GP K100

Glock a spol.


KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#871 » pát 12. čer 2020, 19:30

Mohl by prosím někdo poradit, jestli už viděl takovou vadu ? Jestli to nejde hned poznat, je to v detailu vyfocená hlaveň, konkrétně místo, které jezdí po válečku (rotace hlavně). Zbraň je 2 roky stará, nastříleno jen pár tisic. Při dnešním čistění jsem si toho všimnul. Předím to tam určitě nebylo, čistím po každém střílení, a toto místo je krásně vidět.
Snažil jsem se to nafotit, jak to jen šlo. Ale bojoval jsem s mobilem a nasvícením. Foceno se zvětšením 6x. Je vidět, že se kousek materiálu uštípnul, a z boku jsou vidět i další slaboulinké prasklinky a vada materiálu a vymačkání. Mám pocit, že budu muset využít reklamační oddělení :?
GP K100.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#872 » sob 13. čer 2020, 20:01

Pošli aspoň foto do QUINS, pokud to nemáš poblíž. Mám tam různý stíny a ojetiny od použití, ale tohle? :-(



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#873 » sob 13. čer 2020, 20:37

Děkuju za odpověď. Bohužel poblíž nebydlím. Zkusit to můzu tam poslat, to je fakt. Ale obavám se toho, že i když je tady ta viditelná vada, tak každého bude zajímat funkčnost zbraně. A ta je v pořádku.
Známí mě radil, ať chvilku počkám a pozorně to sleduju. Odstřílet dalších pár krabiček a uvidí se, jestli to bude dále pokračovat. Životu nebezpečné by to být nemělo. Když by to prasklo i na tom kraji, tak se v nejhorsím zasekne pistole a bude hotovo.

Co jsem čet, tak před více lety měla zbrojovka problém, s řádkovým vměstkem v hlavňvinách, tam ovšem praskla celá hlaveň :cry:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#874 » sob 13. čer 2020, 20:58

Na nic necekej. Mel jsem taky pistoli GP, taky reklamoval hlaven. Dostal novou hlaven. Pokud se nepletu tak GP se prsi 5 let zarukou, nebo 60k vystrelu. Takze to reklamuj tam, kde jsi koupil, at se staraji. Ja to taky reklamoval tam, kde jsem koupil.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#875 » ned 14. čer 2020, 11:06

tomas fuk: Děkuji také za nároz. Pročítal jsem další fóra ohledně GP, očividně těch problému ta zbraň má více, převážně v materiálech. Jak píšeš, záruka je 5 let, tudíš mám ještě 3 roky.
Teď se mi vůbec nehodí to reklamovat, během 4 týdnu máme 2 klubové závody, na kterých nechci chybět, tak zbraň do té doby ještě potřebuji. Uvidím, zda se ten kaz bude zvětšovat.
Potom nezbyde nic jiného, než řeklamace. Je možný, že se to uštípné ještě víc, což by zjednodušilo polemizování výrobce nad tím, zda to vadí či nikoli.


Ale jsem rád, že máte stený názor, že ta vada není v pořádku. Tudíš očekávám potom kladné vyřízení reklamace. Začínám přemýšlet nad tím, že si budu muset pořídit asi jinou značku zbraně :roll:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#876 » ned 14. čer 2020, 14:30

No, jak myslis. pokud je Ti ucast na nejakych sranda zavodech milejsi, nez zdrave ruce, tak prosim. Otazka, abys pak mel vubec cim strilet a nemyslim tim zbran.
Ja ji po reklamaci a vymene hlavne okamzite prodal a vubec mi po ni neni smutno.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#877 » ned 14. čer 2020, 15:35

Případně napište přes messenger do Grand Poweru, obvykle reagují rychle, ale také bych z toho raději nestřílel, to je hned u komory, ne?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#878 » ned 14. čer 2020, 16:28

:? to mne ani nenapadlo, že by to mohlo bouchnout. Zdraví máme jenom jedno, tak raději to pořeším v blízké době, bohužel zbraň jsem tehdá kupoval na služební cestě cca 130km od domova, kam teď už nejezdím. Tím pádem to budu mít zase složitější s dopravením do onoho obchodu. Ale to je už můj problém.
Ano, je to asi v místě konce komory a začátku vývrtu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#879 » pon 15. čer 2020, 05:39

Jeeezismarja, tady se z toho zase dela drama. Je to dodrbane, pac matros blato a tady uz se z toho dela nuklearni vrhac. Je tam masa dost na to, aby tohle nemelo vliv na bezpecnost.
Reklamuj po zavodech.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#880 » pon 15. čer 2020, 15:23

Masa je tam sice dost, ale pochybuji, ze mas tak vyborny rentgenovy zrak, aby jsi z pouhe fotky mohl rict, ze to nic neudela. Nemusi to to udelat nic, ale taky to muze v lepsim pripade znicit celou pistol.
Ja osobne bych s tim nestrilel a reklamoval co nejdriv.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#881 » úte 16. čer 2020, 09:46

Je to mimo nejslabsi misto, je to mekke=neni to krehke, vnejsek nevypovida o stavu vnitrku, do ted se s tim strilelo. Zavody to prezije, na to nepotrebuju rentgeny a dalsi capiny. To by se nesmelo strilet s ¾ kacenama, protoze maji ozvykane uzamykaci hrany a jsou to lowend kramy.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#882 » úte 16. čer 2020, 15:11

Je pravdou, že ten kaz je v nejsilnějším místě, tak si také myslím že k roztržení by dojít nemělo. Spíše to ohaduji na zvětšení onoho kazu, případně větším vymačkání materiálu v tom místě.
Jsou to ovšem spekulace. Zbraň půjde na reklamaci, ať si s tím zatěžuje hlavu výrobce.
lowend kramy: Doposud jsem žil v domnění, že GP používá kvalitní materiály.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#883 » úte 16. čer 2020, 15:46

Nevim no, ja cistil kacenu peclive a stejne se mi na usti zacaly objevovat cerne tecky. Jako co cekat od nedavno skoro nejlevnejsi nove pistole? Stavala kolem 13,5tis, ted za vic jak 15k ji muze koupit jen fanda. P10 od CZ taky neni buhvi co, ale za dane penize nabizi lepsi zbran.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#884 » úte 16. čer 2020, 21:33

Nezlob se na me, ale o tvrdosti materialu konkretni hlavne meles capiny. Pises, ze te to mekke, ale naopak to muze byt moc tvrde a proto je tam vystipnuty kus materialu, prasklinky a neni videt, co se ukryva pod povrchem. Ja osobne se priklanim k radkovemu vmestku materialu. Konec koncu to je uz xy-nty pripad. Jestli to vydrzi, nebo nevydrzi ty 2 zavody nemuze rict nikdo. Ani Kuracina, natoz tak Ty.
Shodneme se jen na jednom. Kvalita u hlavni u GP stoji za prd.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#885 » stř 17. čer 2020, 05:19

tomas fuk> Honzajan capiny nemele, ma pravdu. Evidentne jde o tvarny lom, protoze to co vidime na fotce je relativne makroskopicke pretvoreni (plasticka deformace). To vede k zaveru ohledne tvrdosti a houzevnatosti ktery psal Honzajan.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů