Sig Sauer P365-XMACRO

Glock a spol.


PeterB.B
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » sob 3. zář 2022, 21:36

Sig Sauer nedávno predstavil novinku P365-XMACRO.Podľa dostupných recenzií a článkov to vypadá že Glock 43x má rovnocenného súpera ,poprípade ho prevyšuje.Kompenzátor by mal robiť svoje, streľba je kultivovanejšie a hlavne zásobník na 17.Je jasné že PR a marketing Sig je považovaný za najlepší takže zatiaľ len a len chvála.
https://www.sigsauer.com/p365-xmacro.html
B55C97F8-E173-4860-A590-617EE9821484.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2 » sob 3. zář 2022, 22:09

Já bych jenom poopravil, že toto není soupeř nebo nedejbože reakce na G43x. Naopak původní téměř pět let starý Sig P365 glock dodnes nedohnal (přitom skoro všichni ostatní výrobci už ano) a mezitím ze zoufalství udělal aspoň G43x, což je jenom prodloužený spodek na G43 s jiným zásobníkem. Jenže G43 je prostě mrtvá větev.

K tomu MACRO - mně by se líbil s XL spodkem na 12 ran. Vzhledem k modulární konstrukci určitě brzo budou všechny kombinace. A všimněte si, že konečně hledí zůstává na závěru!!



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3 » ned 4. zář 2022, 08:28

Ale Sig jeste pred macrem delal presne to, co bys rad - spectre comp.
Spis jsem zvedavy, co bude dal, protoze tohle se jmenuje xmacro a pismeno x u sigu znamena kratky zaver, dlouha rucka.
Popravde nechapu, k cemu je tohle dobre. Rucka delky mezi g19 a g17, uz to neni tenke jako p365. Aspon maji ted majitele p365 moznost velkeho zalozniho zasobniku.
Spis mi to prijde, ze Sig pomalu bude kanibalizovat P320 lajnu, protoze p365 ma normalni vysku zaveru a je to pri strelbe proste znat.



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#4 » pát 4. lis 2022, 11:10

nemáte někdo info kdy by tenhle sig mohl být dostupný u nás ?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 4. lis 2022, 19:13

Máme objednány nějaký kousky s tím, že termín předběžně na jaře 2023.



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#6 » pát 4. lis 2022, 20:59

super, víme orientačně jaká bude u nás cenovka?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 4. lis 2022, 21:08

neřekli mi, neřešil jsem. Očekávám kolem 27-30k. Se Sigama je to prostě těžký. Objedná se a neví se kdy ani za kolik a kolik ks. Prostě se čeká. Mě teď dorazí po 18 měsících objednaná pistole pro zákazníka..... :roll:



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#8 » sob 5. lis 2022, 14:20

jasný no, ono bude asi pruser i náhradní díly a příslušenství co? nebo jak to řešíte když mate nejakou reklamaci nebo náhodou se někomu na sigu něco pokazí?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#9 » sob 5. lis 2022, 18:23

objednám přes LIRA (cca půlrok), Brownells (pokud mají), nebo nechám přivézt ze států přes známé (za polovic)

reklamaci jsem řešil jednou a vyřešeno výměnou zbraně českým obchodníkem
náhradní úderník jsem si pro jistotu koupil do zálohy, po pár tisících stále v šuplíku



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » sob 5. lis 2022, 19:54

Sig je prostě problém. Sám sice mám P365, ale každýmu komu to prodávám nebo o tom uvažuje vždy důrazně říkám, že v případě reklamace a problému je to věc těžko řešitelná a zbraň bude mimo provoz měsíce a klidně i rok. Dovozce to moc nezajímá, takže když byla reklamace na P365sas psal jsem co s tím a reakce nula, takže si zákazník sehnal aftermarket z itálie náhradní díly. Můžete se ohánět tím, že dle zákona 30 dnů apod, ale dovozce řekne že chyba uživatele nebo já nevím co, ale že pomůžou zdarma ale bude to trvat déle než 30 dnů. Naštěstí jsem reklamaci řešil jen 2x takže se to dá, ale je to prostě české specifikum na sigy. Nicméně komunita funguje a jsou tu lidi co mají náhradní díly na všechno a všechny typy nebo se holt hledá v zahraničí v rámci eu, nebo známých z usa apod. Takže každého vlastně od koupě odrazuju aby nemohl říct, že kdyby přišel problém, že to jsem neříkal.....



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#11 » sob 5. lis 2022, 20:38

jasný no, a jiné to asi nebude co… podobne nebo i horší to asi bude u FN ze? kamos má fn 509 tactical a jsem zvědavej až něco bude potřebovat co bude dělat… u toho siga aspoň ta komunita jak říkáš



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 6. lis 2022, 20:50

Nebude, řešil jsem loni s dovozcem možnost udělat nějaký SIG days u mě na střelnici protože obecně na moravě sigy jedeme asi nejvíc, ale nebyl vůbec zájem. Jsou to super zbraně, mám je rád a dal bych jim i větší prostor na eshopu i prodejně a udělal popiky komplet v češtině a jel i merch, ale k čemu když není snaha nahoře. Navíc se jich vozí tak málo, že se to stejně vždycky rozebere tak, že není třeba dělat reklamu. Začarovaný kruh a bohužel úděl všech těch kdo mají rádi sig.



lastnameke
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » úte 7. bře 2023, 00:03

sokar píše:Máme objednány nějaký kousky s tím, že termín předběžně na jaře 2023.

Nějaké novinky ohledně termínu? Stále Q1 2023? Co cenovka?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 7. bře 2023, 06:37

Došli nám nějaké P365, P365 SAS a P365 XL spectre. MAcro tam nebylo a nemáme ani avízo. A cena je na tom úplně stejně. Dozvíme se ji pár dnů před tím, než si pro ni můžeme jet a někdy až v momentně kdy je přebíráme.... :roll:



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#15 » ned 3. zář 2023, 10:11

Zdravím od roku 01/2019 mám Sig P365. Udělal jsem si radost a koupil ještě Sig P365 X-Macro Comp, vyčistil aplikoval Gunshield CLP a hurá na to.

K Sig P365 Comp:
- Zbraň je skutečně ještě příjemně malá a lehká na nošení (váha se zásobníkem 611 g), ale zároveň se už příjemně drží.
- Stejně jako tomu bylo s 10. nábojem u Sig P365, zde je to samé se 17. nábojem - myšleno, že je obtížné ho dostat do zásobníku.
- Oproti malé P365 vám bobří ocas dovolí vyšší úchop. Grip je širší a máte 3 vyměnitelné zadní gripy, já dal L.
- Picatinny rail - hurá!

Ke kompenzátoru:
Výhody -
- subjektivně opravdu vnímám pozitivní rozdíl, za mě funguje, i když na hlavni by byl efekt lepší, zde však nehrozí problémy se spolehlivostí a komplikace s rozborkou
Nevýhody -
- hned jsem pocítil hluk, s MSA Sordin jsem po 5 ranách dával pod sluchátka ještě špunty
- 50 FPS dolů na úsťovce (o 0,6" kratší hlaveň, než by mohla vzhledem k závěru být)

Spolehlivost:
SB 115 FMJ, SB 124 FMJ, SB 115 JHP - bez závad
SB 100 SP - po vložení zásobníku (ne plného) do zbraně a vypuštění závěru se zasekne a nepodá (zkoušeno opakovaně), nicméně při střelbě podává
124 gr FMJ; 4,9 gr BA9, OAL 29 mm, 1/2 crimp (slabé přebíjenky) - bez závad

R.I.P. Glock 43X, až na tu cenu teda. Ale uvidím za rok.

Dále pro info:
Zbraň má již z výroby Shield RMSc výřez na závěru (není tedy nutná destička, má-li kolimátor RMSc footprint). Proto jsem koupil kolimátor Holosun EPS Carry (má RMSc footprint). Ke kolimátoru se dávají 3 druhy šroubků, jen ty jedny (M3*0,5*?) se dají použít. Ty mají ale krček, který narazí do vyvýšeného hrdla se závity na zbrani a nejdou tedy zašroubovat dost nízko a kolimátor se viklá. Ke kolimátoru je destička, ta jde použít a pak jdou šroubky zašroubovat a kolimátor drží. Kolimátor je pak ale výš a již nevidíte na mířidla. Bez destičky je kolimátor níž a kousíček mířidel vidíte, zde je však nutné koupit šroubky M3*0,5*10mm (nějaké tvrzené).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kalin a 34 hostů