Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#946 » úte 13. zář 2022, 09:42

Souhlas, proto píšu v závorce, vnímaná. Před pár lety byl ten rozdíl větší a málo komu se chtělo platit o pět, šest tisíc víc než za konkurenci. Dnes, kdy CZ i Glock s novými verzemi zdražily se už ceny více, méně srovnaly. Ergonomie je u HK fajn, ale třeba spoušť je dlouhá a nejsou na to v podstatě žádné ladičské díly. Ostatní nedostatky pistolí od HK jsem popsal výše.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#947 » úte 13. zář 2022, 10:03

Souhlas. Ergonomie super, ale přesně s tou delší spouští jsem se prostě nesrovnal a proto je teď moje SFP na prodej. Protože než bych pořizoval za 4-5tis laděnou spoušť, pořídil jsem jinou pistoli, kde mi tovární spoušť vyhovuje a pistole je už rovnou s OR závěrem.



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#948 » úte 13. zář 2022, 11:16

Souhlasím že s dostupností je to vážně špatný. Sám mám objednanou SFP9 OR už víc než půl roku a zatím to prý ani nevypadá že bude do konce roku. Cenově jak bylo zmíněno už je to dost podobně třeba s Glockem 19 MOS FS. Ač sem původně Glocka nechtěl, začínám přemýšlet že do něj nakonec stejně půjdu, protože čekat než sem HK něco pošle je na zoufalý.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#949 » úte 13. zář 2022, 11:55

Jj. Když jsem viděl prázdnou zeď u výhradního dovozce a navíc mi bylo řečeno, že sice mají objednáno u výrobce, ale vůbec neví, kdy něco bude, tak to není úplně good...



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#950 » úte 13. zář 2022, 12:02

Přesně, úplně člověka přejde chuť od nich něco brát. Ale slyšel jsem už od více zdrojů, že HK jako výrobce má civilní trh "na háku".



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#951 » úte 13. zář 2022, 12:18

Mám G19 aj SFP9, a úprimne nevidím dôvod ísť do SFP9. HK je ergonomicky príjemnejšia len na prvý pokus, na strelnici jasne vedie Glock ktorý vďaka sklonu gripu kope menej. Je to hlavne vidieť keď strieľaju ženy, pri HK sa často prejavuje limpwristing prípadne im hádže nabojnice do tváre. Na spúšť si tiež treba zvykať, ale mojej žene vyhovuje viac. Spracovanie HK je na rovnakej úrovni ako moja ex P10, takže ani tu nevidím nejakú extra kvalitu. No a náhradné diely a zásobníky to je kapitola sama o sebe..



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#952 » úte 13. zář 2022, 12:31

wratko píše:Mám G19 aj SFP9, a úprimne nevidím dôvod ísť do SFP9. HK je ergonomicky príjemnejšia len na prvý pokus, na strelnici jasne vedie Glock ktorý vďaka sklonu gripu kope menej. Je to hlavne vidieť keď strieľaju ženy, pri HK sa často prejavuje limpwristing prípadne im hádže nabojnice do tváre. Na spúšť si tiež treba zvykať, ale mojej žene vyhovuje viac. Spracovanie HK je na rovnakej úrovni ako moja ex P10, takže ani tu nevidím nejakú extra kvalitu. No a náhradné diely a zásobníky to je kapitola sama o sebe..


Přesně tak jsem to měl i já, na první dojem SFP lepší (Glock nebyl nějak extra horší). Tak jsem si řekl že vezmu HK, ale dostupnost a čekání mě už převažuje na stranu G19.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#953 » úte 13. zář 2022, 12:45

@Caddy : OR zaver je vyhoda to kazdopadne. Ja mam SFP9 upravene puskarem (tehdy OR nebylo) a za me dobry. Stejne tak budu mit i upravenou CZ, protoze OR neexistuje. Nema to nevyhody krome toho, ze te to diskvalifikuje z ucasti na LOSu kde maji z nepochopitelnych duvodu tohle zakazany. Teda to + nejaka cena u puskare za tu upravu, ale to neni tak hrozny. Je to tudiz cesta pokud by nekde byla bez OR, to tim myslim.



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#954 » úte 13. zář 2022, 13:00

Chtěl jsem právě OR už z fabriky (když už ta možnost je), ale jak jsem psal dostupnost je u HK strašná.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#955 » úte 13. zář 2022, 13:18

Já jsem tu SFP9 hrozně chtěl, moc se mi líbil design a ergonomie úchopu. Bohužel jsem neměl možnost si ji vyzkoušet na střelnici, takže jsem ji koupil nakonec v Bearece, kde ji jediní měli jen po suchém osahání v obchodě. Tam mi přišla super. Jako začátečníkovi. Okouzlila mne i ta modularita úchopu a taky renomé značky. A taky jsem jako začátečník doplatil na tuhle chybu, kdy mi prostě na střelnici ta pistole nesedí. Chybějící OR už je jen další z věcí, proč leží už měsíc v trezoru a čeká na někoho, komu padne do ruky lépe než mně...



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#956 » úte 13. zář 2022, 13:25

Já ji chtěl taky, ale odradila mě ta skladová (ne)dostupnost. Teď vím, že u pistolí této kategorie je podstatná věc dostupnost ND a příslušenství a jsem rád, že jsem do ní nešel.
@bigmountain a do čeho půjdeš



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#957 » úte 13. zář 2022, 13:31

JYbour píše:Já ji chtěl taky, ale odradila mě ta skladová (ne)dostupnost. Teď vím, že u pistolí této kategorie je podstatná věc dostupnost ND a příslušenství a jsem rád, že jsem do ní nešel.
@bigmountain a do čeho půjdeš


Právě pro tyhle důvody to začínám přehodnocovat a pokukovat po G19 MOS.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#958 » úte 13. zář 2022, 17:12

JYbour píše:@bigmountain a do čeho půjdeš

Už jsem pořídil a nemůžu si tu změnu vynachválit. ;)
Jen s tou dostupností náhradních dílů jsem si asi moc nepomohl... :lol:
Ale spoléhám na izraelskou spolehlivost a kvalitu. 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#959 » pát 23. zář 2022, 22:27

Zdravíčko... Tak nějak drze předpokládám, že na HK SFP9 nebudu náhradní díly potřebovat.
Ale přeci jen mne zajímá, zda bych si měl něco do zásoby (dokud to je) pořídit.
Bylo by docela fajn kdyby se majitelé tohoto modelu podělili o zkušenosti, kolik mají nastříleno a co se jim doposud uvolnilo, ohnulo, zlomilo, obrousilo atp.
(Nemám na mysli třeba výměnu mířidel za lepší, ale poškození originálních dílů.)
Snad to bude zajímat i ostatní.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#960 » ned 25. zář 2022, 19:00

Hk SFP9 a HK 45C mám od roku 2015. Střílím téměř každý týden, nic se neulomilo, nic neprasklo,neobrousilo, neohnulo. Nerozumím tady těm výhradám k dlouhé spoušti (u P30 ano), v porovnání s Géčkami jasně lepší. P 10 má chod stejný, ale když si přečteš vlákno, co prasklo, ulomilo, uvolnilo, no nevím...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 16 hostů