Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#106 » čtv 27. dub 2023, 06:37

Pročetl jsem vlákno a zjistil, že se tu něco podobného řešilo nicméně přidám svou zkušenost. Se svým G45 mám odstříleno cca 2500 ran, nějaké sušení a mám stejný problém jako měl Eagg. Spoušť má jakoby dvě zdi, namáčknu 1. zeď, pak mírné drhnutí a zaseknu se na druhé zdi, to je doprovázeno i mírným cvaknutím (ne slyšitelným ale je to cítit na prstu) pak teprve prolomení. Mám pocit, že se to postupně zhoršuje, spoušť nebyla ideální od začátku (ale je to glock) ale pro první zdi sice následovalo mírné drhnutí ale v podstatě šla plynule promáčknout. Nedbal jsem tedy a střílel s tím, že se to jak jsem většinou slyšel rady používáním zjemní ale je to spíš naopak. Na zahraničních fórech jsem něco našel ale bohužel každému pomohlo něco jiného. Leštit nic nechci, spíš se ptám jestli se s tím také někdo nesetkal a neřešil. Díky

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#107 » pon 5. čer 2023, 08:15

Poněvadž se GPT řeší převážně zde, tak to napíšu tady :-)

Tak jsem také pořídil Glock Performance Trigger na svůj G19X.
Původní spoušť byla něco opravdu otřesného (primární zbraň mám PDP FS 4") opravdu jsem nemohl nic nastřílet prostě obrovsky dlouhá nečitelná cesta spouště a o resetu či zdi prakticky nelze mluvit, což mi dlouhé očekávání a nejasnost průběhu vyvolávalo střelecké chyby. Opravdu jsem byl ze zbraně neuvěřitelně zklamaný... No a právě proto jsem pořídil GPT s očekáváním zlepšení a tak to nakonec i dopadlo. Musím říct, že se opravdu změnilo vše, spoušť je taková jaká má být, čitelná a jasná a po té výměně opravdu došlo k brutálnímu zlepšení přesnosti a soustřelu! Zbraň mne konečně opravdu baví! Teď je to úplně jiná zbraň a uvažuji že se stane moji primární EDC zbraní. Takže za mne investice 2,5tkč je opravdu adekvátní a udělá z toho konečně "ideální" zbraň.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#108 » pon 5. čer 2023, 09:01

Tak to mě přesvědčilo a jdu ji taky objednat. Mám G19 a spoušť je divná, ale nastřílím i tak líp než borci s Shadow 2 :), teď mně vadí ten tvar, kdy pojistka řeže do prstu, je i v tomhle ta spoušť lepší, je pěkně plochá a pojistka zaleze celá do jazýčku?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#109 » pon 5. čer 2023, 14:11

Hele s pojistkou nemám sebemenší problém. A celkově i pozice prstu na spoušti je lepší a příjemnější. Opravdu jsem byl velmi mile překvapen! :-)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#110 » pon 5. čer 2023, 14:28

Podle obrázku to tak vypadá, mně přijde zítra, už se těším.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#111 » pon 5. čer 2023, 16:50

Ja jsem meril odpor spouste vzdycky tak, ze jsem pistol upnul do sveraku a lucikem pres jazycek spouste provlekl provazek, ktery ma na obou koncich smycku. Do tech smycek povesim pradelni raminko a na hak toho raminka zavesim maly cca 2l kyblik. Pak liju z flasky vodu do kybliku, dokud spoust nespusti. Nasledne zvazim dohromady kyblik s vodou, raminkem a provazkem na kuchynske digitalni vaze. Presnost mereni je vice nez dostatecna. Pokud by nekoho zajimalo, proc provazek, raminko, kyblik a ne jen provazek a kyblik, tak proto, aby se provazek nikde nedotykal rukojeti pistole.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#112 » úte 6. čer 2023, 06:05

Já do kyblíku dávám náboje. Manipulace s nimi mi přijde jednodušší a bezpečnější než s vodou. Místo provázku a ramínka tvrdý drát, který rovnou vytvoří hrazdu. Vzhledem k tomu, že spoušť je páka, velmi záleží na tom, aby se vážilo tam, kam si kdo dává střed prstu.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#113 » úte 6. čer 2023, 10:41

Spoušť nainstalována a tohle jsem opravdu, ale opravdu nečekal :) Pro mě naprosto geniální dle mých představ a odsunuji svoji P10c hodně hluboko do kouta v trezoru, kde asi zůstane navždy. Nechci to zakřiknout, ještě bude důležitá střelba samozřejmě, ale za ty peníze je to teď jiná kategorie zbraně.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#114 » úte 6. čer 2023, 11:31

JYbour neser :) mám glocka, kde jsem jen vyměnli stojinu a vyleštil jsem co se dalo a jsem se spouští spokojený, trefuji tak jak chci ale jestli je to fakt takováhle bomba tak to za chvíli budu nutně potřebovat.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#115 » úte 6. čer 2023, 11:37

to fakt chceš... já jsem s tou blbou tovární osolil o víkendu borce s Shadow 2 a TS2, takže jsem si na přesnost neztěžoval, ale tohle je úplně jiná liga, dědci už si s těma speciálama ani neškrnou :lol:

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 58

Příspěvek#116 » úte 6. čer 2023, 12:22

To si takhle jdu počíst něco o spoušti, abych se opět utvrdil v tom, že ta Performance nemá ve výsledku žádný valný efekt a je to spíš parádička pro radost a nakonec si přečtu tohle..
Byl bych rád, aby to tady někdo pořádně "pohejtil" ať mě zase nesvrbí ruka :-D

Svoji tovární spoušť mám na G19G5 rozleštěnou, ale smirkem. Rorzdíl tam je, ale pořád nějak citím, že to není ono.
Na tovární spoušti mi už jazýček nijak nevadí, vytvořil se mi mozol tak jak na kytaře a už to necítím :-D



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#117 » úte 6. čer 2023, 12:30

Není nic jednoduššího než ji koupit, vyzkoušet a příp. kdo má koule, vrátit do 14 dnů, ale o vrácení upřímně pochybuji, nebo prodat s menší ztrátou.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#118 » úte 6. čer 2023, 14:01

Jak už jsem psal, opravdu jsem to nečekal a ten rozdíl je opravdu neskutečný. A opravdu se to projevilo při střelbě a to velmi pozitivně. Za mne super. jen nechápu, proč to tam Glock nemontuje normálně... Ale on je to vše jenom byznys... :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#119 » úte 6. čer 2023, 14:07

Ja som GPT kupil a obratom dal prec. Vratil som sa k povodnej zostave. Domcek, blokator a tiahlo original. Tiahlo a blokaror a hrana udernika vylestene. Pod blokator slabsia pruzinka, bicia pruzina od EET 4lb. Spust od RR Arms, stojina origo Glock 2,5kg. Spust GPT ma divny tvat, je velmi vpredu a ma taky blatovy chod. Ale to je moj osobny nazor. Niekomu to mozno vyhovuje a hlavne je to lacne.
A k tomu "osolovaniu" borcov s Shadow 2 ci TS. Ak by si strielal proti normalnemu strelcovi, tak ta Shadowom alebo TSkom urobi. Tie zbrane su skratka konstrukcne niekde inde ako Glock. Preto majstri sveta v STD a v PRD strielaju TS2 a Shadow2. Ale je mile ze sa v kazdom druhom prispevku potrebujes pochvalit ako rozbijas borcov so Shadowmi a TSkami. :-D



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#120 » úte 6. čer 2023, 15:32

Tak ta tvoje poladěná sestava spouště není zrovna adept na výměnu za GPT to je fakt :) Ale pro uživatele co přejdou z tovární, třeba i poleštěné. A s tím osolováním se kdykoli rád pochlubím a poměřím, protože je to vždy rukama a je vidět, že i s kopytem se dá vyhrávat, pokud není kopyto střelec, tak proč se nepochválit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů