledně odporu spouště - teď jsem schválně znovu změřil všechny svoje Glocky (vše Gen 5) a mají +- 1,9 kg (mám ve všech dvoukilovou stojinu (-) a vše leštěné).



petr91
Příspěvky: 1

Příspěvek#41 » ned 3. črc 2022, 15:22

Možná Tě potkalo totéž co mne:
Na novém Glocku 17 gen 5 jsem měnil stojinu. Dělal jsem to poprvé. Po výměně byla spoušť abnormálně tvrdá a nepříjemná. Po dvou dnech trápení jsem zjistil, že jsem spoušť špatně sestavil.
Mrkni se na video
https://www.youtube.com/watch?v=fn2t8vZcf_I
Ta zajímavá část začíná od 9. minuty.
Táhlo spouště musí být zasunuto POD plíškem na domečku spouště s vyhazovačem. Ten plíšek není ani na expl. rozkresu. Po opravě je spoušť v pořádku.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#42 » pát 26. srp 2022, 11:06

Tak tato tema zajima i mne, lebo sem ve stadiu ze premyslim nad nejakym zlepsenim spuste.
Asi bych sel do stojiny 2kg. Ale neprodluzi to uz aj tak dlouhy chod spuste?

Dominika ja sem dal s puvodni spousti na mem glockoci take 19x ... za 21,40 sekund 30 ran s dvoma prebitimi v drillu tripple ten od trex arms a to strilis na kolecka velkosti pulku hlavy a pak jedno velkosti asi jak nos. To ale neznamena zeby sem tu spust nechtel poladit nejak.

Akurat nevim co mam udelat jak na to.
Lestene to mam a ta spust ako sama o sebe neni zla ale chtel bych odstranit "maslo" po zdi (wall) (i kdys zajimave je ze ja nemam tam maslo ale "druhu zed" vic nizssie..
Abych to vysvetlil:
Namacknu spust od nuly,
Pak jedu na zed.
Pak mam mensi maslo a akoby druhu zed
A pak az odpal.

Vadi mi to.
Co mam s tym udelat abych mnel spust takovoy ze namacknu na zed, a po domacknuti bex "masla" nasleduje hned odpal?

Mate nekdo skusenost?.
Ja tu skusim pastnut video (i kdyz nevim jak) snad to pojde
https://www.veed.io/view/4c439b5f-ccc9-4d61-a0c2-89fd8810f792?sharingWidget=true


Co vidite na videu?
-3x mackam spust od nuly po zed
- pak xajedu na "druhou zed"
- pak domacknu a je odpal.

Ja chci odstranit "tu druhou zed"
Jak na to?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#43 » pát 26. srp 2022, 12:36

V chodu spouště bys měl cítit pouze reset a pak až odpal, žádná druhá "zeď" tam nemá co dělat. Když jsi to leštil, poskládal jsi to správně zpět?
Mám origo stojinu 2 kg, méně bych nedával. Spoušťák APEX & spol. je zajímavý, ale mám to na nošení, proto do toho nechci sahat a spoušťák měnit.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#44 » pát 26. srp 2022, 13:12

CzechJoker
Takto mi spust funguje od novoty s tema "dvoma zdami"
Lestenim sem to jenom zlehcil chod a je citelnejsia zed.
Poskladane to je urcite spravne
Delal sem to s respektem a podle video navodu krucek po krucku. Ted to rozkladam uplne bez problemu kdys je potreba.

Ta druha zed tam u mne je opravdu a to vidis sam.
Posilal mi jeden znamy video take 19x a ten to ma tak ze
1. ma zed (tak jak ja)
2. Pak nasleduje maslo (ja mam mysto masla "druhou" zed)
3 a pak odpal

Ci tam mam "druhou zed" nebo "maslo" nechci to tam.
Jak na to?
Vyresi to stojina? Nebo nova spust? Ci domecek? Nevim.
Ja pojedu na druhy tyden do glockshopu v brne skusim to tam nejak resit ale napadlo mne ze se zeptam i tady an fore.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#45 » pát 26. srp 2022, 14:01

Tak to je asi na Dominiku, která má 19X. Před chvílí jsem měl půjčenou 17, mám svoji 19 a 43 a na žádné žádné jsem žádnou druhou zeď nepozoroval. Prostě první stage reset, druhá stage výstřel a nic mezi tím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti