Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.


sova
Příspěvky: 9

Příspěvek#136 » pát 4. srp 2023, 12:18

Tak jsem si pořídil Glock Performance Trigger a musím říct, že už po prvním vyzkoušení je to oproti standardní spoušti nebe a dudy. Jen pro kontext, nemám zkušenosti s laděnými zakázkovými spouštěmi ani nastříleno statisíce, jsem jen rekreační střelec. Rozdíl je vidět na první pohled, je sofistikovanější, nejsou to jen výlisky zaklesnuté do sebe, je tam i kousek hezké strojařiny a je to teda cítit i "na první namáčknutí". Už samotný jazýček spouště je mnohem příjemnější, pojistka se zatlačí celá do jazýčku a netlačí do prstu. Na původní spoušti (nevím jestli je to standard u všech) jsem měl nekonzistentní chod - travel, zeď, pak se to ještě o kousek namáčklo na další zeď a cvaknutí. Performance Trigger má travel konstantní v celém chodu, jasně vymezená zeď a cvak. Bomba! Reset velmi podobný, někteří říkají, že je trochu delší, ale bude to taková nuance, že subjektivně to nemohu říct. Odpor s dodávanou stojinou mi na první dobrou přišel tak akorát, no jelikož máme všichni doma i mínusovou, tak to pak vyzkouším i s ní.
Instalace je na chvilku, jen si dávejte pozor, jak je to sestavené. Před instalací jsem si chtěl vyleštit notoricky známá místa tisícovkou smirkem, nepodíval jsem se jak to mají udělané, celé se mi to rozpadlo a pak jsem hodinu laboroval, jak má být správně naháklý domeček spouště, protože se mi spoušť nevracela úplně dopředu a nefungovala pojistka :-D Jinak táhlo taky trochu drhne o záchyt závěru, tam to chce taky trochu přeleštit, ale to už jsou drobnosti, s kterými si každý poradí (nebo se to samo ochodí)..
No a jelikož se spoušť u Performance Trigger sama vrací úplně dopředu, tak to vyvolává dojem, že je natažený závěr a měl jsem tendenci ji vymačkávat (protože standardní spoušť samozřejmě zůstává vzadu a je na první pohled vidět, že závěr není natažený), Ale to je pouze o zvyku :-)
Suma sumáru, za těch 2 400 Kč, které jsem za to dal, je to vynikající upgrade. Čistě na nošení asi zbytečné, ale kdo má alespoň trochu sportovní tendence, tak není o čem. Ani bych se nedivil, kdyby to skončilo tak, že tak jak se teď ke glocku automaticky kupuje mínus stojina, tak se místo ní automaticky kupoval Performance Trigger :-)



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#137 » pát 4. srp 2023, 13:15

Sportovní ambince, no právě. Já s touhle spouští zažívám euforii desítek na terči, ALE nevím, jestli právě tohle chci mít na G19, kterou bych používal na sebeobranu a nošení. Takže za mě je ideální tak na G17 na sport a střelnici, ale na nošení bych asi nechal (poladěnou) stock.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 820

Příspěvek#138 » pát 4. srp 2023, 14:24

To sova: Po resetu spouště, respektive při návratu, cítíš taky "vykopnutí" spouště dopředu do nulové polohy?



sova
Příspěvky: 9

Příspěvek#139 » sob 5. srp 2023, 06:12

Sobiho: Ničeho takového jsem si nevšiml, ale zaměřím se na to. Mám G19.
JYbour: Já bych se toho asi nebál, nic nebezpečného tam nevidím. Ale chápu co tím myslíš, někdo si na nošení bere i těžší stojinu, aby to vystřelilo fakt jen když to bude rvát. :-) Podle vkusu každého soudruha. :-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#140 » úte 19. zář 2023, 21:09


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rys a 3 hosti