Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#16 » pon 20. čer 2022, 19:29

Ona dle infa je tu ještě druhá strana mince, je docela časté že nováček má cca 1 měsíc ZP a ještě toho moc nenastřílel ale první co ho zajímá je jak ladit spoušť. Za poslední 4 roky na bazarhuntingu co jsem si všimla a slyšela od kluků na sřelnici, je prodej několika zbraní které byly neodborně zničeny pilováním a laděním spouště. Navíc zrovna glock má příjemnou spoušť a neznám ve svém okolí nikoho kdy by to měnil či ladil.



hunter240
Příspěvky: 227

Příspěvek#17 » úte 21. čer 2022, 08:33

No dovolím si nesouhlasit, glock z výroby nemá příjemnou spoušť

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#18 » úte 21. čer 2022, 09:04

Dominika píše:...Navíc zrovna glock má příjemnou spoušť a neznám ve svém okolí nikoho kdy by to měnil či ladil.

Glock rozhodně nemá z výroby příjemnou spoušť. Stačí si vystřílet v kuse takových 300 - 400 ran a uvidíš. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by nakonec nešel do nějaké aftermarket varianty spouště, byť by to byla pouhá změna jazýčku.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#19 » úte 21. čer 2022, 11:04

M

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#20 » úte 21. čer 2022, 12:12

Dominika píše:...Za poslední 4 roky na bazarhuntingu co jsem si všimla a slyšela od kluků na sřelnici, je prodej několika zbraní které byly neodborně zničeny pilováním a laděním spouště...

Ještě k tomuto - zrovna na Glocku fakt není co definitivně zkurvit. Pokud už člověk něco opravdu fakt poondí, koupí prostě novou origo spoušť s táhlem + domeček se stojinou (příp. +zápalník) a má zpět novou tovární spoušť. A ani u jiných zbraní si nedovedu dost dobře představit, že "zničím" zbraň nějakým pilováním spoušťáku. Můžu zničit ten spoušťák - tak ho prostě koupím nový a je to. Taky jsem ve svých začátcích pár spoušťáků (na 1911) doprasil, tak se jednoduše koupily nové díly a bylo.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#21 » úte 21. čer 2022, 17:01

Jenže když zmrvíš něco na Glocku, tak to poměrně rychle i v dnešní době koupíš. Když to pokazíš na dejme tomu Sigu, tak čekáš i rok a půl. V tom je výhoda Glocku.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#22 » úte 21. čer 2022, 23:20

Njn, Glock (a 1911) má asi nejlepší sehnatelnost všech náhradních dílů. U Glocka proto že je to Glock a u 1911 to samé. ;) Sig je - co se týče shánění ND - tragédie, to vím. Už jen z toho důvodu žádného nevlastním, protože do zbraní šťourám v míře více jak malé. ;)



hunter240
Příspěvky: 227

Příspěvek#23 » stř 22. čer 2022, 20:11

V dnešní době je už z tohoto důvodu dobré mít glocka



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#24 » stř 22. čer 2022, 20:29

Jakože je mít dobrý mít škodofku, protože na to seženu všechno na každým vrakáči? Úderník na Walthera mi přišel hned. Teda nic proti Glocku.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#25 » čtv 23. čer 2022, 15:57

No obávám se, že porovnávat Glocka s Waltrem a myslet si že je to rozdíl jak mezi Škodou a supersportem je mimo.Dle mě je rozdíl mezi Glockem a ostatními plastaky tak malý že je to jak porovnávat Octavii různých generací, přitom co do projevu je otázka co je ve výsledku lepší...třeba chování při dvojstrelech má na plastaky pořád solidní a strčí do kapsy leckteré novější konstrukce.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#26 » čtv 23. čer 2022, 16:58

Psal jsem to právě proto, že je to stejná kategorie. Ale i stejný přístup k náhradním dílům. Teda skoro, na nedělním blešáku seženu spíš věci na toho Glocka ;)

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#27 » pát 24. čer 2022, 11:04

Héfaistos píše:
Dominika píše:...Navíc zrovna glock má příjemnou spoušť a neznám ve svém okolí nikoho kdy by to měnil či ladil.

Glock rozhodně nemá z výroby příjemnou spoušť. Stačí si vystřílet v kuse takových 300 - 400 ran a uvidíš. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by nakonec nešel do nějaké aftermarket varianty spouště, byť by to byla pouhá změna jazýčku.



Mám vystříleno z G19 X něco přes 3000 ran a nepřijde mi tuhá či nějak divná abych musela ladit. Z G17 mám už přes 10 000 a také ok , myslím že výrobce vyrobil zbraň tak aby spolehlivě fungovala a také proto prošla testy - za mě je spoušť dobrá a sedne a co jsem se v pondělí na střelnici ptala i kluků tak taky by nikdo neměnil ale tohle už je věc každého.
Co se týče citlivosti spouště je tu jeden z Roudnice co s tovární spouští střílí tak rychle že dá do 20 vteřin 17 výstřelů se zásahem gongu - vše je o cviku a umu.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#28 » pát 24. čer 2022, 11:08

Héfaistos píše:
Dominika píše:... Můžu zničit ten spoušťák - tak ho prostě koupím nový a je to. Taky jsem ve svých začátcích pár spoušťáků (na 1911) doprasil, tak se jednoduše koupily nové díly a bylo.


Právě o tom to to je, jsou tací co to dojebou a prodají . Bohužel je to tak a takových je čím dál víc. Já osobně nad rady zkušenějších bych si nikdy nekoupila po nikom zbraň a to z důvodu těhle uprav, protože proč by někdo prodával funkční a dobrou zbraň ? jedině z důvodu že je tam nějaký problém. Samozřejmě jsou i vyjímky ale co slyším po střelnicích od kluků tak slušný prodejce je vyjímka :-)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#29 » pát 24. čer 2022, 12:25

Dominika píše:...proč by někdo prodával funkční a dobrou zbraň ? jedině z důvodu že je tam nějaký problém...

Tvl... :roll: za tu dobu, co se zbraním věnuji, jsem jich protočil desítky (možná by to bylo i přes sto, nepočítám to). Prostě se mi nějaká líbí, tak si ji koupím. A pak po letech zjistím, že už se mi tak nelíbí a leží jen v trezoru (a že jsem mezitím koupil dvě jiné), tak ji prostě prodám, ať dělá radost někomu jinému. A NIKDY jsem neprodával zbraň, že by s ní byl nějaký problém - pokud už jsem na ní dělal nějaké nevratné úpravy, tak jsem to vždy vše řádně uvedl a kupujícího s tím pečlivě seznámil. Nicméně naprostou většinu svých zbraní jsem prodal ve standardním továrním stavu, prostě jen proto, že jsem potřeboval "místo v trezoru" na novou hračku. Takže ta úvaha "proč by někdo prodával funkční a dobrou zbraň" je naprosto chybná.

Nicméně to už jsme OT, takže zpět ke spoušti Glock gen 5. Souhlasím s předřečníky, že 8 kg je naprostý nesmysl, je to blbě změřené. I kopyto, jako je Glock, má v Gen 5 z fabriky max 2,5 kg, většinou spíš 2,25 kg, po zaběhnutí či přeleštění ještě lehounce méně.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#30 » pát 24. čer 2022, 12:31

Dominika
Neviem ci "kluci ze strelnice" je vzorka podla ktorej sa da tvrdit nieco vseobecne. Ja zasa poznam velmi malo strelcov co nieco na Glocku neupravovali. Minimalne na novom G lestili spustak. Bezne si ludia menia stojinu, mieridla, pruziny, jazycky spuste... Ale to je caro Glocku, ze je uplne jednoduche ho dat do povodneho stavu, ked ti tuning nesadne. Tuning z teba strelca nespravi, ale ked si strelec tak ta moze posunut.
A 17 ran za 20 sekund neni ziaden vykon z ktoreho by som odpadol.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: luger9 a 3 hosti