Walther PPQ

Glock a spol.


Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#1156 » čtv 24. pro 2020, 14:56

Paráda, děkuji moc. Ma je v nabídce. Pokusím se to sem nějak dostat.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1157 » pon 24. led 2022, 20:38

Ahoj, zajímá mě, jestli se dá rána jistoty obejít, aby úderník nešel naprázdno natvrdo? Rána jistoty je bez debat, dotaz jen ze zvědavosti



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1158 » pon 24. led 2022, 20:53

Jak kdy.
Když pokládám zbraň na stůl po poslední ráně a závěr zůstane na záchytu, všichni vidí, že je bezpečno.
Když odkládám zbraň do pouzdra nebo do trezoru, jinak, než cvaknutím to prostě neumím. Stejně tak po kontrole, když jí z trezoru beru (nebo od někoho).
Jasně proběhla tu ohnivá debata o zlomeným úderníku. Chápu. Ale těch pár stovek za opravu za vyloučení rizika stojí.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1159 » pon 24. led 2022, 20:57

Jak píšu, rána jistoty je BEZ DEBAT, jen zvídavý dotaz a vůbec to nebyla reakce na nějakou ohnivou debatu, peníze za udernik neřeším, věřím, že vydrží dlouho.
Rozhodopádně díky za reakci



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1160 » úte 25. led 2022, 09:08

ladi777 & JirkaCV: Rána jistoty, byť se tak blbě jmenuje, neslouží k tomu, aby si člověk vystřelil (náboj, který zapomněl v nábojové komoře), ale aby vybil bicí mechanismus zbraně. Proč je při tom potřeba maximální opatrnosti je to, že by mohl vystřelit, kdyby tam ten náboj nechal.

Z toho plyne, že pokud to zbraň umožňuje (např. zbraně s kohoutem), může bicí mechanismus vybít vypuštěním kohoutu, nebo pokud má speciální funkci vypuštění, může použít tuto. Nejde o ránu, ale o vybití.

Z toho také plyne, že pokud zbraň jinou možnost nemá, což je většina zbraní s přímoběžným úderníkem (strike-fired), tak mu nezbude než "vystřelit". V tom případě to je ale konstrukční vlastnost dané zbraně a nemá smysl se zabývat tím, jestli se to dá nějak obejít.

Mít zbraň (vybitou náboji) s vystaveným závěrem a s vybitím bicím mechanismem jsou dva různé koncové bezpečné stavy, které se ale navzájem vylučují (nelze mít oboje současně).



gudernatsch
Příspěvky: 7

Příspěvek#1161 » pon 31. led 2022, 16:32

Ahoj, dovolím se místňáků zeptat na stejnou otázku jako fóra pro PDP. Chci si koupit svojí první pistoli a po střelbě z vícero druhů jsem zúžil výběr na Walther PDP a PPQ. Chci ji na skryté nošení bez vychytávek (optiky...), líbí se mi víc PDP ale PPQ je levnější a líp se mi tahá závěr. :)
Tož poznatky amatéra. Co byste si na mém místě koupili vy?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1162 » pon 31. led 2022, 17:53

To je fakt jedno. Odvedou praci oba. Vem z ceho mas lepsi pocit.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1163 » pon 31. led 2022, 19:42

PPQ je moc pěkná, spolehlivá pistole, moc pěkně se drží, a akční střelba mi s ní jde lépe než mířenka, což je pro nošení lepší než opak.
Když ale napíšu, že bych si dnes vybral jinou pistoli, která tehdy nebyla na trhu, budu OT? :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#1164 » pon 31. led 2022, 20:04

Tahle zbytečná otázka mohla viset skutečně jen v jednom vlákně. Řešíte to všichni dokolečka, všichni chcete aby vám někdo posvětil jako první zbraň na nošení takovou, která se obecně vzato k nošení moc nehodí, tyto zrovna kvůli velikosti. Kupte si všichni Géčko, naučte se střílet, zkuste si nosit a pak už se budete umět rozhodnout sami co chcete, bez nutnosti asistenta.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1165 » pon 31. led 2022, 20:16

První zbraň si člověk kupuje pocitově. Já si koupil právě PPQ. Nehledejte v tom racionální důvod. G je prostě krabice a nejsem stádní typ. Jsem patriot, ale nechci kohout a P10 mě nějak nepřesvědčila (ostrý grip, blabla). Ten Walther mě nějak oslovil provedením a i cenou.
V čem není vhodná na nošení? Já jí schovám dobře.
Samozřejmě netahám rozumy ze zkušenějších, aby mě přesvědčili, že jsem udělal správně. Na to doufám přijdu sám časem. A třeba pak změním značku.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1166 » pon 31. led 2022, 20:49

Je to přesně tak, já jsem PPQ uviděl v časopisu a prostě jsem ji CHTĚL(!), byl to nákup srdcem a nezklamal. Jsem s ní maximálně spokojený, ale na nošení ani náhodou, je prostě velká. Na nošení mám Walther PPS M2, nyní pokukuji na běžné nošení po malém revolveru...
PPQ je na střelnici radost, PPQ je na nošení obtížnost.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1167 » pon 31. led 2022, 21:02

Ano, k těm zamilovaným na první pohled se hlásím taky :-)
A důvod proč mám PPQ M2 a ne PPS M2 byl ten, že nesnesu na posledních prstech byť jen minimálně se viklající se zásobník - takže neprošly G42, G43 ani ta PPS M2). Dvouřadé Glocky nesnesu v ruce, být ale tou dobou G43X, asi bych měl ji.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1168 » pon 31. led 2022, 22:25

Rumburak18: co by sis pořídil dnes?

Edit: už to vidím, tu jsem měl a prodal, protože nenosím stále, PPQ zůstala



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#1169 » pon 31. led 2022, 23:46

JirkaCV píše:První zbraň si člověk kupuje pocitově. Já si koupil právě PPQ. Nehledejte v tom racionální důvod. G je prostě krabice a nejsem stádní typ. Jsem patriot, ale nechci kohout a P10 mě nějak nepřesvědčila (ostrý grip, blabla). Ten Walther mě nějak oslovil provedením a i cenou.
V čem není vhodná na nošení? Já jí schovám dobře.
Samozřejmě netahám rozumy ze zkušenějších, aby mě přesvědčili, že jsem udělal správně. Na to doufám přijdu sám časem. A třeba pak změním značku.

Nic proti Waltheru, měl jsem P99 jako první zbraň a moc se mi líbila. Jenže na nošení to byl macek a kopalo to víc než jiné. Tak jsem vzal G19 a střílel co to šlo. A zkoušel mezitím další a další, až jsem zaparkoval u MP9. A na nošení pořídil mezitím PPS, pak Shielda a nakonec Hellcat. A PPQ beru jako moc hezkou zbraň se super spouští z krabice. Prostě to chtělo tisíce nábojů, abych zjistil, co mi vyhovuje. Lepší jak čekat na tisíce odpovědí na otázky, na které znám stejně "správnou" odpověď. Je to jako si nechávat doporučit příchuť zmrzliny, kterou si chci koupit.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#1170 » stř 2. úno 2022, 22:46

gudernatsch: už si něco pořídil?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů