Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#481 » ned 19. úno 2017, 18:57

Uživatelská příručka HK SFP9 přeložená do češtiny:
— z německé verze 2013
PDF (asi 1,42 MB) ke stažení zde.

Pozn.: Vzhledově velmi podobné původní grafice. Případné připomínky k překladu a terminologii vítány. Pokud o to někdo stojí, můžu poslat v editovatelném formátu.



Cyro18
Příspěvky: 3

Příspěvek#482 » ned 19. úno 2017, 20:07

Nikto mi neporadil čo s drsným chodom poistky úderníku SFP 9 tak som to znovu rozhodil a vyleštil všetky pracovné plôšky hlavne tú na záveru pod poistkou aj hranky a poistku zo spodnej strany. Pružinku som neriešil. Konečne je spúšť hladká, ešte som to nenamazal, aby si to ešte lepšie sadlo.
Konečne si môžem vychutnať HK , ešte keby sa dala vymeniť stojina 2 kg, ako na glocku, ale to musím vystrieľať pár 1000, aby sa to zabehlo. To bude chvíľu trvať. Moja hlavná zbraň je CZ 75 TS orange - super železo, tú strieľam často.



Cyro18
Příspěvky: 3

Příspěvek#483 » ned 19. úno 2017, 20:10

Za 3. zásobník H&K SFP 9 som zaplatil 6O€........čo dodať !!!!

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#484 » ned 19. úno 2017, 20:20

Treba ze kdyz ho nahodou prejedes autem tak ti bude narozdil od G. stale fungovat? :-)))))

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#485 » ned 19. úno 2017, 20:58

Az ti ten glokacky vydrzi 50000 a vice ran s puvodni pruzinou (jeden takovy mam doma) tak potom bude mit tahle diskuze smysl. Ve skutecnosti utratis za Glock magy 10-20 x tolik za nejake casove obdobi a stejne velky pocet ran. To je stejne jak nekdo tvrdi, ze HK je drazsi nez XY gver s pribliznych strojiren, ale jaksik si uz nespocita, ze tech 7-12 kusu XY levnejsich jaksik uz dohromady stoji vic nez jeden HK a tolik jich je zhruba treba na vyrovnani prumerne zivotnosti kohoutovych HK. Nekomu muze 20K stacit na cely zivot, ale nekdo to zrusi za 2 roky i rychleji. Tudiz 150-200k gver je znacne ekonomictejsi reseni.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#486 » ned 19. úno 2017, 21:16

.. a neplanujou soudruzi udelat nejakej "single stack" ? Do toho bych sel nejspis hned.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#487 » ned 19. úno 2017, 23:31

MKabare, omlouvám se, ale neargumentuj nesmysly. Stejně jako se pro optimální funkci zbraně pravidelně mění vratné, bicí a zápalníkové pružiny, stejně tak se mění pružiny zásobníku. A držet jakýkoliv zásobník s původní pružinou, až do 50 k ran, je prostě "pí" čovina, která se střelci v nejnevhodnější okamžik vymstí.
Obhajovat naprosto nesmyslnou cenu cca 1 800,- Kč za kus ohnutého, zavařeného, tepelně a povrchově upraveného plechu s jednou pružinou a dvěma kusy plastu je čirá hovadina. Zvlášť v okamžiku, kdy např. italský MecGar, který dělá špičkové zásobníky pro 3/4 světových výrobců, je schopen téměř naprosto identický profilovaný zásobník prodávat na našem trhu za méně než poloviční cenu. Smutné například je, že i takoví Pakistánci jsou schopní např. vyrobit zásobník do MP5 v minimálně stejné, možná lepší kvalitě a s významně lepším zpracováním než HK, a to za téměř třetinovou cenu včetně cla a daně s přidané hodnoty.....

Je naprosto regulérní přiznat, že to, co si západoněmečtí a rakouští soudruzi nevezmou na marži zbraně, to si přihodí na marži dílů a doplňků. A je jedno jestli to je HK, nebo Mannlicher, nebo Blaser...atd.

Za posledních 25 let jsem viděl stovky zásobníků a v rukou mi jich umřely desítky a u všech se dříve, než mi je "přejelo auto", projevilo opotřebení pády na botku, ochozený podavač, unavená pružina a prasklé vývodky. A HK není, nebyla a nebude výjimka. ;)

Je samozřejmě na každém, jak k tomu přistoupí a zda je ochoten za to vydat své peníze. ;)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#488 » pon 20. úno 2017, 10:36

Asi ted neusnu z predstavy, ze mi praskne pruzina v zasobniku a ja pak netrefim papirovej terc. Hruza! :-D
Zasobnik jsem dostal v srpnu 2012 od tovarniho HK strelce, dle jeho slov 30-40 tisic (strili kapku vic kdyz testuje gvery, SFP mel prototyp dva roky pred vydanim na trh), dle stavu zasobniku bych rekl, ze mozna i vic (moje vypadaj 10 x lip a to s nima valim o sterk nebo o beton casto). Zamerne ho nechavam nonstop nabity a zamerne se ho snazim pouzivat uplne nejvic, abych se dostal na konec jeho zivotnosti. A vydrzi tolik, bo podavac ma dlouhy zadni okraj, aby byla kapacita 15. Kdyby se podavac zespoda urezal, vlezlo by se 18, ale rapidne by se snizila spolehlivost. Moderni 17 a vic ranaky jdou do kytek fofrem, protoze jsou moc precpane na tu delku a pruziny to pak zabali. A plastove se vyduje telo vetsinou.
Nestoji 1800 ale 1550 tusim a z dilu se da postavit levneji. Levne to neni, ale je to porad lepsi nez zasobnik za 600, ktery jde po 3-5 tisicich do kytek. Neobhajuju cenu, ale kvalitu a ve vysledku je to porad levnejsi, nez zasobac za 600 Kc, protoze to vydrzi 10 x dele a 10 x vice nez zasobac za 600.
Nemecke veci jsou predrazene, ale alespon kvalitni, coz se o ceskych ci italskych vecech fakt rict neda.
Nikdo nikoho nenuti kupovat si HK s predrazenymi zasobniky, kdyz vsude jsou mraky zasobniku po 600...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#489 » stř 1. bře 2017, 21:26

A je to tu :-P:

Lko:
Obrázek

RD ready:
Obrázek

Obrázek

SK:
Obrázek

Obrázek

Pojistka:
Obrázek

Tradicni tlacitko na zasobac:
Obrázek

Zdroj:
http://www.heckler-koch.com/en/products ... rview.html

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#490 » stř 1. bře 2017, 23:24

Ještě si počkáme, ale na rozdíl od loňska, kde o nich byla nějaká zmínka ve věstníku H&K, tak nyní po roce máme i vizualizace :D. To Lko bylo avizované už na letošní IWU, ale víme jak to v praxi chodí :D.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#491 » stř 1. bře 2017, 23:37

Doufam, ze bude Lko v kombinaci s montazi na kolimos :-P.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#492 » čtv 2. bře 2017, 11:41


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#493 » čtv 2. bře 2017, 18:40

Jeste jsem prvne nezminil Maritime namorni model s lepsim zdrsnenim zaveru a vyssi odolnosti strikeru proti vode (ekvivalent PPQ Navy):

http://www.heckler-koch.com/en/products ... rview.html

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#494 » pát 3. bře 2017, 08:34

Tak Lko už reálně! A k vidění na IWA 2017. A navíc G28 jako bonus!

Lka už jsou na cestě do Česka. Co se týče SFP9 SK, ještě neznáme dostupnost.

Obrázek

Více fotek here: https://www.facebook.com/nocompromise.h ... 0516518147



Zomp
Příspěvky: 9

Příspěvek#495 » ned 5. bře 2017, 09:18

SFP 9L vypadá hodne pekne. Ale pořídil SFP 9 SK snad bude hned po vydání v RALu at mi ladí k SFP. Nemůžu si pomoct ale me se to vic libí v RALu ;) :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů