Walther PPQ

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1126 » pon 28. zář 2020, 06:38

Je to casta vec. Palec slabe ruky je vysoko a pribrzdi zaver, kterej o milimetr dva nedovre. Udernik pak “nedosahne”. Nekdy je na zapalce otlak, nekdy nic.

A nebo holt jedna SB spatna. Nic nemoznyho.



caddovski
Příspěvky: 5

Příspěvek#1127 » pon 28. zář 2020, 06:50

Blacky píše:Je to casta vec. Palec slabe ruky je vysoko a pribrzdi zaver, kterej o milimetr dva nedovre. Udernik pak “nedosahne”. Nekdy je na zapalce otlak, nekdy nic.

A nebo holt jedna SB spatna. Nic nemoznyho.

Aha. Tak to mě vůbec nenapadlo. Na to se priste zaměřím. Děkuj, jsem klidnejsi :)



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1128 » čtv 1. říj 2020, 17:09

Je to hodně o úchopu. M2 mám cca týden, vystříleno přibližně 300 ks Alsa pro, pár sb a několikrát se mi stalo, že se po posledním zavřel závěr, když měl zůstat vzadu. Bylo to tím, že sem palcem silnější, pravý ruky tlačil na páčku záchytu závěru a podržel ji, když se měla zvednout a závěr zachytit. Věnoval sem pak větší pozornost poskládání palců při střelbě obouruč a je to ok.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1129 » sob 31. říj 2020, 19:31

R.I.P Sean Connery aka James Bond nej propagátor Walthera :)



Venca888
Příspěvky: 29

Příspěvek#1130 » ned 1. lis 2020, 00:44

jojo... dal jsem si na něj panáka... :-)



helweth
Příspěvky: 12

Příspěvek#1131 » pon 2. lis 2020, 21:35

Pánové - majitelé PPQ M2 se zkušenostmi - mám dotaz: mám vystříleno cca 3000, poslední dobou se mi zdá, že spouš dost "drhne" - tedy nikdy to nebylo úplně stoprocentní, vždy jsem se snažil pečlivě čistit a mazat (Gun Nanoprotech), ale zdá se mi, že je to poslední dobou horší. Nemám odvahu na nějakou složitější demontáž. Co vy na to, taky máte tuhle zkušenost? Jak se to dá spravit?



Venca888
Příspěvky: 29

Příspěvek#1132 » úte 3. lis 2020, 08:09

Drhne nebo vrze? Mne to ze zacatku slo dobre, ale po par vystrelech zacala spoust vrzat, coz je, jak jsem se docetl, klasickej neduh PPQ. Kdyz jsem ji cistil, prostriknul jsem Balistolem az ke spousti a jazyckovy pojistce. Sice z toho pak trochu vytekal, coz jsem otrel, ale bylo po vrzani a zatim (dalsich cca 700 vystrelu+spousty suseni) se to nevratilo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1133 » úte 3. lis 2020, 08:10

hmm nemám origo spoust tak nevím. Ale kazdopadne ji pri cisteni taky prostrikavám balistolem.



helweth
Příspěvky: 12

Příspěvek#1134 » úte 3. lis 2020, 20:40

O vrzání spouští u PPQ jsem už taky četl, tohle je ale opravdu spíš drhnutí, než jen vrzání. Jako bych šel přes nějaký odpor. A abych to ještě upřesnil: zjistil jsem, že když sundám závěr, jde spoušť hladce. Takže to nebude přímo ve spoušti, ale spíš dál, v tom táhlu spouště, tam jako kdyby něco dřelo. Co vy na to?



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1135 » úte 3. lis 2020, 21:44

Přesně takhle to mám taky, v druhé části dráhy spouště chod není úplně hladký, mírně dře, při základní rozborce to jde jedním tahem čistě.
Třeba to spraví pár tisícovek výstřelů a kdyby ne, tahle spoušť je tak jako tak skvělá.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1136 » stř 4. lis 2020, 07:47

Mnoo a jak cistis zaver? Pri spousteni mechanismus musi "nadzvednout" blokaci uderniku. To pokud je zasrany, by mohlo drhnout. https://www.youtube.com/watch?v=rlk3_y5cekg cca 13 sekunda je to videt.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1137 » stř 4. lis 2020, 21:10

chce to čistit a mazat i blokaci úderníku zadrhává to svým způsobem o ní, kdysi sem jí na zkoušku vyndal jestli to je tim a bylo po zadrhávání. takže sem jí zase vrátil zpátky ale věděl na co se zaměřit



helweth
Příspěvky: 12

Příspěvek#1138 » stř 4. lis 2020, 21:16

Díky, to videjko je super, nádherně je tam vidět, jak to funguje. Já jsem měl pořád ocit, že snad drhne jeden z těch dvou výstupků (nebo oba) na táhlu spouště o stěnu závěru (je tam vybrání). Mazání v tom místě ale moc nepomáhalo. Ten tip s blokací úderníku vypadá dobře, má to logiku - nastříkal jsem tam olej a pořádně prochodil, aby se olej dostal do třecích ploch. Zatím to vypadá nadějně, není to ještě "hundrt", ale dost se to zlepšilo. Fakt je, že teď asi 3 měsíce jsem moc nestřílel a nečistil, měl jsem pravou ruku v gipsu a jednoruč levačkou se dělá rozborka dost blbě ... :-)



helweth
Příspěvky: 12

Příspěvek#1139 » stř 4. lis 2020, 21:19

to notobi: ano, vypadá to, že je to tak, už jsem uvažoval o rozebrání závěru, zatím k tomu nenacházím odvahu. Uvidím, co udělá pečlivé čištění a promazávání té blokace úderníku.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1140 » čtv 5. lis 2020, 08:10

Ale bacha pri rozebirání. Pruzinky rady skacou :) Já takhle strávil asik 1/4 hodky :)

Musís vyndat celo zaveru, udernik - jehlu a pak vyndat tu blokaci. Je to mrnavej kousel zeleza a od nim pruzinka. A bacha jde nandat i obracene, resp strcit do te drazky, ale pak nejde zatlacit, aby sedel. Taky sem stim zapasil i kdyz mi to ukazoval O. Dušek. :)

A at nemas olej v tom kanalku, kde jezdi udernik. Mohlo by ho to brzdit. Jen vycistit a otrit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů