Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#916 » sob 4. pro 2021, 18:55

Přidám svou zkušenost s SFP9. Koupená před 4 lety nová u Hawka. Od té doby nastříleno cca 30 tis. ran bez závady či poruchy. Střílel jsem nejčastěji 124gr. Origo S&B, STV í přebíjené. Zatím jsem nepotřeboval nic měnit ani opravovat. Jen občas vyčistit. Nic nerezne. Nic se neláme. Střílí furt stejně dobře.
Čistím někdy í hodně za dlouho. Po několika tisících ran třeba a po pár měsících. Čistí se í tak dobře, je velmi dobře znát kvalita opracování povrchu součástek. Vřele doporučuji. Jen je mi dnes líto, že jsem tehdy nekoupil SD verzi se závitem. Ale tehdy to na tlumiče nebylo k ničemu.



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#917 » pon 13. pro 2021, 10:28

Tak dnes jsem držel v ruce. Parádní , sedne přesně do ruky. I vypouštění zásobníku je dobré. Dalo by se zvyknout.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#918 » pon 13. pro 2021, 10:46

SFP9 se dělá i s normálním vypouštěním



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#919 » pon 13. pro 2021, 12:01

Vím , ale tady u toho si nevyhidíš omylem zásobník



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#920 » pon 13. pro 2021, 19:13

Mám vypouštění zásobníku na lučíku, zvykl jsem si rychle. Vypouštím střílejícím ukazováčkem. Dobře se takticky dá přebít v pouzdře jen při povytažené zbrani, protože je ten element přístupný.



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#921 » pon 13. pro 2021, 20:02

Je to jedna z mých favoritek na novou pistoli . Jenom cena s přípravou na optiku mě trochu odrazuje.



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#922 » pon 13. pro 2021, 21:46

Jsem na tom úplně stejně. Cenovka se mi za OR verzi taky moc nelíbí ale co se dá dělat. Měl jsem v ruce pouze verzi s klasickým vypouštěním zásobníku. Ná krámě měli pouze PB verzi, takže jsem neměl možnost porovnat. Bude to ale asi vážně hodně o zvyku a ani jedna verze nebude špatná.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#923 » pon 13. pro 2021, 22:30

Já jsem tedy přešel na glock, ale kdyby byl v nabídce glock s pádly na vypouštění zásobníku, vezmu ten.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#924 » pon 28. úno 2022, 10:42

nemáte někdo na prodej miřidla na sfp9 ? LPA, Dawson... něco jemnějšího než jsou originály. Díky

Uživatelský avatar
isbs
Příspěvky: 8

Příspěvek#925 » úte 17. kvě 2022, 20:12

Ahoj, tak za mě aktuálně střílená zbraň, kupoval jsem ji novou před 4 měsíci /když ještě byly :o( / v PB verzi, jsem asi staromódní ale vypouštění na lučíku nějak prostě nedávám, zkoušel jsem a nevyhovuje. Odstříleno cca 800 ks. Asi nej je pro mě úchop a ergonomie ta prostě nemá konkurenci.
Origo mířidla asi ok trochu moc velká na mě, já raději jemnější, ale asi dostatečné. Achillova pata pro mě byla pružina, takovou energii ke stažení závěru jsem u žádné pistole nemusel vydat. Ale trochu se to ochodilo a asi jsem si zvykl, ted když stahuju CZ75 tak to jde nějak hodně zlehka :o)
Jinak zpětně kope poměrně málo oproti například CZ na kterou nedám dopustit mimochodem, ale je to dobrý nástupce, ač z polymeru. Trochu jsem se bál jazýčku ve spoušti, ale rychle jsme si zvyknul, a ani když to sázím jednu za druhou, to nevadí.
Takže sečteno podtrženo za mě zatím za 1 a aspiruje na hlavní zbraň.



Automas
Příspěvky: 9

Příspěvek#926 » ned 29. kvě 2022, 18:33

Zdravim. Pokud máte někdo dlouhodobě odzkoušený 17 a 20 zásobníky, jsou nějaké výhrady ke spolehlivosti, odolnosti?



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#927 » čtv 16. čer 2022, 20:08

Zdravím, jakožto čerstvý majitel ZP jsem hledal tu první ideální pistoli. Chtěl jsem Steyr M9, ale neměl jsem možnost si ji osahat. A dnes jsem měl v ruce Caniky, Čezety, Glocky a Sigy. A nakonec přišel HK! Tam jsem zkoušel všechny možné typy pistole, ale nejvíc mi do ruky padne SFP9. Prostě ten úchop mi sedí nejvíce. Bohužel dostupnost je teď dost špatná, verzi se závitem nechci a tak je jediná dostupná pistole SFP9 s manuální pojistkou. Je tam kromě té manuální pojistky, nebo resp kvůli ní ještě nějaká jiná odlišnost od verze bez ní? Asi by mi ta manuální pojistka nevadila. Děkuji za radu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#928 » čtv 16. čer 2022, 20:54

Úchop je důležitý a hk ho má i pro mě velmi příjemný. Ovšem chod spouště a chování spoušťového mechanismu doporučuji nepodcenit. A to jak u modelů s vnitřním bitím, tak s vnějším kohoutem. V mém případě právě to vystavilo hk stopku.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#929 » čtv 16. čer 2022, 21:24

A důvod? Co Ti na tom vadí?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#930 » pát 17. čer 2022, 07:53

Drhnutí, pohyb destiček po čepech do stran, jejich náklon, dlouhý chod, dlouhý reset... Co jednomu vadí, může jinému vyhovovat, já navíc vybíral specificky, chtěl jsem vnější bití, které se dá u hk najít, ale nejasné dodací lhůty, spoušť a páčkový záchyt zásobníku mluvily v mém případě dost jasně proti. Třeba Smith&Wesson mi přišel mnohem lepší a nakonec jsem stejně koupil canika. Sice jsem vždy byl proti SF a uznával jen vnější kohouty, ale potřeboval jsem i další konkrétní vlastnosti, jejichž celkově nejlepší průnik jsem jinde nenašel.
Prostě si každý musí vybrat zbraň podle toho, na co ji potřebuje a jak ji bude používat. Pokud nemá specifické požadavky, tak bych radil každému, ať si koupí obyčejnou, levnou a dostupnou pistoli kompaktní velikosti, která se mu bude líbit, s mechanismem, který se mu bude dobře obsluhovat. Bez pojistky. Až později zjistí, co přesně potřebuje a proč, bude teprve mít smysl nějak pečlivěji vybírat druhou, třetí, čtvrtou...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti