Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#91 » úte 18. dub 2023, 20:44

Mno, zkušeností pár mám. Takže za mě:

S dodávanou stojinou a spouští (tj. tak, jak ji vybalíš a hodíš do zbraně) má cca Glock Performance Trigger Gen5 (dále jen GPT) 1,6 kg. Obrovský pretravel a celkem znatelný overtravel. Oproti standardní spoušti to není v chodu až tak velká změna, mimo sníženého odporu - viz níže.

GPT má celkem dobře definovanou zeď (wall) nicméně i poté, co člověk narazí na zeď, má relativně dlouhý chod do odpalu. Rozhodně delší jak třeba Timney Alpha Competition. (Co jsem měřil, tak je to dáno nejen o něco málo vyšším ozubem co drží zápalník, ale i jinou geometrií samotné páky ozubu).

Timney má se standardní stojinou (tečka) odpor cca 1 kg, s mínusovou jsem se po vyleštění dostal na 0,8 kg. GPT je tvrdší. S tečkovou stojinou má cca 1,6 kg, s mínusovou 1,4 kg. Pro terčovou střelbu je Timney jednoznačně výhodou.

Pokud se u GPT vymění spoušť za něco komfornějšího (třeba RR Arms, i když z toho má tady někdo pupínky) tak to ale pro dutty/edc nemá chybu.

POZOR! Spoušťové táhlo u GPT je z vnější strany o cca 0,3 mm vyšší, než je standard! Tzn., když na něj dáte nějakou precizní aftermarket spoušť (jako je třeba RR), stane se, že spoušť se nedostane volně do úplně přední polohy - to už tady někdo popisoval, že měl s RR spouští a GPT zbytkem problémy. Je třeba velmi lehce zabrousit hranu spoušťové páky GPT tak, aby rozměrově odpovídala standartnímu glock táhlu - a pak není problém nejen s RR, ale i s jakoukoliv jinou aftermarket spouští.

Ohledně APEX atp - Jak Timney AC tak GPT jsou znatelný posun vpřed před jakoukoliv jinou spouští, APEX nevyjímaje. Timney je především pro mířenkáře, kteří z nějakého mně neznámého důvodu chtějí střílet Glockem přesně i na 25 m či pro ty, kteří jsou zvyklí na svou vyladěnou 1911 s 0,8 kg spouští. ;-) GPT je se standardní dodávanou stojinou (a po komletním vyleštění) na cca 1,5 kg (bez vyleštění je to těch 1,6 kg jak píší výše) ale vcelku hezkého plynulého chodu.

Nicméně aby si člověk GPT skutečně užil a využil všechny její vlastností, je třeba vyměnit tovární plastovou spoušť na táhle za nějakou aftermarket. Ať už mnou zmiňovanou RR Arms (kde zmizí především ten nechutný pretravel), či za jakoukoliv jinou.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#92 » stř 19. dub 2023, 08:09

Ahoj, tak já přidám troch neodborného názoru, ať tomu i někdo rozumí.

Na G19G5 jsem měl vyleštenou oriG 2kg stojinu a také poleštěné táhlo a tak okolo vše, aby to pěkně hladce jezdilo. Všechno krásné, funkční, příjemné a zalité sluncem. Jazýček originál, no ten mi moc neseděl a pokud by byl na skladě někde plochej APEX, kterého jsem zkoušel na G43, tak už by byl vyměněný.
Po výměně GPT jen tak jak to je, to byl krok zpátky, protože neuvěřitelně hnusně hrubý chod a tak nějak tuhé. Jazýček jsem ani moc nevnímal, protože, uvnitř to bylo jako šmirgl na šmirgl. Ok tedy stojinu jsem si přehodil tu vyleštenou, pak ještě vyleštit třecí plochy u táhla (oproti originálu se mi zdá trochu širší, že více drhne o stěnu rámu) a voala zase ten blažený pocit jemnosti a citu. Pak teprve byl v prstu cítit ten plochý jazýček, jistota polohy a odpalu. V domku je přístupná/vyměnitelná pružina, která ovládá odpor táhla a subjektivně je trochu moc nasraná, možná se časem více skamarádíme, ale tuším, že se někde objeví pro ladiče after i jiné měkčí/tuhší. Hlubší význam a dopad nechám na jiných.
Za ty prachy dobrý a klidně by to tam mohlo (i nevyleštěné) být už v základu a ne jako dokup. Myslím, že některým jiným značkám hoodně klesně poptávka.



glockmann17
Příspěvky: 17

Příspěvek#93 » stř 19. dub 2023, 10:27

Díky za názory a zkušenosti :thumbup:



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#94 » stř 19. dub 2023, 17:03

A co tovární Glock Performance za 2500? Bez ztráty záruky. To by mě lákalo.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#95 » čtv 20. dub 2023, 07:48

Nechci být vlezlý, ale už měsíc se tu o této spoušti diskutuje.. stačí si přešíst předchozí dvě strany..



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#96 » čtv 20. dub 2023, 08:31

JYbour píše:A co tovární Glock Performance za 2500? Bez ztráty záruky. To by mě lákalo.

Sorry, ale takovou nahrávku si nemohu odpustit.

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!
gpt.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#97 » čtv 20. dub 2023, 10:55

Glock Performance Trigger = GPT
Informacia pre tych co sa im nechce citat vlakno :-D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#98 » čtv 20. dub 2023, 12:54

Sly píše:...Jazýček jsem ani moc nevnímal, protože, uvnitř to bylo jako šmirgl na šmirgl...

To je obecně problém všech věcí Glocku - Buďto to chce cca 2000 - 3000 ran, aby si to vše trochu sedlo a přestalo drhnout, nebo holt vzít dremelku a leštit. Táhlo GPT, ač to má býti "performance", je úplně stejnej výsřižek z lisu jako jiné Glock spoušťové táhla. Když si na to vezmete lupu nebo mikroskop, tak se prostě zhrozíte jak ten povrch funkčních ploch vypadá. (Ne, že by na tom Timney byla z hlediska táhla nějak výrazněji lépe).

Nicméně po přebroušení a přeleštění funkčníh povrchů je GPT celkem dobrá volba pro EDC/DUTTY, pokud chce člověk cca 1,5 kg odpor s relativně krátkým chodem od zdi. Timney AC je ale stále neporažena co se týče terčových spouští. Na 0,8 kg se s GPT nikdy nedostanete.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#99 » čtv 20. dub 2023, 13:33

Letec 12 píše:Nechci být vlezlý, ale už měsíc se tu o této spoušti diskutuje.. stačí si přešíst předchozí dvě strany..


je vidět, že jsem tu teď dva týdny nebyl :D a včera mi přistála na FB novinka ze střelnice, že je skladem, tak si sypu popel na hlavu a jdu zpětně pročítat...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#100 » čtv 20. dub 2023, 13:43

Hele v poho :) , jestli se do ní nakonec dáš a budeš šlechtit, tak sem poiš zkušenosti, pokud vybereš jinou tak dobrou ruku.



glockmann17
Příspěvky: 17

Příspěvek#101 » úte 25. dub 2023, 16:44

A co se týká toho přeleštění, máte někdo tip na již Vámi osvědčenou leštící / brusnou pastu ?
Budu vděčen za tipy na něco normal dostupného :idea:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#102 » úte 25. dub 2023, 18:49

Skus na lestenaspust.cz



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#103 » úte 25. dub 2023, 19:25

Já používám obecně Dremelku https://www.dremelcz.cz/dremel-3000-jc (na datartu za 990,-) a ten "textilní" 414 nesmysl.. je tam dokonce na jednom obrázku podobná situace. Jasně ok, není to úplně cenově dostupná varianta, ale já tu mašinku doma využiju na kde co. Někde jsem za dobrej price kupoval tu celou sadu v kufru https://www.dremelcz.cz/dremel-3000-series-ez-wrap-case.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#104 » úte 25. dub 2023, 20:09

Podstatne je v akom stave su plochy ktore treba vylestit. Podla toho clovek zvoli pociatocnu hrubku brusiva. Na znacke nezalezi.



glockmann17
Příspěvky: 17

Příspěvek#105 » úte 25. dub 2023, 21:40

Měl jsem na mysli spíš jakou pastu. Jakou mašinku zase tak důležité není. To dá i dremelka Parkside z Lidlu s filcovým kotoučkem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů