Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.


Roman Roman
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pát 17. čer 2022, 15:01

Zdravím všechny členy. Jsem tu nový a mám nový Glock 17 FS Mos gen 5.
Zajímá mě jak je to s odporem spouště nového Glocku a jak se počítá odpor. Při měření zavesnou váhou jsem naměřili kolem 8 kg odporu. Vyměnil jsem pružiny za Ghost lehčí a stojinu jsem dal ghost 3,5 lb. Odpor spouště je stále přes 4 kila a dle mého názoru je to pružinou zápalniku. Při prázdném namáčknutí spouště cítím silný odpor a samotné domáčknutí spouště odpovídá lehčí stojině. Pružina zápalniku je přitom lehčí typu Ghost. Styčné plochy táhla a stojiny jsou vyleštěné. Tak už nechápu jak se jde dostat na odpor pod 2 kila. Může mi někdo zkušenější poradit?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2 » sob 18. čer 2022, 14:37

Muzes hodit fotku, jak to meris? Zbran byla nova od obchodnika nebo od soukromnika kutila?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#3 » sob 18. čer 2022, 16:17

Treba celu sadu. Stojina, bicia pruzina, pruzina blokacie udernika a spustova pruzina. Napriklad od ZEV.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#4 » sob 18. čer 2022, 16:35

To je divný, z výroby by měl mít odpor 2.5 kg. Nebo je to nějaká specnas verze?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#5 » sob 18. čer 2022, 21:06

Gen 5 by měla mít na stojině vyraženou tečku, tedy 2,2 kg.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#6 » sob 18. čer 2022, 21:12

Zvědavý dotaz - jak se tedy počítá odpor - zavěsím váhu a je to, viz první příspěvek?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#7 » sob 18. čer 2022, 21:28

https://youtu.be/sOpfh2aY7ho

Různé typy siloměrů. Závěsná váha v principu může fungovat taky, ale musíš si dát pozor, aby za ní tahala kolmo na spoušť. Jakýkoliv pohyb do strany zkreslí výsledek. Pokud je to váha od čongů, tak taky nemusí měřit přesně.

8 kg na pistoli je podle mě kravina. To bys na prstu poznala naprosto spolehlivě.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#8 » ned 19. čer 2022, 19:18

Uplne novy Gen5 G19 ci G17 s tovarni dot (tecka nahore) stojinou 2.25 miva na digitalnim meraku prumer z 6 mereni a mereno jak nejniz to jde na spousti a pistole ve sveraku kolem 2,3 kg zhruba.
Stojina 2.0 origo tovar minuska (minus nahore znacka) ubira 250 gramu a lesteni vseho (vcetne uderniku a blokace) taky 250 g.
Novy nestrileny ma tedy kolem 1.8 kg po vylesteni a vymene stojiny. G34 Gen5 MOS FS ma 2.0 stojinu z vyroby. Jeste jsou 2,5 a 3,5 stojiny.
ZEV spouste a dily jsou naprosta sracka a odpad. Hlavne ta stojina vytvari totalni blato reset nepouzitelny pomaly jak slimak. Slavne Ghost stojiny taky k nicemu, sice reset jeste pul bidy ale naprosto necitelny bod odpalu a nesmyslne prodlouzena draha spouste. Do tovaru patri tovar 2.0 minuska na pozitivni rychly reset. Menit striker pruzinu 5,5 lbs za lehci obzvlaste pokud nemate nerezovy striker channel liner je taky blbost o reset pruzine nemluve. Misto honby za nizkym odporem ma smysl odstranit overtravell a zkratit tim reset a pripadne odstranit pretravel. Reset zkracuje sroub v domecku origo 33667 a pretravel sroub ve spousti - jazycek Timney na tovarni spoustak je naprosto skvely, mam ho v 19.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#9 » ned 19. čer 2022, 19:20

Oprava - cely ZEV je blato a srajda, ne jen spouste a stojiny :-). Hlavne se lamou kulisy bezne po 1500 ranach a zavery praskaj za par tisic. A ty jejich OZ9 slavne nejsou schopne vystrilet jeden mag bez sekani pri strelbe na reset a vracely se vsechny na reklamace. ZEV je bouda na lidi co nestrili vubec.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#10 » ned 19. čer 2022, 20:43

Otazka znela na odpor spuste u G17 gen.5 nie na recenziu vyrobcu ZEV. Aj tak su ich upgrade dlhodobo nedostupne. Ale celkom slusnu kolekciu dielov pre Glock ma aj Eeman Tech.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 20. čer 2022, 16:44

8kg na spousti je blbost, bud mas zmetek nebo je to chyba mereni. Meris uprostred spuste? To dela hodne. Ja mam toto, levne, rychle, intuitivni:
https://www.strobl.cz/meric-vaha-odporu ... ring_p7662

Na ty elektronicke se vykasli, stoji to moc penez a presnejsi nebudes.

Ja mam na Gen5 asi 500ran a odpor mam 2.0kg bez lesteni. Moc min bych ani nechtel...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#12 » pon 20. čer 2022, 18:01

Blbej dotaz, neměří ten geret náhodou v librách?



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 20. čer 2022, 18:17

Ano, ale ten prepocet na kg neni zas tak obtizny ;) Mam udelanou tabulku, protoze merim casto i kolegum.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#14 » pon 20. čer 2022, 19:06

Myslel jsem to na ten původní post s osmi kily.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#15 » pon 20. čer 2022, 19:22

I tak. 8 lbs = 3,6 kg. To tam mít nemůže ani s "+" stojinou. Podle mě chyba metody měření. Já si třeba nedovedu představit, jak bych to se svojí závěsnou váhou měřil, abych na spoušť působil kolmo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host