Springfield Armory Echelon

Glock a spol.


BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » čtv 13. črc 2023, 18:09

Novinka od Springfieldu, resp. HS produkt :arrow: https://youtu.be/c7emnb_HEEQ



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#2 » čtv 13. črc 2023, 18:12

Konečně vypustili pitomou dlaňovou pojistku.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#3 » čtv 13. črc 2023, 18:22

Má to spoustu vychytávek a jestli se jim ta pistole povedla odladit na první dobrou a měl bych soudit podle počátečního dojmu, tak za mě topka....něco jako Glock na steroidech. Přijde mi, že tady někdo přemejšlel a pokoumal. Ostatní ukáže až čas.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#4 » čtv 13. črc 2023, 18:23

Proč? Mě to připadá u zbraně čistě na sebeobranu jako užitečná věc. Ptám se, protože jsem laik, žádná ironie.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#5 » čtv 13. črc 2023, 18:34

Springfield ofiko web produktu
https://www.springfield-armory.com/eche ... -handguns/

HS ofiko web produktu
Zatím není.

Ofiko foto základní verze
Obrázek

Technické údaje Springfield Echelon
Caliber
9mm
Color
Black
Barrel
4.5" Hammer Forged Steel, Melonite® Finish, 1:10
Slide
Billet Machined, Melonite® Finish, Optics Ready
Frame
Black Polymer
Sights
Tritium / Luminescent Front, Tactical Rack U-Dot™ Rear
Recoil System
Captive
Grip Width
1.2"
Magazines
(1) 17-Round, (1) 20-Round
Weight
23.9 oz w/ Flush Mag, 24.3 oz w/ Extended Mag
Length
8"
Height
5.5" w/ Flush Mag, 6.5" w/ Extended Mag



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#6 » pát 14. črc 2023, 10:45

JirkaCV píše:


Jestli se jedná o dotaz k dlaňovce, tak je to dnes dávno překonáno, smysl to mělo tak u zbraní ze začátku minulého století s nedokonalou pádovou bezpečností. Dnes to plní jen funkci zbytečného prvku komplikujícího spoušťák a otvoru, kterým hrozí proniknutí nečistot.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#7 » sob 15. črc 2023, 10:10

Nesouhlasím. Dlanovka je fajn. Funkční, funguje sama ani o ní nevím. Když se pistol nedrží aspoň trochu jak se má, nedojde k výstřelu. ( např při rvačce)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#8 » sob 15. črc 2023, 13:09

A naopak. Můžeš střílet slabou rukou, zraněný nebo v nestandardní pozici a dlaňovka bude problém. Imho není náhoda, že ze služebních zbraní zmizela už dávno.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#9 » sob 15. črc 2023, 19:13

Dlaňovka u XDM nebo HS už samozřejmě není dlaňovka z Coltu 1903 :-) Pokud někdo kvůli zranění nestiskne tuhle dlaňovku, tak už ale ani nevystřelí protože nestiskne spoušť.

Je to spíš o vkusu a o pocitu.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#10 » ned 16. črc 2023, 19:27

Potvrzuju co pise Petzold, ty dlanovky jsou u SA jen velmi slabe napruzene, to zmackne kdokoliv ma silu udrzet zbran. Mam XD-9 Tactical, pri treningu jsem ho valel v blate i suchem pisku a nepozoroval jsem vnikani necistot kolem dlanove pojistky. Jsou tam velmi male vule. A redundance se u pojistek muze i hodit, neni to jen na skodu.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#11 » pon 17. črc 2023, 11:05

Když jsou dlaňovky tak fajn, tak proč je to už druhý model HS/Springfield, kde od toho upustili? K čemu je vlastně ta pojistka dobrá? K tomu, aby to nevystřelilo, když mačkám spoušť, ale nedržím pořádně zbraň? Spoušť snad mačkám, až když chci střílet. :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#12 » pon 17. črc 2023, 19:38

Echelon ji nemá, protože má trošku jinou konstrukci rámu pro hlubší úchop a hlavně jinou konstrukci spoušťového mechanismu na bázi modulárního kontejneru, podobně jako Sig P320 a 365. Má to svoje výhody, zejména pro hromadně vyzbrojované bezpečnostní složky.

Dlaňovka byla prostě jen další pojistný prvek. Kdo v ní vidí komplikaci, zcela svobodně může využít možnosti si takou pistoli nepořídit.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#13 » stř 19. črc 2023, 18:22

Příjde mi to jako kdyby někdo vzal něco z glocku 17 ze sigu p320 a z waltheru pdp a udelal neco paradniho. Neskutecne se mi libi a doufam ze bude dostupna u nas. V proarms tvridli ze by koncem leta mohla byt skladem. Ve statech je cena 600$ tady by to pry mohlo byt cca 25 tisic



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#14 » stř 19. črc 2023, 18:27

Tak ono u nás má zastoupení přímo HS za trošku lepší ceny než reinport z USA. Jen se to sem dostává se zpožděním, asi než vždy nasytí US trh, na druhou stranu by to třeba mohlo mít do té doby vychytané dětské nemoci.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#15 » čtv 20. črc 2023, 08:07

papel píše:Příjde mi to jako kdyby někdo vzal něco z glocku 17 ze sigu p320 a z waltheru pdp a udelal neco paradniho. Neskutecne se mi libi a doufam ze bude dostupna u nas. V proarms tvridli ze by koncem leta mohla byt skladem. Ve statech je cena 600$ tady by to pry mohlo byt cca 25 tisic



A těch 25 tis. by měl stát přímo Springfield nebo bráška od HS?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Aritma a 1 host