CZ P-09

Glock a spol.


pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#421 » úte 7. pro 2021, 09:03

Selhače na továrních SB. :shock: Za 15 let spočítám na prstech 1 ruky.
Mají teda svoje chyby ale zrovna selhače mezi ně moc nepatří.
Úderník, pružina, bordel ve vedení úderníku. SB má tvrdé zápalky.
P-09 je standartní pistole, žádný vyladěný speciál, ta musí sežrat všechno.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#422 » úte 7. pro 2021, 09:36

Selhač jsem měl jedině v případě, když jsem použil slabší bicí pružinu. Sice mám P-07, ale tohle je prakticky stejné.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#423 » úte 7. pro 2021, 09:56

Proto se ptam, protoze tovarni naboje vzdy byly ok v 9mm. V 357 bohuzel mam jine zkusenosti. Takze bych spis videl problem naopak ve zbrani.



Peekay
Příspěvky: 7

Příspěvek#424 » úte 7. pro 2021, 20:26

KarlosP. píše:Selhače na továrních nábojích? To je nějaké divné. Nepamatuji si selhač na továrním náboji a to jsem sypaček od SB vystřílel několik tisíc (CZ, Glock). Řekl bych, že je něco na té pistoli špatně.


No fakt :D Koupil jsem krabici 250 SB FJM 115g a v první stovce jsem natrefil na tři selhače. Prostě nevystřelily. U všech tří otisk na zápalce dostatečně výrazný, mrknul jsem na vystřelené a díra stejná. Ve zbylých 150 už bylo vše v pohodě a další krabice taky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#425 » úte 7. pro 2021, 21:22

SB je srajda, kdo si mysli, ze to jsou kvalitni naboje, tak je uplne mimo. U Lugru jim lita delka i o 1 mm, kamosovi se nedavno roztrhlo 6,5 CMko v Rugeru a hilzna byla jak papir, 3 x tenci nez normalni spravna a 223 kolika rychlost z jedne krabicky ze stejne flinty bezne o 80 m/s opet tragedie a kamos kdysi koupil krabicku 357 Mag se strelama zalisovanyma opacne, dotedka je ma doma. A tvrde zapalky jsou taky normalka, v roce 2018 to byl naprosty extrem. 12 lbs bici pruzina na kohoutovem HK to davala, ale 10,5 lbs match uz mela 2-3 selhace a Glocky byt s novou striker 5,5 lbs pruzinou meli taky par selhacu na sto ran (tady to vyresi nerezovy striker channel liner naprosto luxusne, rvu to do vsech).
Takze asi tak ke kvalite SB.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#426 » stř 8. pro 2021, 12:24

To je ale ošklivé hodnocení. Ty asi netušíš jak probíhá výroba a zkoušky v SelBel.

Kluci to jedou na závodech, takže naše grupa tak 10000 ročně (ano, pro TEBE jistě strašně málo) a selhač žádný. Takto končíme 4. rok. Střílí čímsi od Kuraciny, HS a G. Qéry z krabice. Takže na 9mm Luger od SB nemáme připomínky.

PS: Jediný selhač jsem měl já :-( kdy jsem si u .40 nedolisoval zápalku.
PPS: Nepracuji pro SelBeláky, byť nedaleko bydlím a tu továrnu znám.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#427 » stř 8. pro 2021, 13:03

Mkabar to vystřílí za víkend, možná i za jedno odpledne.. to se sebou nemůžeš srovnávat, jemu rovného na světě není :D :D



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#428 » stř 8. pro 2021, 13:22

Aj ked je to vlakno P-09, ale co myslite ti co tvrdite ze SB nerobi zlyhavace obcas. Z akeho dovodu hodili SB na trh 250ks sypacky s oznacenim trening za vyhodnejsiu cenu?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#429 » stř 8. pro 2021, 13:59

Myslím, že sem by to patřilo...
viewtopic.php?f=28&t=6540&start=45

Já měl s náboji SB vesměs pozitivní zkušenost. Selhač nula, a přesnost nemůžu vzhledem k pistoli P-09, kteou nemám, posoudit.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#430 » čtv 9. pro 2021, 17:51

Důvod náhodných selhačů může být i lehce zdeformovaný pružný kolík, který vymezuje pohyb úderníku. U P-09 a P-07 celkem běžná věc, obzvlášť pokud se s pistolí suší bez cvičného náboje nebo gumy pod kladivem. Osobně tenhle kolík preventivně jednou ročně měním a problém jsem zatím neměl. Tyto pistole spolehlivě odpalují naprosto vše.



Peekay
Příspěvky: 7

Příspěvek#431 » pát 10. pro 2021, 20:03

johnnyjak píše:Důvod náhodných selhačů může být i lehce zdeformovaný pružný kolík, který vymezuje pohyb úderníku. U P-09 a P-07 celkem běžná věc, obzvlášť pokud se s pistolí suší bez cvičného náboje nebo gumy pod kladivem. Osobně tenhle kolík preventivně jednou ročně měním a problém jsem zatím neměl. Tyto pistole spolehlivě odpalují naprosto vše.


To je zajímavý poznatek. Díky za něj. To je tenhle díl?
https://prodejna.czub.cz/Kolik-zapalnik ... escription

Jak jsem ale psal, otisk tam byl a dalších 350 bez problému... Takže spíš aktuálně věřím, že jsem měl super kliku a šlo o vadné střelivo. Kdyby se to opakovalo, tak to donesu ke zbrojíři na kontrolu.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#432 » čtv 16. pro 2021, 23:25

Peekay: přesně tento díl. Dají se dohledat případy, kdy nešťastnému majiteli zablokoval úderník. Ale i přibrždění je možné. Jde to do jisté míry otestovat když se sundá závěr, stiskne úderníková pojistka a zkusí se zezadu např. tužkou zatlačit na úderník.

Mně zas přijde zvláštní, že by se našly náboje, které P-09 (a P-07) s tovární bicí pružinou neodpálí... Ale je fakt, že já tovární téměř nestřílím a nemám přehled, jaká kvalita je na trhu. Sypačky S&B u nás pár lidí střílí a nevím, že by měli problém. Těžko říct.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#433 » pát 17. pro 2021, 09:43

Sypačky SB jsou klasické SB, jen balené jinak. Jiné SB už ani neberu a nikdy nebyl problém.

A střílím i přebíjené a P-07 prostě nezávadí a když, tak je opravdu vadný náboj.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#434 » pát 13. kvě 2022, 20:07

Ahoj. P-09 je moje druhá pistole, koupená letos, vyrobená by měla být 2021, jsem první majitel. Zatím jsem vystřelil 200 nábojů a všimnul jsem si poškození levého vodítka závěru. Tady ve vlákně jsem pak objevil příspěvek číslo #240 a dále, kde se ten samý problém řešil už v roce 2017. Překvapuje mě, že i po tolika letech CZUB stále vyrábí pistoli se stejnou závadou.
Nejsem kdo ví jak citlivý na kdejakou blbůstku, a tak se chci s odstupem let teda zeptat majitelů, kteří to neřešili reklamací, co by mi doporučili? Zabrousit do náběhu? Nechat to olítat přirozenou cestou? Nebo hrozí průser a rozhodně raději reklamovat?
Děkuji předem za rady.
[img]20220513_205621.jpg[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#435 » sob 14. kvě 2022, 18:00

Ono je to bohuzel tim, ze CZUB ignoruje spoustu svojich vyrobnik problemu. Ocividne to jsou porad ty problemove kontejnery, kterych maji ve skladech tisice. Nez aby to bylo zlikvidovane, davaji to vesele zakaznikum a cekaji, kdo se ozve a kdo ne. Porad je to vyjde financne lepe.

Urcite nic na tom nebrus, jak by jsi na to malinko sahnul a po case chtel zbran preci jenom reklamovat. Stalo by se to, co uz vice lidem. CZUB jim zdeli, ze do zbrane bylo zasahovano a proto veskera zaruka je pryc :!: Takze by ses ocitnul presne tam, kde oni chteji :twisted:

Vystrel jeste par stovek naboju a sleduj to. Kdyz se to jeste malinko zhorsi, jdi reklamovat a urcite se nenechej odbyt ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů