Rána jistoty/Jediná možnost vypuštění uderníku - GLOCK

Glock a spol.


Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » sob 1. pro 2012, 20:51

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat, jak se to s ránou jistoty u pistolí GLOCK. Četl jsem téma: Škodí "rána jistoty" zbrani? Nikde jsem však nenašel nic konkrétního o pistoli GLOCK. Vím, že jedinou možností, jak vypustit přednatažený úderník, je stisknout spoušť. Jeden můj známý má pistoli G19. Tvrdí však, že bezdůvodným natažením, a následným vypuštěním úderníku se zbraň dost (s prominutím :mrgreen: ) s*re. Říká, že to je jedna z mála věcí, která mu u pistole GLOCK vadí. Vždy když mi půjčí zbraň do ruky, říká abych nenatahoval závěr. (dost ho naštve, když to udělám :) ) A proto bych se chtěl zeptat, jak to vidíte Vy. Zbraň přece musí být stavěná na to, když občas stisknu spoušť bez náboje v komoře. Je to přece, jak už jsem říkal, jediná možnost jak vypustit úderník, tak proč by se tím měla zbraň .... kazit :lol: ....???

Dík za všechny odpovědi a názory.



Carloss
Příspěvky: 2983

Příspěvek#2 » sob 1. pro 2012, 21:21

"Vypuštění" u glocka je v podstatě nesmysl. Buď je komora prázdná a "vypuštění" se rovná ráně jistoty. A nevidím v tom problém. Nebo je náboj v komoře a mít "vypuštěno" je nesmysl, bo není jiný způsob natažení, než závěrem, tedy vyhodit náboj z komory. O pojistkách snad řeknou víc pak kluci. Jinak na Géčka je celý forum... ;-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#3 » sob 1. pro 2012, 21:30

Už o tom tady jedno vlákno někde je, takže jen stručně. Rána jistoty je jediné spravené dokončení vybití. Respektive poslední úkon po vyjmutí zásobníku, kontrole komory a vypuštění závěru. Úderníky u moderních zbraní jsou konstruovány tak aby jim rána jistoty neuškodila. Konkrétně u pistole GLOCK bych se prasklého úderníku bál ze všech zbraní nejméně.
Takže odpověď číslo jedna: ano u pistole GLOCK nelze vypustit úderník jinak než spuštěním.
Odpověď číslo dva: úderníku to neškodí.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#4 » sob 1. pro 2012, 22:28

U glocků asi není co řešit, ale jak to je třeba u SKS 45? Tam je taky jediný možný vypuštění úderníku ránou jistoty (nebo se pletu?). Může u týhle zbraně rána jistoty poškodit úderník?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » sob 1. pro 2012, 23:54


Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#6 » sob 7. zář 2013, 20:50

Albert píše:Odpověď číslo dva: úderníku to neškodí.


Skodi :-) Ale mene, nez strelba.

Jestli vydrzi udernik Glocka v prumeru kolem 30-40.000 vystrelu, pak vydrzi 100.000 vypusteni naprazdno...
Takze ano, pokud bych kazdy den vypustil 100x, tak mozna za 3 roky se to projevi...
Jinymi slovy - je to totalne licha obava.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti