CZ P-09

Glock a spol.
Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#436 » pát 15. črc 2022, 10:21

Dalších 500 ran najeto na P-09. Nevím, zdá se mi, že poškození levého vodítka závěru je asi +/- stejné, a možná bych se s ním uměl smířit... Ale nelíbí se mi omlácený vyhazovač, to tam myslím posledně nebylo. Podle mě mu stačí málo; vzít kleště a o pár desetin mm ho naklonit víc doprava. Sraní s reklamacemi je jedna z mých nejméně oblíbených činností, navíc v případě pistolí je spojena s ještě méně oblíbeným běháním na úřady, ale tady už opravdu váhám, zda ji fakt odnést zpátky. Jestli pro pár desetin mm tohle sraní absolvovat. A zda bude výsledkem druhá pistole, se kterou si dám přihlašovací kolečko na PČR, vyplýtvám si zase den dovolené, a ona mi udělá znova to samé? Na to, že jsem z ní nevystřelil ani tisíc nábojů, jsem docela votrávenej. Střílím z ní hrozně rád, je to lahoda, líbí se mi... ale z mojí P10-C jsem vystřelil 4 tisíce a takhle nevypadá.
Jsem schopen lecos kousnout, ale radši se zeptám tady zkušenějších, jestli to jsou maličkosti, nebo vážné závady? Že budou moje kvéry ošoupané, s tím počítám, hodlám střílet a ne si je fotit na fejsbuk. Ale jsem stále začátečník, který má papíry půl roku, a netroufám si říct, co je vážná vada a co prkotina.
20220713_173515.jpg

20220713_173435.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#437 » pát 15. črc 2022, 11:45

Já bych řekl, že to moc řešíš. Ta zbraň nebude vypadat jako nová navždy a holt se to na nejvíc namahaných místech projeví nejdřív. Přikládám dvě fotky mé p09, která má nastříleno cca 12 tisíc ran. Místa, o kterých píšeš jsou sice obroušená, ale takhle vypadají už od nějakých 2-3 tisíc a dál se to nezhoršuje. Lehce oleštěné jsou i kolejnice závěru atd. Za celou dobu, co jí mám jsem jednou řešil prasklou pružinu spouště (mám s ní ale nasušeno opravdu hodně, těžko říct kolik). Preventivně měním kolík zápalníku (tak jednou za 3k ran), ale od té doby, co suším s kusem gumy pod kohoutem na je na tom kolíku vždycky jen takový lehký otěr, žádné poškození. Kromě těhle dvou věcí jsem nikdy neřešil žádnou závadu, pistole střílí přesně a vůbec je to jedna radost :-D

IMG_20220715_122313.jpg
IMG_20220715_122352.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#438 » pát 15. črc 2022, 14:22

Je to z Brodu. K radosti by mělo stačit, že to střílí. Dopředu.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#439 » pát 15. črc 2022, 21:07

Hlap: Ten vyhazovac bych radeji neohybal. Mohl by ti prasknout. A to by se uz reklamace 100% zamitnula, protoze by slo videt, ze jsi to mackal klestema.
Navic si myslim, ze ten vyhazovac by me osobne az tak netrapil, teda prozatim ;)
Neni to uplne do hloubky, ale rozhodne to takhle neni dobre.
Jestli se nepletu, tak v minulosti to par lidem prasklo a bylo dostrilene raz dva.

Ta kolejnice je ale hnus, takhle ozvykany voditko. Uz bych uz dal necekal. Dokud mas zbran v zaruce, tak bych to uz resil. A samosebou, bych to nafouknul, jak jsi zklamany a smutny :roll: :mrgreen:

edit: Zbran ti urcite menit za novou nebudou. Ale ten kontejner urcite daji novy a ten vyhazovac kdo vi ?

ossan81: Ten vyhazovac mas teda huste obrouseny :shock: Slo by hodit foto, jako by z pohledu strelce. Jak do hloubky je to obrousene. Takhle to vypada, ze to kazdou chvilku upadne :twisted:



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#440 » pát 15. črc 2022, 21:43

Já myslím, že žádná tragédie. Jestliže i s tím nástřelem vypadá pořád takhle, tak tipuju, že dřív odejde asi něco jinýho, než vyhazovač.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#441 » sob 16. črc 2022, 09:27

Tak to neni takova tragedie, jak z boku vypadala. To bych se taky nebal.
Mozna by to misto neskodilo obcas malinko potrit olejem, aby to lepe klouzalo. Ale tady si to ocividne uz svoji cestu udelalo ;)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#442 » ned 17. črc 2022, 19:27

HLAP> to je u P09 normalni zabeh. Prikladam foto me P09 r.v. 2016, najeto asi 6500 ran. Od asi dvou tisic zustavaji stopy opotrebeni zhruba stejne. Krome toho vyhazovace (coz nema vliv na funkci) jde imho o celkove jednu z velmi malo se opotrebovavajicich zbrani.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



TURPIA
Příspěvky: 7

Příspěvek#443 » pon 3. říj 2022, 09:04

Hlap: u své p 09 pozoruji to samé, ale jak kluci s tak velkým nastřelem řeknou, že je to normální a dále se to nrzhorsuje tak to neřeším. To přední uložení si pro jistotu koupím do rezervy a třeba někdy po xtis vystrelech nechám vyměnit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#444 » úte 4. říj 2022, 22:07

Díky. Ta moje už má dneska nějaké dva tisíce za sebou, vypadá to vodítko stejně jako u tebe, už se víc nezhoršuje, problémy to žádné nedělá, tak to asi nechám plavat

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů

cron