Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#46 » pát 26. srp 2022, 16:41

CzechJoker nemas toho glocka moc zidealizovaneho a to maslo uz ani nevnimas? Protoze pokad vim po najeti na zed nasleduje u kazdeho glocka mirny pohyb jeste vzad kyn dojde na vystrel a to je prave to maslo.

Mas original spust ci nejak upravovanu?

Tady posilam video na jednoho znameho kde je videt ze najede na zed pak ma mirny pohyb vzad (to maslo) a pak az vystrel. Ja,akurat nemam maslo ale druhou zed.
https://www.veed.io/view/f40dde5a-23ef- ... idget=true


Sem zvedav co napise @Dominika



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#47 » pát 26. srp 2022, 22:17

Mas blbe vylesteno. Gen 5 ma nejvic creepovou spoust ze vsech generaci.
Parkrat se mi stalo, ze vse lestene+nelestena stojna bylo nej.
Ale to co vidim u tebe mi spis pripada, ze to nekde zadrhne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#48 » pát 26. srp 2022, 23:07

Honzajan no vylesteno rozhodne blbe nemam.
Nepouzil sem zaden stroj tj pravdeppdobnost dojebania niecoho "0" (nula)
A leskle to mam krasne a k tomu i hezke kluzke.
Vylestil som absolutne vsetko, krom vyhadzovaca.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ale jak,sem zminil vyssie. Tuto dvojitu zed mi dela od novoty. Lestenim se jenom vyrazne zlehcil chod, citelnejsi zed.
Vidim ze mi tu nedokaze nikto pomoct. Snad skusim este zavolat odbornika na spuste @MKabar . Mozna pomuze.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#49 » pát 26. srp 2022, 23:42

Už jen ta poznámka leštil...., ale na blokaci úderníku ses vyprdl. Máš vůbec vyleštěný i přímo ten čep blokace?
A jak je vyleštěná spoušťová páka v místě stojny z fotek taky vidět. Mám pocit, že s leštěním jsi skončil v půlce.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#50 » sob 27. srp 2022, 00:51

Letec 12 píše:Už jen ta poznámka leštil...., ale na blokaci úderníku ses vyprdl. Máš vůbec vyleštěný i přímo ten čep blokace?
A jak je vyleštěná spoušťová páka v místě stojny z fotek taky vidět. Mám pocit, že s leštěním jsi skončil v půlce.

Vsechno je vylestene. A kdys je neco vylestene odrazi se od toho ruzne stiny a odrazy a pak to muze vypadat pri tmavsim odrazu ze to vylestene neni. Jo blolace je take vylestena a i udernik ten vystupek. Len neni videt.
Kurutime se nejak neustale dookola.
To s "dvojitou zdou" jak sem poslal video a vylestenou / nevylestenou spustou nema nic spolecne. Protoze mi to delalalo od novoty. (Hele cita tu nekdo moje prispevky nebo ien se chytate jednoho a pak mi to vracite)? Mam pocit ze to dopadne jak v jinych vlaknach. Ty blokaci ani nevidis ale napises ze sem se na ni vyprdnul... :evil:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#51 » sob 27. srp 2022, 06:55

Tezko rict takle z fotek slozene zbrane. Dulezite plochy nejsou videt- kontaktni plochy se stojnou, okenko padove bezpecnosti domecku spouste, blokace v zaveru. Z fotek bych skoro rekl, ze tahlo v miste blokace moc vylestene neni, kdyz tam vidim na nabehove hrane texturu po vyrobe.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 873

Příspěvek#52 » sob 27. srp 2022, 11:13

Letec 12 píše:Máš vůbec vyleštěný i přímo ten čep blokace?

Ne nadarmo přidává Apex v maximální sadě (Apex Action Enhancement Kits) i nový čep blokace, který je na dotykové ploše opravdu vyleštěný. Ten standardní by zasloužil upnout do soustruhu a dodělat. Jinak si myslím, že bys měl zajít k puškaři a nechat ho to zkontrolovat. Nevím, odkud jsi, ale určitě tady nějaký odkaz na puškaře najdeš. V Brně bych věděl, ale jinde nemám přehled.
Debaty tady o tom, jestli tam máš zeď, máslo nebo sádlo, to nikam nevede.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#53 » sob 27. srp 2022, 11:30

Eagg: Ze tvých poznámek je těžko soudit co myslíš tou první zdí. Může to být spousta věcí , které nejsou na první pohled vidět. Může to být i okamžik, kdy spoušťová páka přijde do kontaktu s blokací zápalníku. Pokud jsou povrchy na obrázcích níže hrubé, bude i spoušť hrubší. (Jak ostatně řekl už i CzechJoker)

Zvýrazněná hrana musí být shora hladká, ty ji máš jako smirek.
20220827_102158.jpg


Dobré je vyleštit i hrany na blokaci zápalníku
20220827_102134.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne sob 27. srp 2022, 11:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 616

Příspěvek#54 » sob 27. srp 2022, 11:31

2 CzechJoker - Jen technická - čep blokace do soustruhu - to ale platí jen pro Gen4 a starší, kde je čep blokace válcový. U Gen5 je to už MIM divnotvar. Tam pomůže 2000 šmirgl a Dremelka s filcovým kotoučkem + leštící pasta a k tomu jistá ruka. Nic pro patlaly, co ani nezabrousí a nevyleští náběhovou hranu blokace zápalníku na táhlu spouště (a pravděpodobně ani ten čep blokace) ale hlavně že hážou silnými slovy, jak mají vyleštěné absolutně všechno...

Takto nějak to mám na svých Glocích já (omluvte to svinstvo, prostě jsem ho právě vytáhl z gaťat a blejsknul ;) ) :
20220827_124428.jpg

20220827_123612.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Héfaistos dne sob 27. srp 2022, 11:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#55 » sob 27. srp 2022, 11:38

Ano, u gen 5 je tvar čepu na obrázku výše (ostré hrany jsem velmi lehce zaoblil). Kulatý čep byl jen v gen1.-4. Leštění není snadná práce a chce to mít nastudováno co a kde.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 873

Příspěvek#56 » sob 27. srp 2022, 15:08

Mám Gen4, o rozdílu vím, ale neuvědomil jsem si to.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#57 » sob 27. srp 2022, 18:00

@Héfaistos take to to opravdu nemam. Skusim to dostat do takoveho stavu jak mas ty.
Vsem dik. S pokorou uznavam ze v stave jakom to mate asi Vy to nemam.
Dnes se do toho pustim a snad to prinese pozadovany vysledek a ja tak usetrim tisice kc za novu spust.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#58 » sob 27. srp 2022, 18:17

Aby toho nebylo malo, Glock ma tendenci malo zvedat blokaci uderniku uz v zakladu. I bez lesteni jsem mel domlacenou hranu uderniku, co zapada do blokace. Lestenim se to jen zhorsi...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#59 » sob 27. srp 2022, 20:06

Tak sem to prelestil jeste jednou a vysledek je lepsi.
Stale ale citim ze to o neco drhne malinko.
Ale uz nemam tam aspon "dvojitou" zed.
Urcite to jeste vemu raz smirglem kdyz to budu cistit, ted uz na to energii nemam.. Ted sem pouzil smirgl 800stovku. A vysledek je znat.

Nebo si kupim dremel. Ten se mozna v buducnosti zide i v domacnosti.

Vysledek
https://www.veed.io/view/3afe9e4d-d510- ... idget=true



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#60 » sob 27. srp 2022, 20:19

Dremel je dobry zpusob jak tu bouchacku po.rat rychleji..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti