CZ P-09

Glock a spol.


honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#271 » čtv 21. črc 2016, 10:22

Ahoj. Zde jsou fotky. Napsaly výměna předního a zadního bloku,nový vyhazovač(což nechápu proč :o ), střelba funkce-vyhovuje :evil: a už tam je zase šrám a to možná daly tak dvě rány a to ještě možná.Ještě bych zapomněl co mám v popisu závady cituji: 403:vzhled-kov (poškození povrchu)/přední blok (rýhy). Na ty rýhy se můžete podívat tady ve vlákně :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#272 » čtv 21. črc 2016, 11:11

Teda tve fotky jsou pro mně překvapení ja sam mam P-09 kupoval jsem ji když to byla novinka cca. před třemi roky nastříleno 5000ran dle střeleckeho deniku a vypadá stale jak nova.Žadné poškození naběhovych hran a voditek škoda že neumim vložit fotky jo vyhazovač mam oleštěny.Jen taková hloupá otazka čim mažeš.Aještě na to koukam že možna se mi to zda že maš špatně usazenej spouštovy kontejner proto by otpovidalo věči opotřebení naběhove hrany

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#273 » sob 30. črc 2016, 09:30

Taky na to hledím....mám ji dva roky, cca 3000 ran a je jak týden po zakoupení. Nikdy žádný selhač, přesná, prostě super. A jako mazání momentálně používám CLP, předtím normálně kvalitní motorový olej a neměl jsem s ní nikdy problém.



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#274 » pon 1. srp 2016, 13:59

Mám to na své p-09 taky, vystřeleno cca 3-4 tisíce. Kupovaná v obchodě koncem roku 2013, já ji koupil prosinec 2015. Mám to tam z obou spodních stran (vpředu i vzadu). Ale střílí přesně a závady nejsou... ale já střílím origo střelivo, přebíjenky nevím, ale ty se můžou sekat i z jiných důvodů. Jinak používám taky CLP, ale zvažuji jestli tuto část nenatřít tou měděnou pastou... nikdy dříve jsem ji ale nepoužil

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#275 » pon 8. srp 2016, 12:16

3-4 tisice je nic, to je tak na pocatecni zajeti zbrane, jenze ony se zacnou po tomhle prave vetsinou kazit nebo neco zacne upadavat, rezne to apod. Vsechny nedelaj neplechu, ale rekl bych tak 3/4 nejsou moc povedene na zaklade zkusenosti s exemplari z meho okoli. A to se nebavim o 2-3, ale tak o min. 10 kusech. Jak tady nedavno nekdo napsal - priblizne strojarny :-), fungujou nahodne a priblizne. Obcas vypadne dobrej kousek a obcas naprosta rarita. Videl jsem kdysi cizu, ktera mela kohout navrtany nakrivo a misto aby tam dali novy rovny, tak odpilovali kousek zaveru, aby se tam kohout vesel nakrivo :-D. Co dodat... Luxus kauf za ty prachy pokud radi a casto reklamujete :-P. Jediny model, co jsem nikdy nemel na zadnem kusu zadny problem (kdyz nepocitam prasacky pilnikarsky vnitrek, nez vymenili masiny na zacatku lonskeho roku) je Shadow, strilel jsem minimalne 6 kusu + 1 novy S2 a 100 %. Jo a jeste moje stara CZ83 z roku 1989 je taky ok. Kdybych mel novou 07/09 a choval se k ni jak se chovam k mojim plastakum, tak mam ztoho koule nefunkcni rzi (cistim to jednou za tri mesice asi tak zhruba prave po tech cca 3 tisicich ranach).



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#276 » pon 8. srp 2016, 15:33

Takže my, co si to po každým střílení s láskou vyčistíme a promázneme, můžeme být v klidu. To jsem potřeboval slyšet :-)

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#277 » sob 17. zář 2016, 13:29

[quote="crossman"]Mám to na své p-09 taky, vystřeleno cca 3-4 tisíce. Kupovaná v obchodě koncem roku 2013, já ji koupil prosinec 2015. Mám to tam z obou spodních stran (vpředu i vzadu). Ale střílí přesně a závady nejsou... ale já střílím origo střelivo, přebíjenky nevím, ale ty se můžou sekat i z jiných důvodů.
Já střílím téměř výhradně přebíjenými komolými, poteflonovanými Aresy a neměl jsem problém nikdy. Je to ale samozřejmě o kvalitě těch přebíjenek, že jo. P 09 má velice kvalitně udělanou hlaveň (aspoň ta moje určitě), daň tomu je ale poměrně těsná komora, takže hned zpočátku jsem si nechal zabrousit, nebo spíš zalapovat čelo komory o dvě setiny mm a šlape jak švýcarské hodinky.



Skippy
Příspěvky: 17

Příspěvek#278 » úte 4. říj 2016, 11:25

Tak jsem se taky stal hrdým majitelem P-09. Koupeno v prodejně Kentaur- Praha 6. Vypadá fantasticky a už se těším na střelnici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#279 » úte 4. říj 2016, 18:26

Ahoj, tak dej vědět první dojmy po střelbě. Hlavně ji pořádně prohlídni před první střelbou a pak po vyčištění, zajímalo by mě (a myslím nejen mě), jestli se objeví ty šrámy, jako některým. Přeji samé cinkající gongy :-D



karel28420
Příspěvky: 14

Příspěvek#280 » úte 25. říj 2016, 23:07

Ahoj všem, tak jsem si po přečtení všech pro a proti šel na střelnici vyzkoušet Glock 17 a P-09. Tedy v obráceném pořadí, ale obě jsem zkoušel a to několikrát. Jednoznačný vítěz byl právě ten p-09 a tak jsem začal pátrat kde jej koupit, abych si nekoupil nějaký nevydařený kus vrácený třeba někde ze zakázky jako reklamaci, nebo něco podobného po tom co jsem si tady přečetl. Našel jsem inzerát, tak jsem odpověděl, ale ta prodejní cena byla podobná jako když si koupím zbraň po slevě pro armádu, nebo policii, takže jsem se rozhodl že napíšu emaily dealerům ČZ a koupím si novou a tu slevu si vyřídím jinak sám. Našel jsem prodejce který mi dal slevu na 15900,- s DPH a toto DPH si dokážu odečíst, takže jsem se rozhodl že se na ni pojedu podívat a domluvím se dál. Po kompletní rozborce vše vypadalo dokonale a navíc mi prodejce říkal, že ve zbrojovce má spolužáka a vybírá výběrové kusy, takže jsem ji koupil a jen čekám kdy bude čas jít na střelnici ji vyzkoušet. Rok výroby 2015 a nástřel zbraně je dělaný elektronicky, takže je má zbraň ještě nikdy nepoužitá. Jak z ní vystřelím aspoň 500 ran tak napíšu své pocity, ale na první pohled zatím dokonalost. Ale nechci dělat předčasné závěry. Určitě sem ještě napíšu. Hezký zbytek večera.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#281 » stř 26. říj 2016, 13:52

lebadabel píše:Musím se přiznat, že jsem se znovu zamýšlel (a oprašoval školní vědomosti fyziky), zda je bezpečnější nosit, s nábojem v komoře, s kohoutkem vypuštěným na ozub nebo až na tělo závěru. Už si tak jistý nejsem. Důležitou roli samozřejmě hrají i detaily v konstrukčním a technologickém řešení pistole, které jako laik nemůžu znát. Proto jsem se s dotazem obrátil přímo na CZUB. Jakmile dostanu odpověď, podělím se zde o ní.

Je to smutné, ale ani čtyři měsíce nestačily CZUB na odpověď na můj dotaz, nebo, což by bylo ještě smutnější, jí, ač její zákazník, za odpověď nestojím.
Dovolím si tedy ještě jednou se zamyslet nad problematikou vypouštění kohoutku s využitím logiky a svých chabých znalostí fyziky.
Při nešťastném pádu nabité pistole přímo na kohoutek dojde k přenosu energie (zákon o zachování energie, zákon o zachování hybnosti). V tuto chvíli mohou nastat dvě alternativy.
- Energie není dostatečně velká k tomu, aby kouhoutek překonal bezpečnostní ozub. Je dobře, k výstřelu nedošlo.
- Energie je dost velká k překonání ozubu. V tomto případě je otázka, zda je větší energie, kterou kohoutku udělí pružina po zbytek jeho dráhy k zápalníku nebo energie spotřebovaná k překonání ozubu a třením při pohybu kohoutku. Logicky by měla být větší energie potřebná k překonání ozubu, než energie udělená pružinou (v opačném případě bychom nemuseli pistolí házet o zem a pružina by to zvládla sama :) ).
Shrnu-li to, ponecháním kohoutku na ozubu pravděpodobně nemůžeme nic pokazit. Překonáním ozubu nejspíš dojde k větší spotřebě energie než může kohoutek získat dokončením dráhy k zápalníku (závěru). Zjednodušeně řečeno řečeno, překonání (zničení) bezpečnostního ozubu "sežere" část energie, kterou by jinak kohoutek předal zápalníku (závěru), o který by byl opřen (funguje to stejně jako Newtonovo kyvadlo).
Sebekriticky připouštím, že jsem se ve svých předchozích příspěvcích k dané problematice, nedostatečně nad věcí zamyslel. Pokud v mém závěru najdete chyby, budu rád, když mě opravíte.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#282 » stř 26. říj 2016, 14:03

Zniceni ozubu mi zni podobne scifi jako kdyby zapalnik vylomil blokujici valecek

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#283 » stř 26. říj 2016, 23:29

A co se stane, když je kohout spuštěný až na závěr a pistole přímo na kohout spadne? Pistole nevystřelí a to ani kdyby neměla blokaci :shock: .

Z hlediska bezpečnosti je úplně jedno, jestli P-09 spadne s kohoutem na ozubu nebo až dole. Daleko větší pravděpodobnost nechtěného výstřelu je při manuální manipulaci s kohoutem, nebo poruše vypouštěče.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#284 » stř 26. říj 2016, 23:48

Pri fungujici blokaci zapalniku te porucha vypousteni nemusi trapit

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#285 » čtv 27. říj 2016, 11:02

Serz píše:Zniceni ozubu mi zni podobne scifi jako kdyby zapalnik vylomil blokujici valecek

Ak to CZUB dokázalo pred 20 rokmi so svojou vlajkovou loďou CZ 75/85
DPMS píše:V roce 1994 došlo k další mimořádné události, kdy byl v potyčce s policistou Šachem zabit německý občan Rankel. Pistole CZ mod. 75 byla podrobena znaleckému a odbornému zkoumání ve dvou tuzemských renomovaných institucích (KUP a VTÚVM Slavičín). Po zjištění, že pistole je v řádném technickém stavu, bez dodatečných a neodborných zásahů, KÚP na základě vlastních zkoušek konstatoval, že zkoumaná CZ mod. 75 není bezpečná při pádu ani úderu. Při zkouškách ve VTÚVM dle metodiky TP-VD-637-81, část 35, zkouška odolnosti a bezpečnosti zbraně při pádu, volné, přesně specifikované pády z výše 1m na betonovou desku (v 90. letech byla tato metodika pro Law Enforcement již považována za nedostatečnou), zkoumaná pistole CZ mod. 75 vystřelila při pádu na ústí, na zadní část závěru - kohout spuštěn, a na zadní část závěru - kohout zachycen na pojistném ozubu, kdy byl tento nárazem ustřižen! V průběhu zkoušky tedy rovnou 3 výstřely! :shock:

Ačkoli byl výsledek zkoumání doslova katastrofální, CZUB situaci díky svým politickým kontaktům (a hlavně tradičním UB dárkům) opět ustála. MV tisíce čerstvě odebraných pistolí nereklamovalo (cca 13000 kusů za tehdejších 100 Mega, a že to byly tehdy nemalé peníze), přestože bylo z této a dalších realizovaných zkoušek zřejmé, že postup stanovený v technické dokumentaci CZUB pro bezpečné nošení pistolí CZ mod. 75/85 s nábojem v nábojové komoře, výrobcem deklarovanou pádovou bezpečnost nezajišťuje a odběratelé (MV a mnozí další, samozřejmě včetně civilistů) byli CZUB při nákupu pistolí nepochybně uvedeni v omyl. :shock:

„TP pro výrobu CZ mod. 75/85, návod na používání a údržbu, zajištění pistole: „Vypustíme napnutý kohout do přední polohy tím, že palcem pravé ruky přidržíme kohout, stiskneme spoušť a pozvolna pouštíme kohout směrem dopředu. Tímto úkonem zabráníme tomu, aby přišel do styku zápalník se zápalkou a současně odlehčíme bicí zpruhu proti únavě. Při pádu pistole na zem nemůže vyjíti nežádoucí rána.“ Nikoli fakt, nýbrž jen zbožné přání CZUB. :mrgreen:

tak v súčasnej dobe pod tlakom nepretržitého znižovania nákladov na výrobu a s pocitom neobmedzeného vládcu českého zbraňového trhu a skorumpovaných politikov - kto dá ruku do ohňa (resp pred hlaveň) v presvedčení o "bezpečnej" produkcii CZUB?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů