Springfield Armory Echelon

Glock a spol.


Střelec
Příspěvky: 1685

Příspěvek#61 » ned 31. bře 2024, 17:58

Při střelbě se to chová podobně jako Glock, závěr je cca podobně vysoko, spoušť je čitelnější, zkoušel jsem s kolimátorem, na 25m se dalo udržet na mezinárodním pistoláku v černém při první střelbě. Na mířenku to není, prostě služebák. Zkušenost se zbraní od kolegy ze střeleckého klubu,verze se závitem, kolimátor od Shieldu. Mě to sedí asi víc než glock, ale není to můj šálek kávy



Otik Platenik
Příspěvky: 88

Příspěvek#62 » pon 22. dub 2024, 19:13

Měl jsem dnes v ruce, vizuálně je hodně podobný glocku, řekl bych jako glock po faceliftu.

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 37

Příspěvek#63 » stř 24. dub 2024, 09:34

A jaké jsou dojmy? Přiznám se, že o ní víc než vážně uvažuji a je v úzkém výběru mezi třemi kousky. V pátek si ji chci jet vyzkoušet



crow75
Příspěvky: 4

Příspěvek#64 » stř 24. dub 2024, 17:17

Vystříleno 200 ran a pro mě jako pro leváka optimální zbraň. Glock je tady v plasťácích etalon. Ale usnul a dost firem jej minimálně dohnalo. Echelon jej nechal daleko za sebou... Problém zatím jen se sehnáním pouzdra.

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 37

Příspěvek#65 » stř 24. dub 2024, 20:15

Pouzdro není problém - na běžné nošení ani na závodění. Falco už umí vše, u RH jsem se nedíval. Ale Ghost už umí taky. Musím říci, že to asi risknu a pořídím. Plusy převyšují nad riziky.



DavidP
Příspěvky: 2

Příspěvek#66 » stř 29. kvě 2024, 08:48

Ahoj, nějaké nové poznatky z praxe, popřípadně dá se to už někde půjčit? Ideálně Brno?

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 58

Příspěvek#67 » stř 29. kvě 2024, 12:55

Já jsem pořídil, ale zatím čekám na průkazku, takže naostro až příští týden. Co mě potěšilo byla cena, bral jsem přímo v KOZAPu za pěkných 17 200,-. Srovnávám s G45, který jsem střílel poslední rok a půl a musím říct, že na první osahání je to hodně dobré.
Zpracování je srovnatelné s ostatníma značkama, žádné nedostatky jsem nenašel. Členění závěru a drážky super, ovládání naprosto pohodlné a jisté, grip a textura taky lepší (jemná ale dostatečně agresivní). Hřbety mají opravdu trochu vůli, ale nic co by vadilo, spíš esteticky by mohla někomu vadit škvírka ale na funkci to nemá vliv. Ovládací prvky v pohodě, i ten malý záchyt závěru se ovládá dobře (vypouštení), horší je to když chci vystavit závěr dozadu tam to lehce palcem jako u Glocka nejde, musím přechytnout. Spoušť je řekl bych z těch lepších, trochu těžší než jsem čekal, ale zato dobře čitelná a s krátkým chodem. Reset není tak silný (netlačí tolik prst zpátky dopředu), ale zase jste hned na zdi na nemá žádný propad. Kdybych to měl nějak zařadit, tak horší než Walther, ale lepší něž třeba P10.
V balení už není jak jsem viděl v některých videích druhá botka na +3 (asi aby to zase lidi blbě nenamontovali a nevysypali se jim), ale mohlo to být jenom ve verzi US. Taky mě soudruzi z Chorvatska omylem do balení dali dva stejné hřbety, takže nemám ten největší ale zase dva nejmenší...střední mě sedí tak to asi přežiju. :D
Kdyby někdo toužil vyzkoušet tak Otrokovice bez problému, Brno spíš nárazově (DonShot) dopoledne plánuju ještě tak dvakrát do prázdnin.
Nějaké první dojmy dám a pak až pořádně otestuju určitě doplním 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti